Skocz do zawartości
MPro

Karta graficzna - czy jest zepsuta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu karta zawiesiła mi się podczas grania. Obraz zamarzł (myślałem, że to jakiś wielki lag) bo komp dalej normalnie chodził i słychać było dźwięki z gry. Niestety komputer się wyłączył.

 

Moja karta to 770 GTX 2GB.

 

Komputer odpala się w trybie awaryjnym bez problemu, nie ma żadnych artefaktów w obrazie itp. W trybie awaryjnym chodzi w każdej rozdzielczości.

 

Odpala się także normalnie, ale po odinstalowaniu sterowników do karty. Bez problemu chodzi wtedy w każdej rozdzielczości, nie ma żadnych artefaktów.

 

Zainstalowanie jakichkolwiek sterowników powoduje, że przed samym włączeniem Windowsa albo jest czarny ekran i restart komputera (i tak w cały czas) - albo do tego blue screen z błędem NVLDDMKM.SYS (podmieniłem w windows/system32 ten plik na nowy z folderu sterowników zgodnie z tutorialem z neta, ale to nie pomogło).

 

 

W ciągu ostatniego półrocza nic nie zmieniałem w kompie przed pojawieniem się tego problemu, nie instalowałem nowych sterowników, nie aktualizowałem windowsa itp.

 

Mój zasilacz to Corsair AX760i 760W Platinum i wątpię bardzo, aby on robił problemy. Podpinałem także kable zasilajace od karty w inny sposób do zasilacza.

 

Rozebrałem kartę, zdjąłem chłodzenie (na karcie nic nie widać, aby coś strzeliło). Zmieniłem pastę, zmieniłem tez porty PCI-E. Dalej to samo.

 

 

Dobrze rozumiem, że karte uratuje już chyba tylko piekarnik?

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P GTX770

 

Typowy objaw uwalonej karty. karta bez sterowników chodzi bo nie są "włączone jej wszystkie opcje/nie działa w pełni"

 

Edit: Tak, możesz ratować się piekarnikiem, ale nie jest wcale powiedziane ze ten ją uratuje ;) Szanse są.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...