Skocz do zawartości
grechut

Co po P10?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Mam dylemat z którym walczę już kilka dni. Powoli zbliża się termin wymiany mojego P10 ale nie mam pojęcia co mogę wybrać. Budżet powiedzmy 1k-4k zł. Wiem że to dużo ale planuje smartfona zmienić za kolejne 3-4 lata więc muszę kupić coś fajnego. Myślałem o Note 10+, mega fajny telefon ale 4k wydaje mi się sporą kwota, którą niekoniecznie musi być adekwatna do jakości.

Patrzyłem także mi 9 t pro, mi 9 zwykłe, jakieś oppo też przeszło mi przez myśl. Kompletnie odrzucam Asusa.

Telefon służy normalnie do wszystkiego - mejle, muzyka, fb, gry ale mało wymagające.

Dobrze byłoby gdyby telefon posiadał ip68.

Nie skreślam także Huaweia ale w ostatnich miesiącach wiadomo co tam się dzieje..

Może coś od Appla? Miałem iosa i raczej to nie dla mnie.. Ale może może..

Za wszelakie propozycje dziękuję. Może pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie w zasadzie możesz mieć wszystko, więc jakiego flagowca wybierzesz pewnie narzekać nie będziesz. Jeśli Samsung to się zastanów czy realnie potrzebujesz Note z rysikiem, może zwykły S10+ będzie w 100% wystarczający? Ja bym na pewno rozważył OnePlusa 7 Pro, bo są to telefony które w perspektywie czasu nie zwalniają, mają świetne wsparcie i 'feeling' ich używania jest bardzo dobry. Do tego ekran 90Hhz zrobi różnię w odczuciu płynności.

A jeśli Huawei to ja bym rozważał wyłącznie 2 opcje: Mate 20 Pro (obecnie można kupić za 2000zł z oficjalnej dystrybucji często co jest świetną ceną) lub P30 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie w zasadzie możesz mieć wszystko, więc jakiego flagowca wybierzesz pewnie narzekać nie będziesz. Jeśli Samsung to się zastanów czy realnie potrzebujesz Note z rysikiem, może zwykły S10+ będzie w 100% wystarczający? Ja bym na pewno rozważył OnePlusa 7 Pro, bo są to telefony które w perspektywie czasu nie zwalniają, mają świetne wsparcie i 'feeling' ich używania jest bardzo dobry. Do tego ekran 90Hhz zrobi różnię w odczuciu płynności.

A jeśli Huawei to ja bym rozważał wyłącznie 2 opcje: Mate 20 Pro (obecnie można kupić za 2000zł z oficjalnej dystrybucji często co jest świetną ceną) lub P30 Pro.

Hej, dzięki za pomoc.

Odnośnie s10/s10+ to te telefony mi się zwyczajnie nie podobają. Nie wiem czemu ale nie leżą mi i już. Rysik jest w n10 ale czy go używać będę to też tajemnica lasu bo nigdy nie miałem telefonu z rysikiem :D

Odnośnie oppo wszystko fajnie tylko nigdy tego Telefonu w ręku nie miałem i ciężko mi powiedzieć czy to jest to co by mi odpowiadało. Wiesz, telefon prawie za 3k a tak w ciemno trochę to się boję. Nigdzie w okolicy nie ma w sklepie żeby sobie pomacac :P

Edytowane przez grechut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s10 i s10+ to dla mnie telefony typowo na 2 lata, moj oneplus 5t zbliza sie do terminu 2 lat i szczerze nie wymieniam go bo nie ma po co :E

jesli poczekasz jeszcze 1,5 miesiaca to pod koniec pazdziernika wchodzi oneplus 7t i 7t pro pewnie, mozna zdecydowac czy brac obecnie dostepny 7 i 7pro czy nowszego poprawionego, budzet starczy na jeden jak i drugi

 

te telefony bardzo wolno sie starzeja, mi co prawda padl w trakcje gwarancji ale po 3 dniach mialem spowrotem ale to jednostkowy przypadek z tego co posprawdzalem forum, ogolnie wsparcie softowe maja na wzorowym poziomie, zarzekli sie ze jak wyjdzie nowy android to nowe 1+ dostana go nastepnego dnia, zobaczymy :E moj pewnie do stanie po miesiacu, dwoch

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale dla mnie istotnym elementem jest czytnik linii papilarnych. W P10 działa wzorowo, natomiast ten co jest w N10+ działa rzecz ujmując "słabo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Razer Phone 2. Aktualnie w świetnej cenie 2tys.

 

Edit

Aha, Asus odpada. Szkoda.

