Forum PCLab.pl: Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (34 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019 Ankieta dla Forumowiczów PCLab.pl Oceń temat: ****- 2 Głosów

Ankieta: Wybory parlamentarne 2019 (239 użytkowników głosowało)

Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

1. 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe (6 głosów [2.51%])

Procent głosów: 2.51%

2. 2. KW Prawo i Sprawiedliwość (38 głosów [15.90%])

Procent głosów: 15.90%

3. 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (33 głosów [13.81%])

Procent głosów: 13.81%

4. 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (64 głosów [26.78%])

Procent głosów: 26.78%

5. 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (44 głosów [18.41%])

Procent głosów: 18.41%

6. 6 .KW Prawica (0 głosów [0.00%])

Procent głosów: 0.00%

7. 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów (2 głosów [0.84%])

Procent głosów: 0.84%

8. 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy (1 głosów [0.42%])

Procent głosów: 0.42%

9. 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca (4 głosów [1.67%])

Procent głosów: 1.67%

10. 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować... (24 głosów [10.04%])

Procent głosów: 10.04%

11. 11. Nie pójdę zagłosować! (23 głosów [9.62%])

Procent głosów: 9.62%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 15:48

Zobacz postShadowMan, o 15 Wrzesień 2019 - 16:26, napisał(a):

Konfederacja i tak za wiele nie zrobi, nawet jak się dostanie do sejmu, bo będzie ich tam za mało. Ale moim zdaniem warto na nich głosować i fajnie by było jakby jak najwięcej ludzi na nich głosowało, tak żeby pokazać i PiS-owi i PO żółtą kartkę, że jednak coraz więcej ludzi nie zgadza się ani z jednymi, ani z drugimi.

To już nie ma mniej kontrowersyjnych komitetów wyborczych? Choćby bezpartyjni są bardziej rozsądnym wyborem a nawet bym najpierw głosował na emerytów niż na Brauna i spółkę.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Wu70 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 16:09

Bezpartyjni :lol2: Czyli dokładnie tak żeby 5% przekroczyło tylko po, pis i może jakieś sld/psl, brawo ;) Prawdziwa ewolucja w to samo

#43 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 16:35

Zobacz postShadowMan, o 15 Wrzesień 2019 - 16:26, napisał(a):

Konfederacja i tak za wiele nie zrobi, nawet jak się dostanie do sejmu, bo będzie ich tam za mało. Ale moim zdaniem warto na nich głosować i fajnie by było jakby jak najwięcej ludzi na nich głosowało, tak żeby pokazać i PiS-owi i PO żółtą kartkę, że jednak coraz więcej ludzi nie zgadza się ani z jednymi, ani z drugimi.

Głosowanie na wariatów jako alternatywa dla starych cwaniaków i wariatów? Sweet.

#44 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 16:38

Nie idę głosować. Rozczarowałem się nawet Gwiazdowskim, który robił za marionetkę PiSu i szybciutko wycofał się po europejskich.

Nigdy więcej nie nabiorę się na Kukizów i Gwiazdowskich.

#45 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 16:50

Zobacz postWu70, o 15 Wrzesień 2019 - 17:09, napisał(a):

Bezpartyjni :lol2: Czyli dokładnie tak żeby 5% przekroczyło tylko po, pis i może jakieś sld/psl, brawo ;) Prawdziwa ewolucja w to samo

Pisałem tylko, że już nawet oni są lepszą opcją od Konfederacji a nie że cokolwiek zmienią w tej chwili. A poza tym przez takie kalkulacje dotyczące progu wyborczego właśnie żadna nowa partia się nie przebija do Sejmu - taka samospełniająca się przepowiednia, że nikt nie chce głosować na przegranych.

#46 Użytkownik jest niedostępny   Putout 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 17:12

jaka jest pewność że oszołomy z Konfederacji nie przeskoczą do pisu tak jak zrobiły to oszołomy do Kukzia? przecież to ludzie z jednych środowisk.

nie wiem. czas ucieka. żadna partia mnie nie przekonuje w najmniejszym stopniu. momentami zastanawiam się nad konfederacją i sld (co wprawia w niezłą konsternację ludzi o twardych głowach :E ) ale możliwe że oddam nieważny głos.
jedyne na co liczę w tych wyborach to na to że pis nie będzie mieć samodzielnej większości.

