Forum PCLab.pl: Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (34 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 Ankieta dla Forumowiczów PCLab.pl Oceń temat: ****- 2 Głosów

Ankieta: Wybory parlamentarne 2019 (239 użytkowników głosowało)

Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

1. 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe (6 głosów [2.51%])

Procent głosów: 2.51%

2. 2. KW Prawo i Sprawiedliwość (38 głosów [15.90%])

Procent głosów: 15.90%

3. 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (33 głosów [13.81%])

Procent głosów: 13.81%

4. 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (64 głosów [26.78%])

Procent głosów: 26.78%

5. 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (44 głosów [18.41%])

Procent głosów: 18.41%

6. 6 .KW Prawica (0 głosów [0.00%])

Procent głosów: 0.00%

7. 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów (2 głosów [0.84%])

Procent głosów: 0.84%

8. 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy (1 głosów [0.42%])

Procent głosów: 0.42%

9. 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca (4 głosów [1.67%])

Procent głosów: 1.67%

10. 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować... (24 głosów [10.04%])

Procent głosów: 10.04%

11. 11. Nie pójdę zagłosować! (23 głosów [9.62%])

Procent głosów: 9.62%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#401 Użytkownik jest niedostępny   zen3x 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 05:03

Zobacz postPush-up3k, o 09 Październik 2019 - 22:28, napisał(a):

Gospodarczo i obywatelsko to w większości lewactwo.

Bredzisz

#402 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 06:51

Zobacz postzen3x, o 10 Październik 2019 - 06:03, napisał(a):

Bredzisz

Yhy. Centralizacja, uzależnienie władzy sądowniczej, mediów, utrudnienie dostępu do broni palnej, utrudnienia dla poszukiwaczy skarbów, większa cenzura, większe podatki, więcej podatków, regulacji, rozdawnictwa, kontroli, kontroli szkolnictwa. Jeszcze syf w kwestii obyczajowej, ale to już prawackie. PiS to większe lewactwo i zamordyzm niż Rakłem. Taka jest jedyna prawda na ten temat, żadnej nie przyjmę, ani nie będę kontynuował tej rozmowy, proszę opuścić studio (Ogórek & Łęski & Putin style).

A w ogóle to gratulacje dla tvp, dostać 3 wyroki w trybie wyborczym za manipulowanie wynikami sondażowymi - tego jeszcze nie było. Ta władza musi odejść.

Ten post był edytowany przez Push-up3k dnia: 10 Październik 2019 - 06:47

#403 Użytkownik jest niedostępny   marcin_21 

• Polska- Chiny Disneylandu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 07:46

o co chodzi z tymi lewakami i prawakami? Przecież definicyjnie taki sobie PiS podchodzi w większości pod partię lewicową, dlaczego w takim razie nazywa się prawicową? Bo lepiej brzmi? Odkąd zacząłem interesować się polityką w stopniu > 0 zawsze to mnie zastanawiało.

#404 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• Zakamuflowana opcja Niemiecka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 07:51

Zobacz postmarcin_21, o 10 Październik 2019 - 08:46, napisał(a):

o co chodzi z tymi lewakami i prawakami? Przecież definicyjnie taki sobie PiS podchodzi w większości pod partię lewicową, dlaczego w takim razie nazywa się prawicową? Bo lepiej brzmi? Odkąd zacząłem interesować się polityką w stopniu > 0 zawsze to mnie zastanawiało.

Ponieważ PiS światopoglądowo stara się być prawicowy ale w każdym innym przypadku to jest czysta bolszewia.
Taki wczesny Gomułkowski PRL bis.
Nawet jest przewaga dawnych komuchów w tej partii jednak tych najbardziej miernych.
Taki trzeci sort, który nigdzie indziej nie mógł zrobić kariery.

#405 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 08:02

Jeśli to ma mieć sens to spróbuj dzielić bez podziału na prawicę i lewicę.