HTC u12+ masz za 2k. S845, świetne aparat, audio, Ip68, jeden z najszybszych telefonów.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Razer Phone 2. Aktualnie w świetnej cenie 2tys.

 

Edit

Aha, Asus odpada. Szkoda.

HTC u12+ masz za 2k. S845, świetne aparat, audio, Ip68, jeden z najszybszych telefonów.

 

 

Hej, dzięki za odpowiedź.

Kolega z pracy ma Razera i szczerze.. za bardzo mi się nie podoba, bardzo gadżeciarski telefon. Chciałbym chociaż żeby miał 128GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby u12+ pociagnelo tak dlugo skoro i tsk nie jest to najnowszy telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma nie pociągnąć? S845? Czy jeden z najlepiej ogarniętych systemów (nakładka)?

Telefon jest z 2018r.

Nie ogarniam Twojego toku myślenia. Coraz częściej spotykam się że stwierdzeniami, że jak coś ma z rok tzn już się nie nadaje.

Paranoja. Ciekawe jak to możliwe, że i u11, którego miałem i zenfone 4 którego mam jakoś działają bez najmniejszych problemów, sprawnie, szybko, bez zajakniecia. A są z 2017r.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz po prostu zostawić sobie P10 ? To nadal dobry telefon i jak jest sprawny to szkoda zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P10 się zepsuł tzn uszkodziolo się gniazdo ładowania + bateria kiedyś trzymała 2dni przy moim użytkowaniu, a teraz pół dnia ma problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymagań wynika, że średniak z mocniejszym prockiem wystarczy. Coś typu poco czy honor play. I aparacie nie było wspomniane a i tak już za te 1000-1500zl można mieć naprawdę dobry fotofon.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma nie pociągnąć? S845? Czy jeden z najlepiej ogarniętych systemów (nakładka)?

Telefon jest z 2018r.

Nie ogarniam Twojego toku myślenia. Coraz częściej spotykam się że stwierdzeniami, że jak coś ma z rok tzn już się nie nadaje.

Paranoja. Ciekawe jak to możliwe, że i u11, którego miałem i zenfone 4 którego mam jakoś działają bez najmniejszych problemów, sprawnie, szybko, bez zajakniecia. A są z 2017r.

 

moze nie pociagnac bo polityka htc jest taka a nie inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie pociagnac bo polityka htc jest taka a nie inna

 

Tzn jaka? Że puszcza głównie poprawki bezpieczeństwa? Czy ucegla telefon po roku? Jakieś konkretne arg czy obijamy się znów o częstotliwość aktualizacji czy tam poprawek błędów systemowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 10+ odradzam, dużo kasy ale pod wieloma względami jest gorszy od starszego Note 9. Brak Jacka, proteza a nie czytnik linii papilarnych (wszystkie wbudowane pod ekran działają kijowo póki co) , brak skanera tęczówki.

Aparat ciągle ten sam od czasów S7 ;) tylko dodatkowy jeden lepszy i unowocześniony soft.

 

 

Od Apple to XS Max - super telefon moim zdaniem tylko trochę drogawy.

Z Androida to Note 9 mogę w miarę polecić - sam mam wersję 8/512, szkoda niestety, że u nas nie ma wersji na Snapdragonie.

Tak z niedrogich a spoko to Xiaomi Mi 9T Pro, jak się nie boisz Huawei to P30 Pro bardzo fajny telefon - w obu podobna wada beznadziejny czytnik palca w ekranie.

 

Ze starszych faktycznie U12+ nie jest zły, jeśli nie oczekujesz najnowszego androida i wsparcia producenta to bardzo fajny telefon. Tylko poskąpili na bezprzewodowym ładowaniu.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak smartfon na 3-4 lata to szukałbym coś z porządną wydajnością i baterią.

 

Pierwsza myśl One plus 7 pro , znakomita wydajność , dobra bateria , dobre aparaty , świetny system. Potem pomyślałem o OPPO Reno 10x Zoom , na minus oppo brak szerokiego obiektywu i jest trochę większy i cięższy.

 

Samsungi nie mają tak wybitnych baterii. Huawei na tyle lat do przodu jest nie pewny .

 

Asusa nie chcesz chociaż Zenfone 6 oferuje świetną wydajność i baterię za 2200zł i chyba w niego osobiście bym celował : https://www.x-kom.pl...im-srebrny.html , znakomita konstrukcja moim zdaniem, telefon kompletny.

 

Samsung A70 od biedy też mógłby być ale to spory kafel , w moim rachunku większość za byłaby po stronie Zenfone 6. 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...