Forum PCLab.pl: Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (44 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 Ankieta dla Forumowiczów PCLab.pl Oceń temat: ***-- 4 Głosów

Ankieta: Wybory parlamentarne 2019 (256 użytkowników głosowało)

Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

1. 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe (7 głosów [2.73%])

Procent głosów: 2.73%

2. 2. KW Prawo i Sprawiedliwość (40 głosów [15.62%])

Procent głosów: 15.62%

3. 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (38 głosów [14.84%])

Procent głosów: 14.84%

4. 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (71 głosów [27.73%])

Procent głosów: 27.73%

5. 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (47 głosów [18.36%])

Procent głosów: 18.36%

6. 6 .KW Prawica (0 głosów [0.00%])

Procent głosów: 0.00%

7. 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów (2 głosów [0.78%])

Procent głosów: 0.78%

8. 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy (1 głosów [0.39%])

Procent głosów: 0.39%

9. 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca (4 głosów [1.56%])

Procent głosów: 1.56%

10. 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować... (24 głosów [9.38%])

Procent głosów: 9.38%

11. 11. Nie pójdę zagłosować! (22 głosów [8.59%])

Procent głosów: 8.59%

Głosuj

#101 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:00

Powrót Platformy Obywatelskiej to na pewno dobra alternatywa Dodaj obrazek

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa. Swojego czasu Palikot zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.

Grinch już tyle razy mijał się z prawdą w swoich wypowiedziach, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co w jego ustach jest prawdą a co zwykłym fakiem. To przygłup, tak samo jak Rudy hochsztapler, który tuż po wygraniu wyborów, stwierdził że teraz to paliwo może być nawet i po 7 zł. Na takich oszołomów ludzie głosują bo chcą mieć lepiej w kraju, ja już nie wiem kto ma bardziej wyprany mózg.

Ten post był edytowany przez Jack White dnia: 18 Wrzesień 2019 - 19:01

#102 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:12

Zobacz postÁltair, o 18 Wrzesień 2019 - 16:09, napisał(a):

Test IQ to głównie matma, a kto jej nie ogarnia nie znaczy, że jest głupi, zdarzają się też pytania na wiedzę. Kiedyś był taki test Mensy, że IQ było uzależnione od wieku. Jak się zaznaczyło, że ma się 16 lat, to miało się iq chyba 80, a jak zrobiło te same pytania i zaznaczyło 40, to było 120. Więc raczej kiepska miarodajność inteligencji. Ale też sporo w tym racji, że nieodpowiedni rząd ma się przez nieodpowiedni elektorat. Osoby dobrze wykształcone zawsze będą w mniejszości.

Trochę takie urban legend tutaj przebija.

IQ to miara odnosząca się do próby. Wiek jest jej głównym determinantem. Uzyskując wynik IQ na poziomie 100 uzyskujesz informację, że jesteś równie dobry co przeciętna osoba w twoim wieku rozwiązująca te same zagadki. Zmieniając swój wiek, zmieniasz grupę porównawczą i uzyskujesz na jej tle inny wynik. Ludzie młodsi zazwyczaj lepiej umiom w zagadki od osób starszych. Ogromne znaczenie ma tutaj też pochodzenie społeczne i etniczne, ponieważ wyniki zagadek różnią się drastycznie w zależności od tego, kto je tworzył i kto rozwiązywał. Do tego rozwiązanie kilku zagadek sprawia, że uczysz się schematów, w oparciu o które są stworzone, dzięki czemu przy niewielkim wysiłku możesz porządnie poprawić wyniki.

Jaki morał z tej historii? Jeśli już kogoś nie dopuszczać do urn wyborczych, to raczej ludzi sugerujących robienie testów IQ przed głosowaniem. Jedyną rzeczą, którą mierzą testy IQ, jest IQ :)
Tym bardziej, że sensem wyborów nie jest wybranie najlepszego rządu, ale stworzenie reprezentacji społeczeństwa i zapewnienie mu legitymacji do rządzenia. Taki jest sens demokracji liberalnej. Politycy są potem niepopularni, bo to najczęściej lustro, w którym przeglądają się wyborcy.

PS. Pełny, profesjonalny test IQ niemal zawsze zawiera elementy lingwistyczne, a jeśli nie liczyć geometrii, może być całkowicie wolny od matematyki. Testy oparte na matematyce to testy często pościągane z końca świata, testy, z których usunięto pytania niepasujące do danej kultury, często właśnie części lingwistyczne. Przez kilka tygodni w liceum coś nas z kumplem naszło i rozwiązywaliśmy te bzdury jak krzyżówki :]

PPS. A żeby było też coś na temat wątku, głosujcie na ludzi sobie znanych. Jak wybierzecie porządnego człowieka, to co by się nie działo, będzie zachowywał się porządnie. A jak nikogo takiego nie znacie, niczym się nie interesujecie lub wiedzę o świecie czerpiecie z miejsc takich jak to, jak jeden z przedmówców, to wrzućcie pustą kartkę. Najmniej krajowi zaszkodzicie w ten sposób. W ostatnich wyborach ostrzegałem przez znanym mi osobiście Wojtkiem Kałużą, ale niezorientowani ludzie głosowali na listę, a nie na człowieka i efekt poznała cała polska. Kto ciulem się urodził, ciulem umrze, nawet jak przez jakiś czas udaje porządnego człowieka.