#47 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 17:14

Zobacz postKitu, o 15 Wrzesień 2019 - 15:38, napisał(a):

Kaczyński powoli traci władzę nad swoją partią. Coraz częściej jego zdanie jest pomijane - jest już zwyczajnie za stary. Nie sądzę, żeby miał jakiś znaczący wpływ na kształt pisowskiej konstytucji.

Na dzień dzisiejszy nikt nie podskoczy prezesowi, nie zdziwię się jak ma kwity na każdego, kto by chciał zając jego miejsce (Szydło, Zero, Gowin, Duda itd). Tam jest tyle frakcji, że jak prezes rzeczywiście skończy z polityką, to ta całą Zjednoczona Prawica się rozleci.

Ja tam na większość konstytucyjną nie liczę, PiS wygra. Jeśli nie będzie miał większości to "podkupi" posłów z Konfederacji, PSL/Kukiz (o ile przekroczą próg). Z drugiej strony 3k i 4k minimalnej może zadziałać na wyobraźnie i PiS zaliczy lepszy wynik niż 4 lata temu.

#48 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Memento Mori
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 17:39

No to kur...., na kogo tu głosować jak się nie chce popierać sprzedajnych folksdojczów i złodziei z PO, rozdawnictwa PiS, czerwono-tęczowej lewicy, czyli stare, komusze PZPR + neokomuna typu Razem, czy Wiosna i starego, komuszego ZSL-u, czyli PSL-u, który też jest w stanie podczepić się do każdego, byle by przygarnąć choć kilka stołków? No kuwa nie ma na kogo.

#49 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 17:40

No nie ma. I każdy wybierze w jego oczach mniejsze zło - jak zwykle.

#50 Użytkownik jest niedostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 17:46

....które i tak przeora obywateli w dupsko bez wazeliny. Jedna partia tych bogatych a druga tych biedniejszych. Strzelam że PiS wygra z grubą przewagą jak do urn polecą madki i tateły, bo pińcet plus jezd świente.

#51 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:07

bobas+, wyprawka+, matka+, emerytura+, urzędnik+ nie ma szans aby było jakieś zaskoczenie w wyborach, a jak jeszcze Konfederacja, Lewusy i PSL nie przekroczą progu to może być mała katastrofa. Tak sobie myślę, jeśli teoretycznie PiS miałby większość konstytucyjną, to chyba byśmy mieli drugą Turcję nad Wisłą.

Obywatele oddali już głos
Dodaj obrazek

#52 Użytkownik jest niedostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:12

Ostatnio ktoś pomazał swastyki na Brytyjskim cmentarzu wojennym w Holandii...wygląda na to że każdy idiota któremu nie pasuje coś w obecnej polityce zrzuca wszystko na nazizm.

#53 Użytkownik jest niedostępny   Wirgiliuszeu 

• Pernamentny pechowiec
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:13

Zagłosowałbym za PO,ale oni w tej platformie nie znają swojego programu :E

Niestety wszystkie znaki wskazują że wygra obecna partia rządząco-rozdająca.Reszta to niestety marionetki.

#54 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:23

Zobacz postczolgista778, o 15 Wrzesień 2019 - 19:12, napisał(a):

Ostatnio ktoś pomazał swastyki na Brytyjskim cmentarzu wojennym w Holandii...wygląda na to że każdy idiota któremu nie pasuje coś w obecnej polityce zrzuca wszystko na nazizm.

Ano nikt nie wchodzi w nieistotne szczegóły typu, czym był nazizm i jak się ma do obecnych polityków. Generalnie ludzie za bardzo nie wchodzą w szczegóły.

A w serialu sensacyjnym Brexit kolejny odcinek: Johnson zapowiada, że nie będzie respektować ustawy zmuszającej go do proszenia o przełożenie terminu wyjścia z UE. Mam ogólne wrażenie, że postawił się w takiej sytuacji, że wyleci z hukiem z polityki niezależnie od tego, czy WB opuści UE czy nie.

#55 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:27

Zobacz postghostdog, o 15 Wrzesień 2019 - 19:07, napisał(a):

Obywatele oddali już głos

A to jest akurat dziecinada i nie wygląda to wcale lepiej niż przypisywani prawicy Sebusie i Karyny.

