Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt poważny takich prognoz nie stawiał, bo czynniki gospodarcze są opóźnione w czasie. W sumie wyjąłeś te tezę spod pleców, tak jak cały post.

I pomijając ironię – autentycznie boję się o los małych firm, jeśli mamy mieć taką minimalną i taki ZUS.

 

Chociaż w sumie jak chleb będzie po 10 zeta...

Specjaliście z PO dokładnie takie prognozy stawiali.

 

No i może bardziej osobiście - kto zamierza wiać z tego grajdołu, oczywiście dla ratowania siebie i własnej rodziny?

Jest tu taki jeden co już wyjeżdża odkąd pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Kwiatkowski (niezależny) - 38,09 proc. (niewielka różnica)

Wadim Tyszkiewicz (niezależny) - 51,90 proc.

Lidia Staroń (własny komitet) – 59,46 proc. głosów (PiS nie wystawiał tu swojego kandydata)

Stanisław Gawłowski (własny komitet wyborczy) - 33,67 proc. głosów

 

Czyli wśród niezależnych 3 do 1 dla opozycji. Ale senat nie ma żadnej mocy sprawczej. Sprowadzi się do wnoszenia poprawek a sejm będzie te poprawki odrzucał.

Edytowane przez nico123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalna 4000 będzie oznaczała (oprócz masowych zwolnień i zamykanych firm) również to, że dzisiejsi "przyzwoicie zarabiający" będą de facto zarabiać blisko minimalnej. Słabe to.

Jaro już zapowiedział, że nie na wszystkie obietnice starczy kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjaliście z PO dokładnie takie prognozy stawiali.

Prognozę to się stawia z dokładnymi wyliczeniami. To, że ktoś coś tam w mediach chlapnął, nie jest temu równoznaczne.

Zresztą oni i tak prywatnie razem wódkę piją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to można dziękować Kukizowi i Konfederacji, że PiS nie ma większość konstytucyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Póki co PiS wygrywa w Sejmie, ale Senat mają duże szanse przegrać, a jak przegrają i opozycja będzie miała więcej Senatorów, to mają wtopione wszystkie ustawy, które przegłosuje PiS w sejmie, bo Senat na pewno im to odrzuci. Kwestia tego czy później Sejm będzie się liczył z Senatem.

 

A głosy jeszcze nie spłynęły z Gdyni i Pucka, a tutaj na Pomorzu na pewno PiS nie wygra :)

 

EDIT

 

48 - PiS

43 - KO

4 - niezrzeszeni

3 - PSL

2 - SLD

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie masz racji. Do odrzucania poprawek Senatu wystarczy większość bezwzględna("gdy głosów „za” jest więcej niż łącznie głosów „przeciw” oraz „wstrzymujących się”. Głosy „wstrzymujące się” utrudniają tutaj uzyskanie większości, ponieważ sumują się z głosami „przeciw”. Warto też nadmienić, iż nie jest prawdą, że większość bezwzględna to poparcie 50% plus jeden głosujący, ponieważ ta formuła sprawdza się tylko w wypadku parzystej liczby osób głosujących. Wymóg bezwzględnej większości obowiązuje m.in. w wypadku odrzucania przez Sejm poprawek Senatu do ustaw lub dla uchwalenia wotum zaufania Radzie Ministrów").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Tak, pomyliło mi się z Prezydentem ;) ...mimo wszystko Senat odbity :) Mimo wszystko to będą ciekawe 4 lata, wbrew ekscytacji Wyborców PiS, wcale nie będą mieli tak kolorowo, jak przez ostatnie 4 lata. Konfederacja jest jak cierń w du...szy. Lewica też nie będzie taką jałowa jak KO. Mimo iż i tak wszystko przegłosują, będzie ciekawie, zwłaszcza jak się pojawi się kryzys i Ramzes ;)

 

W przyszłym roku wybory na Prezydenta, bardzo ważne wybory. Przydałby się taki Prezydent, który nie podpisuje wszystkiego, jak leci i przestrzega Konstytucję. Tusk pewnie nie będzie kandydował nawet jakby się zdecydował, to na pewno PiS mu to uniemożliwi. Pozostaje pewnie:

 

Duda

Kidawa-Błońska

Kosiniak-Kamysz

Biedroń

Korwin-Mikke

 

I niestety tutaj Duda może wygrać...