#103 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:25

Ja bym na Biedronia zagłosował, ale z tego co widzę kasa z EU bardziej mu pachnie. Nie mam pojęcia na co zagłosować. PiS, PO, Kukizy i Korwiny odpadają.

#104 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:33

Zobacz postJack White, o 18 Wrzesień 2019 - 20:00, napisał(a):

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa. Swojego czasu Palikot zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.

Grinch już tyle razy mijał się z prawdą w swoich wypowiedziach, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co w jego ustach jest prawdą a co zwykłym fakiem. To przygłup, tak samo jak Rudy hochsztapler, który tuż po wygraniu wyborów, stwierdził że teraz to paliwo może być nawet i po 7 zł. Na takich oszołomów ludzie głosują bo chcą mieć lepiej w kraju, ja już nie wiem kto ma bardziej wyprany mózg.

To Palikot ujawnił jednocześnie mechanizmy działania PiSu? :D
A jak chcę żeby było lepiej w kraju to na kogo według Ciebie powinienem zagłosować?

Ten post był edytowany przez crush dnia: 18 Wrzesień 2019 - 19:34

#105 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• 21:37 do Smoleńśka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:50

Zobacz postcrush, o 18 Wrzesień 2019 - 20:33, napisał(a):

To Palikot ujawnił jednocześnie mechanizmy działania PiSu? :D
A jak chcę żeby było lepiej w kraju to na kogo według Ciebie powinienem zagłosować?

Ja odpowiem przekornie, że zamiast iść na wybory można dzień spędzić na tysiąc innych, ciekawszych, pożyteczniejszych sposobów. :cool:

#106 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 20:39

I zrobiłbym tak tylko obawiam się, że PiSlamski elektorat będzie jednak dość mocno zmobilizowany.

#107 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 20:56

Zobacz postcrush, o 18 Wrzesień 2019 - 21:39, napisał(a):

I zrobiłbym tak tylko obawiam się, że PiSlamski elektorat będzie jednak dość mocno zmobilizowany.

Trochę ruchu, świeże powietrze dobrze zrobi ludziom.
Głosy nieoddane na Pis i tak w większości przypadków zadziałają na ich profit.

Poza tym Twój jak i wielu innych ludzi głos nie robi żadnej różnicy. Olejcie to.

#108 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 21:21

W jaki to niby sposób zadziałają na ich profit?

#109 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 21:52

Zobacz postcrush, o 18 Wrzesień 2019 - 20:39, napisał(a):

Oto już zadbają ci w kieckach z ambony.

#110 Użytkownik jest niedostępny   MoNoX 

• Mt 10,33
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 21:54

Na PiS bo odebrali złodziejom i dali dzieciom

#111 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 22:11

:rotfl:

#112 Użytkownik jest dostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 22:15

:troll:

#113 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 22:17

:question:

#114 Użytkownik jest dostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 22:33

To odnośnie postu Monoxa ;)

#115 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 23:22

Zobacz postcrush, o 18 Wrzesień 2019 - 22:21, napisał(a):

W jaki to niby sposób zadziałają na ich profit?

Więcej mandatów opozycji to więcej przyszłych wpadek, które PR rządu bezlitośnie wykorzysta. :whee:

#116 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 23:23

Aha. Czyli generalnie lepiej nic nie próbować, niech se PiS rządzi.

#117 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 03:41

Zobacz postKeyser_Soze, o 18 Wrzesień 2019 - 20:50, napisał(a):

Ja odpowiem przekornie, że zamiast iść na wybory można dzień spędzić na tysiąc innych, ciekawszych, pożyteczniejszych sposobów. :cool:

Można i iść na wybory i fajnie spędzić dzień. Oddanie głosu z dojściem do lokalu wyborczego zajmuje mi zwykle jakieś 15-20 minut, więc dnia mi to raczej nie zabierze. :)

#118 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 09:29

Mój link

Nie mogę na tę kobietę patrzeć. Narobiła dzieci z kilkoma, a niedawno chciała innych edukować o moralności. Teraz okazuje się, że nawet podstaw nie ma. Czemu mnie tylko to nie dziwi, to cały PiS.

#119 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 18:49

Zobacz postmisugi, o 19 Wrzesień 2019 - 10:29, napisał(a):

Mój link

Nie mogę na tę kobietę patrzeć. Narobiła dzieci z kilkoma, a niedawno chciała innych edukować o moralności. Teraz okazuje się, że nawet podstaw nie ma. Czemu mnie tylko to nie dziwi, to cały PiS.

Dobra jest :E W tym pytaniu o wiek prezydenta to nawet na zdrowy rozum 18 lat wydaje się zbyt mało i bym celował w okolice 30 lat.

#120 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 20:21

Zobacz postJack White, o 18 Wrzesień 2019 - 19:00, napisał(a):

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa.

Jak dobrze, że pis już ich rozliczył za te wszystkie straszne afery ujawnione przez uczciwych ludzi pokroju Marka Falenty oraz obniżył podniesiony bezczelnie VAT.

Zobacz postKeyser_Soze, o 18 Wrzesień 2019 - 20:56, napisał(a):

Trochę ruchu, świeże powietrze dobrze zrobi ludziom.
Głosy nieoddane na Pis i tak w większości przypadków zadziałają na ich profit.

Poza tym Twój jak i wielu innych ludzi głos nie robi żadnej różnicy. Olejcie to.

Wyczuwam już u kolegi totalną rezygnację ;)

Ten post był edytowany przez Myst dnia: 19 Wrzesień 2019 - 20:22

• (44 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ostania »