#56 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:37

Powiedzcie mi który rząd lub polityk po 89 roku próbował:
-uprościć podatki
-obniżyć, bez wprowadzenia 50 innych
-poprawić system edukacji i NFZ
-ostrzegał przez ZUSem i chciał go zmienić
-zmniejszył ogólną biurokrację i administrację publiczną
-starał się rozwijać przemysł
-rozliczył znane afery
-zabezpieczył wybory przed oszustwami (obecnie można min. oddać podwójny głos na paszport i dowód lub przerabiać głosy na nieważne, a od niedawna kombinować z mTożsamością)
-nie rozsprzedawał majątku Polskiego za % wartości

Akurat z 3 lata temu miałem okazję spotkać się kilka raz z ludźmi działającymi w RN, w tym raz na swojskim "afterparty". To co widać w TV nijak nie przedstawia obrazu tych osób.
Z natury jestem myślicielem i już chciałem użyczyć im swojej logiki, ale doszedłem do wniosku że nie chcę taplać się w błocie zwanym polityką, więc kontakt urwałem. Podobne historie za PRL miał mój dziadek, ale do rezygnacji musieli go przekonać panowie w garniturach :E .

Mogę poręczyć przynajmniej za część kadr Konfederacji, że to normalni, ideowi ludzie, którzy nie dadzą się przerzuć przez system. Może niektóre plany na Polskę maja utopijne, ale szczerze chcą wprowadzić dobre rozwiązania, a nie tylko obietnice.
Taki Korwin może i wygląda na wariata, ale to dlatego, bo nie umie dostosować języka do sytuacji. Jego główny cel to gospodarka i na tym się zna. Poza tym zgłosił projekt uchwały lustracyjnej w 1992 roku, więc jak już był w sejmie to konkretnie działał. Tak bardzo konkretnie że chyba był powodem wprowadzenia progu wyborczego :lol2: .
Jeśli nie podoba wam się ktoś z mniej znanych ludzi na listach Konfederacji to nie przejmujcie się, to zapychacze miejsc. Jak będą mieli 5-10% to i tak mało ich wejdzie.

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 15 Wrzesień 2019 - 18:56

#57 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:39

Po czym pojechał do znienawidzonej Unii, w nikomu nieznany sposób niszczyć ją od środka bełkotem za całkiem konkretną kasę. :thumbup: :E

#58 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 18:50

Zobacz postcrush, o 15 Wrzesień 2019 - 19:39, napisał(a):

Po czym pojechał do znienawidzonej Unii, w nikomu nieznany sposób niszczyć ją od środka bełkotem za całkiem konkretną kasę. :thumbup: :E

Obrał złą taktykę, czyli zdobycie rozgłosu przez robienie show, a środki przydały się do tuby propagandowej :E. W Unii i tak nie mógł czegokolwiek zmienić, a że stary dziad z niego to nie miał tyle energii i pomysłów co D. Sośnierz. Powinien po roku się z nim zamienić, a nie na sam koniec.

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 15 Wrzesień 2019 - 18:52

#59 Użytkownik jest niedostępny   Deniryer 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 19:10

Zobacz postRadar28, o 15 Wrzesień 2019 - 17:23, napisał(a):

Ano nikt nie wchodzi w nieistotne szczegóły typu, czym był nazizm i jak się ma do obecnych polityków. Generalnie ludzie za bardzo nie wchodzą w szczegóły.

A w serialu sensacyjnym Brexit kolejny odcinek: Johnson zapowiada, że nie będzie respektować ustawy zmuszającej go do proszenia o przełożenie terminu wyjścia z UE. Mam ogólne wrażenie, że postawił się w takiej sytuacji, że wyleci z hukiem z polityki niezależnie od tego, czy WB opuści UE czy nie.

Szczerze powiedziawszy to mam wrażenie, że jak twardogłowi brytole, którzy stoją murem za brexitem bez jakiegokolwiek porozumienia z UE się nie przejadą na tych swoich "sami sobie wyhodujemy i zasiejemy swoje" to się nie nauczą. Partnerzy Tesco i Sainsbury's już narzekają na małe lub całkowity brak dostaw owoców oraz warzyw z Hiszpani, Francji, Holandi oraz Maroko. Niech Brytyjczycy powierd*lają trochę samych "100% brytyjskich" ziemniaków z "100% brytyjskim mlekiem", jako zagryzę szpinak - to może coś do nich dojdzie. Był dobrobyt to było źle, jak im trochę d*pę przyciśnie to zmiękną. Z lekami też może być problem, ale mi to szczerze wisi - Levothyroxine, które muszę brać regularnie pochodzą z Kanady oraz też są produkowane na miejscu w UK. Nie wiem co z resztą i mi to zaczyna powiewać.