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co PiS wygrywa w Sejmie, ale Senat mają duże szanse przegrać, a jak przegrają i opozycja będzie miała więcej Senatorów, to mają wtopione wszystkie ustawy, które przegłosuje PiS w sejmie, bo Senat na pewno im to odrzuci. Kwestia tego czy później Sejm będzie się liczył z Senatem.

Jeżeli PiS przegra Senat(na to się zanosi),to będzie ciekawie

 

A głosy jeszcze nie spłynęły z Gdyni i Pucka,

Akurat wymieniłeś mój okręg,gdzie mieszkam ;)

 

I niestety tutaj Duda może wygrać...

Nie może,a niemalże na pewno,nawet w I turze ponad 50%

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to można dziękować Kukizowi i Konfederacji, że PiS nie ma większość konstytucyjnej.

 

Co? Większość konstytucyjna to 307 posłów. Nie opowiadaj bajek.

 

 

Wchodzi kilkunastu mężczyzn z Konfederacji w tym Grzegorz "Szczęść Boże" Braun. Na pewno będą hałaśliwi ale pytanie o to jakimi narzędziami będą dysponowali. Jak wejdzie 13 to nie założą nawet klubu, nie będą mieli inicjatywy ustawodawczej oraz v-ce marszałka. Czyli będą pohukiwać z mównicy, bez realnego wpływu na cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Jeżeli PiS przegra Senat(na to się zanosi),to będzie ciekawie

 

Akurat wymieniłeś mój okręg,gdzie mieszkam ;)

 

Nie może,a niemalże na pewno,nawet w I turze ponad 50%

 

No ja jestem z Gdyni ;) Co do Prezydenta, to wszystko jest jeszcze możliwe :) Do maja PiS jeszcze może sporo nagrzeszyć, ehehehehehehe... :) Poza tym PiS wygrał, bo wszyscy byli antyPiS, a to mobilizuje Polaków najbardziej ;) Teraz będzie polityka antyTusk ;)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Większość konstytucyjna to 307 posłów. Nie opowiadaj bajek.

Racja. Źle wbiłem % w kalkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem z Gdyni ;)

No proszę,ja w Gdyni jestem teraz od poniedziałku do piątku,a mieszkam na północ od Gdyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel po przyjrzeniu się kto wejdzie do sejmu stwierdził, że będzie to najbardziej memogenny sejm RP w historii. Mam dziwne przeczucie, że jego przewidywania są zaskakująco trafne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mój kumpel po przyjrzeniu się kto wejdzie do sejmu stwierdził, że będzie to najbardziej memogenny sejm RP w historii. Mam dziwne przeczucie, że jego przewidywania są zaskakująco trafne :lol2:

 

Z drugiej strony, to nawet dobrze, że PiS wygrał i jest taki podział sił, jak jest w Sejmie i opozycja dla Senatu. PiS nawarzył piwa przez 4 lata i chamskie byłoby, jakby teraz ktoś inny przejął rządy i sprzątał ten burdel po nich, a tak sami nawarzyli i teraz muszą jakoś przetrwać ten cholernie trudny czteroletni okres - osobiście uważam, że nie dadzą rady. A jak w maju przegrają wybory prezydenckie, to "gwóźdź do trumny", jak to mawiał Ziobro w kadencji z 2005.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AxqASvw.png

 

 

U Czołgisty tak głosowali:

 

Dla Holandii wyniki wyborów do Sejmu, zgodnie z komunikatem PKW, są następujące:

 

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni: 5 204 głosów (37,54 proc.)

Sojusz Lewicy Demokratycznej: 3724 głosów (26,86 proc.)

Konfederacja Wolność i Niepodległość: 2312 głosów (16,68 proc.)

Prawo i Sprawiedliwość: 2064 wyborców (14,89 proc.)

Polskie Stronnictwo Ludowe: 559 głosów ( 4,03 proc.)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie wynik PiS w Gdańsku, niech se Kacper jedzie do Warszawy, to nie będzie mieszać tutaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Do kompetencji Senatu należy:

 

- zatwierdzanie ustaw uchwalanych przez Sejm

- prawo inicjatywy ustawodawczej

- wyrażanie zgody na zarządzenie przez Prezydenta referendum ogólnokrajowego

- wyrażanie zgody na powołanie przez Sejm:

-- Prezesa Najwyższej Izby Kontroli

-- Rzecznika Praw Obywatelskich

-- Rzecznika Praw Dziecka

-- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

-- Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

-- Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

- podejmowanie uchwał w sprawie przyjęcia lub odrzucenia sprawozdania:

-- Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

-- Trybunału Konstytucyjnego

-- Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego

-- Rzecznika Praw Obywatelskich

-- Rzecznika Praw Dziecka

-- Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

- prawo do wystąpienia z wnioskiem do Marszałka Sejmu o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego

- powoływanie 2 senatorów wchodzących w skład Krajowej Rady Sądownictwa

- powoływanie 2 członków Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej

- powoływanie 3 członków Rady Polityki Pieniężnej

- powoływanie 1 członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

- wraz z Sejmem uchwala ustawę o wyrażeniu zgody na ratyfikację umowy międzynarodowej (2/3 głosów)

- wraz z Sejmem uchwala zmiany w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 (art. 235)

- możliwość występowania do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskami w sprawach dotyczących zgodności prawa z ustawą

- wybór ławników Sądu Najwyższego

 

Będzie się działo! :P

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem z Gdyni co prawda mieszkam teraz na granicy Gdyni i Kosakowa ale bardzo mnie cieszy, że pomorze to jeden z nielicznych bastionów w tym kraju ;)

 

A dziać się będzie szczególnie Korwin będzie szalał.

Teraz będzie medialny więc jestem przekonany ,że za 4 lata wyrobi sobie dodatkowe % wyborców.

Z jednej strony zabierze pisowi z drugiej otwiera puszkę pandory.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda mieszkam teraz na granicy Gdyni i Kosakowa

Pewnie Pogórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę, że przewaga w Senacie tzw. opozycji (która nie jest jednolita btw, narracja, którą 'sprzedał' np. TVN) to aż 2 senatorów? Nie minie m-c, a PiS będzie miał większość. Wiecie, żony ,córki, synowie musza gdzieś pracować, a rady nadzorcze spółek skarbu Państwa są dość atrakcyjne.

 

BTW - Grzesiu Schetyna nie tyle zostanie zapamiętany jako przegryw, ale ten który wskrzesił zdychających komuchów wpuszczając ich na listy KE i dając im dojść do głosu. Za 4 lata odbije się to PO czkawką, bo stracą na rzecz lewicy - nazwijmy ich 'właściwej' - dużą część swojego elektoratu. Z Zandbergiem (bardzo inteligentny gość btw) jako twarzą komuszki mogą za 4 lata nawet przejąć władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to brzmi ale dokładnie wieś Pogórze :E

Powiat pucki,też mieszkam w tym powiecie,ale bardziej na północ(na pewno nie Puck)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę, że przewaga w Senacie tzw. opozycji (która nie jest jednolita btw, narracja, którą 'sprzedał' np. TVN) to aż 2 senatorów? Nie minie m-c, a PiS będzie miał większość. Wiecie, żony ,córki, synowie musza gdzieś pracować, a rady nadzorcze spółek skarbu Państwa są dość atrakcyjne.

 

BTW - Grzesiu Schetyna nie tyle zostanie zapamiętany jako przegryw, ale ten który wskrzesił zdychających komuchów wpuszczając ich na listy KE i dając im dojść do głosu. Za 4 lata odbije się to PO czkawką, bo stracą na rzecz lewicy - nazwijmy ich 'właściwej' - dużą część swojego elektoratu. Z Zandbergiem (bardzo inteligentny gość btw) jako twarzą komuszki mogą za 4 lata nawet przejąć władzę.

 

 

za 4 lata zniknie cały obóz postsolidarnosciowy podobnie jak kiedyś wymiotło AWS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='14 Październik 2019 - 15:44' timestamp='1571064277' post='15662034']

Cieszy mnie wynik PiS w Gdańsku, niech se Kacper jedzie do Warszawy, to nie będzie mieszać tutaj :E

Mnie również, Trójmiasto i okolica od zawsze w opozycji, najpierw za PRL, teraz za PRL bis :cool:

 

A wyniki póki co mnie cieszą. W senacie pisowcy stracili większość, w sejmie może być różnie, do tego wjazd Konfederacji I Lewicy nieźle im namiesza, bo będą się musieli z nimi licytować a to na socjal a to na pato-patriotyzm. A tak się sądzili na >50%.

W opozycji już bezwzględnie widać, że Schetyna i Neumann do szafy, najwięcej głosów zdobyli młodzi z tylnych szeregów partii. Albo to zrozumieją, albo za 4 lata ich nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...