Ten post był edytowany przez Push-up3k dnia: 10 Październik 2019 - 08:02

#406 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 08:13

Zobacz postKomputerowyLew, o 09 Październik 2019 - 17:26, napisał(a):

Polacy to taki naród, że trzeba twardo ich trzymać

Super, proponujesz rosyjski model władzy. Domyślam się, że skrycie podziwiasz Putina za rządy twardej ręki w Rosji choć pewnie otwarcie tego nie przyznasz.

Ja akurat nie godzę się na Polskę w której będzie silny "Pan" (władza) i całkowicie mu podległy i zależny "Cham" (obywatel).
Politycy nie po to dostają narzędzie władzy od społeczeństwa by się wywyższać i tym społeczeństwem pomiatać (z krótką przerwą na kampanie wyborcze gdzie nagle obywatele stają się na moment ważni i szanowani), ale po to by społeczeństwu służyć. To są nasi słudzy i jako obywatele mamy prawo ich krytykować i być niezadowoleni jeśli naszym zdaniem źle wywiązują się ze swojej służby za którą przecież im płacimy.
W PiSie tego nie rozumieją i dlatego dla nich każda krytyka to atak jakiegoś totalnego układu, jeśli nie jesteś z nimi to znaczy, że nie jesteś dobrym uczciwym człowiekiem ani prawdziwym Polakiem. Takie właśnie bzdury wmawiają swoim wyborcom i stąd bierze się tyle agresji (słownej i niestety często fizycznej) wobec ludzi niechętnych PiSowi. Do tego widzą tylko to co chcą widzieć ("Ale dzicz w tej opozycji, zobaczcie co wypisują po śmierci Morawieckiego seniora" - ale już nie pamiętają jakie wpisy pojawiały się po zabójstwie Adamowicza). Oczywiście agresja rodzi agresję zatem hejt ze strony opozycji i jej zwolenników też się pojawia (mnie też nieraz mocno skacze ciśnienie gdy widzę co PiS wyrabia i aż wstyd się przyznać jakie myśli przychodzą mi do głowy). Nie można jednak udawać, że obie strony są tak samo winne. Przed erą PiS w polskiej polityce też nie brakowało hejtu i emocji, ale nie jest przypadkiem, że dziś mamy kumulację. Widzę jak podzieleni są ludzie, jakie są różnice wewnątrz polskich rodzin. Idzie to wszystko w złą stronę, ale czy istnieje szansa na jakieś narodowe pojednanie gdy dla jednych PO to największe zło, a PiS to super partia, a dla innych (w tym dla mnie) rządy PiS są zdecydowanie gorsze od rządów wszystkich poprzednich ekip w III RP. Nie da się pogodzić dwóch obozów.

#407 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 08:30

Zobacz postiziDeV, o 09 Październik 2019 - 23:09, napisał(a):

Taka zmiana to nie zmiana, to kupno głosów ludzi ich własną kasą. A z rewolucjami to już tak jest że trzeba zaryzykować, a brak odwagi i chęć do "ch*** ale stabilnie" to bardziej kwesia geograficzna i historyczna niz wieku. Wystarczy sobie porównać temperament i podejście/styl życia ludzi u nas, a np. w Hiszpaii, ogólnie krajach południowych i latynoskich.

W zasadzie żadnej zmiany tutaj nie było, PiS i PO to to samo, nawet politykami się wymieniają, rządzą na zmiane - te 2 partie różnią się nazwami i niczym poza tym, obu zależy na tym samym (utrzymaniu władzy i tyle), co najwyżej metody delikatnie się różnią. Jak Ci pajace potrafią się zwyzywac na debacie w TV, a później iść razem na kawke i śmiać się z plebsu.

A co do strachu o to co się osiągnęło, podobno na pis głosują niższe warstwy społeczne, to co większość z nich ma do stracenia? Życie od wypłaty do wypłaty?
Zresztą czy na prawdę ktoś uważa że wiele by się zmieniło nawet gdyby Konfederacja wygrała? No błagam ... Zaraz powstałyby koalicje, politycy pozmienialiby partie i byłoby dalej to samo, różnica byłaby w detalach i pierdołach, głównie światopoglądowych. Co najwyżej mogłoby się zmienić podejście szarego obywatela, bo może dotarłoby do świadomości że ten jego "JEDEN GŁOS" jednak mógł coś zmienić, nawet pozornie.

Nie znam polityki Hiszpanii, tam chętniej głosują na partie mogące przynieść duże i radykalne zmiany?
Wiek jest kluczowy, zobacz kto głównie popiera Konfederację.

Nie wiem na co patrzysz jak różnicy nie widzisz.
Żadna partia przed PiS (także poprzedniej kadencji) nie robiła tyle pod siebie, żadna nie miała przy tym takiej biegunki ustawowej i nie łamała standardów ustawodawczych.

Najniższe warstwy społeczne mają dużo do stracenia, przede wszystkim social. Nikt kto choć trochę rozumu ma nie zagłosuje na partię, która jest za likwidacją tego socjalu. Wyobrażasz sobie, że człowiek który nie skalał się w życiu pracą zagłosuje na Konfederację, która upraszczając głosi, że jak nie pracujesz to nie masz nic?

Owszem uważam, że by się zmieniło. Skoro teraz według ciebie PiS nie różni się od PO, a zaszły zdecydowane zmiany, to co będzie jak wygra partia o bardziej radykalnych poglądach.
Koalicja nie oznacza pozbycia się programu, pewnie nie uda się wszystkiego przepchnąć ale nada się kierunek zmian, będzie się mieć decydujące zdanie.

Chyba lepszy opis, to konserwatywni socjaliści.
PiS jest z prawej strony pod względem światopoglądu.

#408 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 08:33

Nom, jedno mówię drugie robię. Unikalna partia.

Ten post był edytowany przez Spokxik dnia: 10 Październik 2019 - 08:34

#409 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 08:40

A ja na Kamysza! :lol2:

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez vhp dnia: 10 Październik 2019 - 08:41

#410 Użytkownik jest niedostępny   pifpaf 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 09:24

Mnie wyszlo ze Lewak xD.

#411 Użytkownik jest niedostępny   blacout 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 09:36

Zobacz postShadowMan, o 10 Październik 2019 - 02:24, napisał(a):

My jesteśmy nadal krajem na dorobku i nie stać nas na takie bonusy jak 500+ w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie.

i tu się z tobą w 100% zgadzam i długo będziemy na dorobku, bo w Polsce jest dużo grup, którym taki stan rzeczy odpowiada.
taki tam przykład https://www.youtube....h?v=pBeFd31mMCY

co by nie mówic o po, jednego nie wymarzą. Za pierwszym razem do wyborów startowali z planem obniżenia podatków, ale później tusk za takie podejście przepraszał. Nie chodzi o to, że był kryzys i nie można byłoby ich obniżyć, ale obniżanie podatków jest samo w sobie złe. Za takie cos platforma jest dla mnie skreślona, pomijać inne popełnione przez nich grzeszki.

Kiedyś konfederacją trochę się interesowałem, słuchałem co mają do powiedzenia, ale ile można słuchać. Podobnie Gwiazdowski jeździł po Polsce i opowiadał o sowich pomysłach, jak się to skończyło chyba każdy widzi. Zainteresowanie Gwiazdowskim przeszło mi jak zobaczyłem jego projekt konstytucji, ogólnie czytać się tego nie dało. Parę pomysłów ma ciekawych, ale niestety diabeł tkwi w szczegółach.
Konfederacja ma podobny sposób promowania się w polityce, który na dłuższą metę średnio się sprawdza.

Czego by pisowi nie zarzucać, to jednak za ich rządów retoryka w sprawie polskich obozów zagłady się zmieniła. Chyba, że mi się tylko tak wydaje, chętnie zobaczę jakieś dowody

#412 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 09:59

Zobacz postShadowMan, o 09 Październik 2019 - 21:34, napisał(a):

EDIT:

Stonoga wrócił. :E

I dalej robi/klnie wbrew PiS-owi :E
Stonodze tak szczerze nie ufam - z jednej strony pomaga ludziom w potrzebie,a z drugiej rzuca bluzgi w stronę polityki w Polsce.Jarosław Kaczyński to dla Stonogi największy wróg :E

Ten post był edytowany przez Splendor_97 dnia: 10 Październik 2019 - 10:01

#413 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:25

czego to się nie robi dla ratowania żło..., znaczy się Polski, chciałem napisać.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25291881,czy-po-weszlaby-w-koalicje-z-konfederacja-zeby-ratowac-polske.html#a=363&c=159&s=BoxNewsMT

PO chyba już gotowa ogłosić, że narodowcy to jednak fajni chłopcy, byle tylko poparli ich w tym ... no ratowaniu kraju :D

To nawet mogłoby być ciekawe - Winnicki, Mikke, nasz kolega forumowy Braun, Kukiz, wszyscy ramię w ramię z POKO, no SLD i biedronkowate oczywiscie też.

#414 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:30

Zobacz postkrzyyss, o 10 Październik 2019 - 11:25, napisał(a):

nasz kolega forumowy Braun

"Szczęść Boże" ;)

#415 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:36

Zobacz postvhp, o 10 Październik 2019 - 08:40, napisał(a):

A ja na Kamysza! :lol2:

Dodaj obrazek

Masz chyba identycznie jak ja. Ten Latarnik jest jakiś lewy, bo wystarczy zmienić na "jest to dla mnie ważne" w jednym z pytań, a potrafi zmienić rozstawienie słupków i wznieść jakaś partię o 20%. Ten z wyborów do euro działał lepiej.

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 10 Październik 2019 - 10:36

#416 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:43

Zobacz postSplendor_97, o 10 Październik 2019 - 11:30, napisał(a):

"Szczęść Boże" ;)

Serio to jest ten Braun z polityki?

#417 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:45

Zobacz postTrepcia, o 10 Październik 2019 - 10:43, napisał(a):

Serio to jest ten Braun z polityki?

Ten, ten. Widzisz, nawet nie wiedziałeś jakie szychy tu zaglądają ;)

edit
Gordon mnie kiedyś uświadomił, że na te nasze głupawe pogawędki o polityce, miliony ludzi wchodzą by to czytać, więc i ktoś z tego swiecznika politycznego też może trafić.

Aaaa, uświadomił oczywiście w szczytnym celu - że te miliony naczytają się moich głupot i później masowo polecą na PiS głosować. Jak PiS wygra wybory, to będę to musiał odszukać i o jaką zaplatę przynajmniej poprosić, może prezes zauważy mój wkład w jego zwycięstwo.

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 10 Październik 2019 - 10:48

#418 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:49

Takie rzeczy jak odbudowa stoczni, projekt centralnego portu komunikacyjnego i inne wielkie inwestycje PiSu to też źle dla Polski ?
Czy Kaczyński to zły człowiek, wielu ludzi po nim jedzie tylko dlatego, że kieruje nimi niczym nie uzasadniona nienawiść.
Spokojnie głosuję na PiS.

#419 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:50

Zobacz postkrzyyss, o 10 Październik 2019 - 11:45, napisał(a):

Gordon mnie kiedyś uświadomił

Gdzie Gordon się podziewa?

#420 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:52

Zobacz postSplendor_97, o 10 Październik 2019 - 10:50, napisał(a):

Gdzie Gordon się podziewa?

Ktoś na wykopie śledzi jego poczynania, nie wiem czy nadal tam aktywny. Tu zakładał ileś multi, ale moderatorka banowała natychmiast, dał sobie na luz.

• (34 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Ostania »