A Borys pewnie beknie za próbę wstrzymania parlamentu oraz kłamanie w żywe oczy Królowej.

Mam wrażenie, że to samo musi stać się w Polsce, bo te rozdawnictwo PiSu dobrze skończyć się nie może chyba, że Prezes planuję podnieść podatki osobą zamożnym lub dalej skubać UE na dotacje żeby spełnić swoje postulaty i obietnice wyborcze.

#60 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 19:21

Zobacz postmusichunter1x, o 15 Wrzesień 2019 - 19:37, napisał(a):

Powiedzcie mi który rząd lub polityk po 89 roku próbował:
-uprościć podatki
-obniżyć, bez wprowadzenia 50 innych
-poprawić system edukacji i NFZ
-ostrzegał przez ZUSem i chciał go zmienić
-zmniejszył ogólną biurokrację i administrację publiczną
-starał się rozwijać przemysł
-rozliczył znane afery
-zabezpieczył wybory przed oszustwami (obecnie można min. oddać podwójny głos na paszport i dowód lub przerabiać głosy na nieważne, a od niedawna kombinować z mTożsamością)
-nie rozsprzedawał majątku Polskiego za % wartości

Coś tam różni próbowali a obiecywali praktycznie wszyscy. Choćby OFE miało być reformą systemu emerytalnego w stronę kapitałowego, ale z powodu silnych ograniczeń możliwości inwestycyjnych i innych restrykcji nieszczególnie to wychodziło. Ile było mieszania przy edukacji i służbie zdrowia, to już nie policzę. Tyle że z pustego i Salomon nie naleje, a te dziedziny między innymi wymagają zwiększenia nakładów na nie - bez tego żadne inne działania niewiele dadzą.

Akurat z 3 lata temu miałem okazję spotkać się kilka raz z ludźmi działającymi w RN, w tym raz na swojskim "afterparty". To co widać w TV nijak nie przedstawia obrazu tych osób.
Z natury jestem myślicielem i już chciałem użyczyć im swojej logiki, ale doszedłem do wniosku że nie chcę taplać się w błocie zwanym polityką, więc kontakt urwałem. Podobne historie za PRL miał mój dziadek, ale do rezygnacji musieli go przekonać panowie w garniturach :E .

Mogę poręczyć przynajmniej za część kadr Konfederacji, że to normalni, ideowi ludzie, którzy nie dadzą się przerzuć przez system. Może niektóre plany na Polskę maja utopijne, ale szczerze chcą wprowadzić dobre rozwiązania, a nie tylko obietnice.

To i dobrze, że są tacy ludzie i zakładam, że w młodych kadrach innych partii też się takich znajdzie. Tym niemniej na szczycie są ludzie jacy są w RN i wystarczy prześledzić, co mówili i robili na przestrzeni lat.

Taki Korwin może i wygląda na wariata, ale to dlatego, bo nie umie dostosować języka do sytuacji. Jego główny cel to gospodarka i na tym się zna. Poza tym zgłosił projekt uchwały lustracyjnej w 1992 roku, więc jak już był w sejmie to konkretnie działał. Tak bardzo konkretnie że chyba był powodem wprowadzenia progu wyborczego :lol2: .

Nie, Korwin nie zna się na gospodarce - nie bez powodu poparcie ma głównie wśród osób, które się nie zetknęły z rynkiem pracy. Optuje on za dzikim kapitalizmem z XIX wieku, co jest po prostu głupie. Powszechne szkolnictwo i służba zdrowia są podstawą gospodarki państw rozwiniętych. U podstaw jego wizji gospodarki leży też błędne założenie, że przy negocjowaniu umów zawsze obie strony mają równe siły. O dążeniu wolnego rynku do monopoli bądź karteli też nie mówi a bez kontroli państwa tak się to zawsze kończy. Maksymalizacja konkurencji w gospodarce wymaga regulacji prawnych i aktywnych instytucji państwowych.

• (34 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »