Skocz do zawartości
ObZen

IPS Glow, czy BLB? Do zaakceptowania? LG UltraGear 27GL650F-B

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że mój nowiusieńki LG UltraGear 27GL650F-B ma problem z IPS glow i/lub BLB. Lewe krawędzie "świecą" na biało, natomiast prawe na żółto, jest to mój pierwszy IPS, ale nie spodziewałem się, że będzie to aż tak widoczne na ciemnych tłach.

 

Zwracać, wymieniać, czy może tak ma być? Poniżej przesyłam fotki, jedna w półmroku, druga przy zapalonym świetle, jasność monitora ustawiona na 60%, dodam, że telefon trochę wyolbrzymia problem.

post-611370-15683722755605_thumb.jpg

post-611370-15683722788093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mój nowiusieńki LG UltraGear 27GL650F-B ma problem z IPS glow i/lub BLB. Lewe krawędzie "świecą" na biało, natomiast prawe na żółto, jest to mój pierwszy IPS, ale nie spodziewałem się, że będzie to aż tak widoczne na ciemnych tłach.

 

Zwracać, wymieniać, czy może tak ma być? Poniżej przesyłam fotki, jedna w półmroku, druga przy zapalonym świetle, jasność monitora ustawiona na 60%, dodam, że telefon trochę wyolbrzymia problem.

 

Jak na mój gust, to chyba nie najlepszy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba siódmy, albo ósmy monitor, który zwracam... Może jeszcze przed nowym rokiem uda mi się kupić coś znośnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba siódmy, albo ósmy monitor, który zwracam... Może jeszcze przed nowym rokiem uda mi się kupić coś znośnego...

 

Spokojnie bez paniki mi znalezienie odpowiedniego i przyzwoitej sztuki (nie mylić z idealną) zajęło tylko rok więc masz jeszcze sporo czasu na szukanie :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba siódmy, albo ósmy monitor, który zwracam... Może jeszcze przed nowym rokiem uda mi się kupić coś znośnego...

Monitory LG są fajne ale znaleźć z równomiernym podświetleniem to już duży problem. Dlatego kupiłem Samsunga na PLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracać, wymieniać, czy może tak ma być? Poniżej przesyłam fotki,

Po zdjęciach ciężko ocenić. Przy odpowiednio małej odległości robionego zdjecia, odpowiednim zaciemnieniu i odpowiednio wysokim ustawieniu podświetlenia, na każdym IPS/PLS nie posiadajacym OCF/A+TW uzyskam takie "BLB/IPS GLOW". Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej ipsowa zaleta jak benzyna rozlana na wodzie ;) mieni się na różne kolorki ,wszystko zależy też w jakich warunkach zrobione zdjęcie i jak zrobione,też mogę zrobić praktycznie idealne zdjęcie jak i takie masakryczne.Widzę że tu sami fachowcy do zwrotu do recyklingu itp. :E aż się dziwię że użytkownik azgan mimo że niby :E tyle monitorów przerobił a czasem pali niezłe bzdury.Uwielbiam te bzdurki 99% myśli że kupią zwykłe szkiełko bez filtrów OCF,TW i będzie idealnie czysto :E takie rzeczy tylko w erze lub wydaj pańciu minimum 5tyś i będziesz miał czysto na ekranie

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoce prawdopodobne że kolejna sztuka też będzie miała BLB i IPS glow. Ja tak miałem z monitorem philipsa który wymieniali na nowy egzemplarz w ramach gwarancji. Przy trzecim egzemplarzu zwróciłem monitor do sklepu korzystając z rękojmi; kupiłem ew277hdr i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoce prawdopodobne że kolejna sztuka też będzie miała BLB i IPS glow. Ja tak miałem z monitorem philipsa który wymieniali na nowy egzemplarz w ramach gwarancji. Przy trzecim egzemplarzu zwróciłem monitor do sklepu korzystając z rękojmi; kupiłem ew277hdr i jestem zadowolony.

Ty się nie chwal bo zaraz paru Ci tu będzie udowadniać, że nie kupuje się monitorów 27 cali FHD, bo to szajs i dopiero temperatura dyskusji wzrośnie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS Glow w moim egzemplarzu jest, jakby to ująć... praktycznie nie do zredukowania. Widzę znaczącą poprawę, gdy jestem dopiero 2-3!!! metry od ekranu, z jasnością ustawioną na minimum. Przy normalnej odległości od ekranu (80~cm) i jasności na 50%, każda z dolnych krawędzi "świeci" gdzieś na 1/4 ekranu, dodatkowo jestem w stanie zaobserwować (nawet teraz na forum), że z jednej strony ekranu kolory (a nawet biel) są zimniejsze, a z drugiej cieplejsze (trochę pożółkłe).

 

Jest to o wiele bardziej widoczne i uciążliwe, niż BLB i nie zamierzam się z tym męczyć, monitor leci do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostać IPSa bez BLB i IPS Glow to tak jak trafić 6 w lotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...