Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Forza Nuova również jest demonizowana przez różne media np. często z wieców upamiętniających ludzi walczących z komuną robią zlot faszystów.

No, wiadomo, że największym pogromcą komunistów był pewien malarz z wąsikiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konfederacja będzie dążyła do zastąpienia socjali mniejszymi podatkami.
tylko, że ma małe szanse na wejście do sejmu, a gdzie samodzielne rządzenie :) Gorzej jak wygra i będzie przepraszać, że była za mniejszymi podatkami :lol2:
Znacie się na podatkach jak świnia na gwiazdach
przeciętny Polak, to sam nie wie ile zarabia :E

Po drugie mało kto książki czyta, a co dopiero ustawy, które liczą sobie po kilkaset storn np: podatek dochodowy od osób fizycznych 326 s. lub ustawa VAT 330 s.

Konfederacja, czy tam kukiz już pokazali jak się pisze ustawy, na przykładzie ustawy anty 447. Bez pokazania ludziom gotowych ustaw, są tak samo wiarygodni jak wszyscy pozostali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ma małe szanse na wejście do sejmu, a gdzie samodzielne rządzenie :) Gorzej jak wygra i będzie przepraszać, że była za mniejszymi podatkami :lol2:

Konfederacja, czy tam kukiz już pokazali jak się pisze ustawy, na przykładzie ustawy anty 447. Bez pokazania ludziom gotowych ustaw, są tak samo wiarygodni jak wszyscy pozostali :)

 

Wolę już niesprawdzoną wiarygodność niż tą dobrze mi już znaną :E . 4.5% w ostatnich wyborach to nie tak daleko od progu. Pewnie cudem wyborczym frekwencja wyniesie teraz 70% :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.5% w ostatnich wyborach to nie tak daleko od progu.

Korwinowskie, legendarne wręcz 4,76% jest jeszcze bliżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie opodatkowanie 500+ uratuje budżet przed inflacją. Nas nie :E

Swoją drogą przerażają mnie obietnice PiS o pensji minimalnej.

3000 zł do końca 2020.

4000 zł do 2024.

To ja będę musiał w 2024 zarabiać prawie 2 razy tyle co teraz, żeby zachować taki sam standard życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie wiem na kogo zagłosować, mam 27 lat i staram się przynajmniej "trochę" orientować w tym co się dzieje, nie ukrywam że w dużej mierze dzięki offowi politycznemu, i widzę tylko syf.

 

Natomiast zgadzam się z opinią że PiS powinien wygrać te wybory, coby "pływać" w tym czego nawarzyli.

 

Do tych wyborów podchodzę słuchając głosu swojego wewnętrznego anarchisty który szepcze mi do ucha że to wszystko musi "pierdolnąć" i głosuję na Korwina :E Głownie dlatego że na yt oglądałem trochę pana Sławomira Mentzena i wydaję mi się, że koleżka mówi bardzo sensownie i ma pojęcie o czym mówi (a jeżeli tak nie jest to sprawia FENOMENALNE wrażenie że tak jest ;) ). Z tym że dobrali się z takimi aparatami, że szkoda pisać.

 

Swoją drogą jak gadam ze znajomymi, czyli ludźmi w zdecydowanej większości urodzonymi na początku 90' to stwierdzam że PiS młode osoby już ma w kieszeni, aczkolwiek warto dodać że ja prosty chłopak z Wielkiej płyty w małym mieśćie, podejrzewam że w "Warszafkach" myślenie jest trochę inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Raczej na jakąś partyjkę prawicową. Komuchy z PISu - prowadzą nas do umacniania roli jednej partii w życiu Polaka (taki PZPR-bis), zresztą gwarantują postępującą ruinę gospodarczą; komuchy z PO - tam nie ma jednej sensownej osoby, żadnego sensownego programu poza pianiem o LGBT, aborcji, atakami na PIS - zresztą raz już uwierzyłem w te ich brednie; komuchy z PSL/SLD - nawet bez komentarza. Zapewne tradycyjnie prawica nie przekroczy magicznych 4% poparcia łącznie, ale przynajmniej nie będę miał wyrzutów sumienia, że głosowałem na dekli. Wygląda jakby Polacy oswoili się z już z aferami, niedotrzymywaniem obietnic wyborczych, uzależnili od socjalu, od interwencji państwa, dlatego wątpię aby wygrało coś poza POPISEM. Żeby było lepiej trzeba wprowadzić drastyczne zmiany (kolejne odświeżanie trupa już nie wystarczy) a na to nikt się nie zdecyduje.

Edytowane przez irulax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie wiem na kogo zagłosować, mam 27 lat i staram się przynajmniej "trochę" orientować w tym co się dzieje, nie ukrywam że w dużej mierze dzięki offowi politycznemu, i widzę tylko syf.

 

Natomiast zgadzam się z opinią że PiS powinien wygrać te wybory, coby "pływać" w tym czego nawarzyli.

 

Do tych wyborów podchodzę słuchając głosu swojego wewnętrznego anarchisty który szepcze mi do ucha że to wszystko musi "pierdolnąć" i głosuję na Korwina :E Głownie dlatego że na yt oglądałem trochę pana Sławomira Mentzena i wydaję mi się, że koleżka mówi bardzo sensownie i ma pojęcie o czym mówi (a jeżeli tak nie jest to sprawia FENOMENALNE wrażenie że tak jest ;) ). Z tym że dobrali się z takimi aparatami, że szkoda pisać.

 

Swoją drogą jak gadam ze znajomymi, czyli ludźmi w zdecydowanej większości urodzonymi na początku 90' to stwierdzam że PiS młode osoby już ma w kieszeni, aczkolwiek warto dodać że ja prosty chłopak z Wielkiej płyty w małym mieśćie, podejrzewam że w "Warszafkach" myślenie jest trochę inne ;)

 

Ja młodszy jestem, a PIS mnie nie kupił ;) . Zazwyczaj staram się weryfikować różne informacje omijając przy tym duże serwisy informacyjne. Niekiedy muszę zagłębiać się w drugi kąt internetu.

Ktoś mówi mi dostanę 500 zł, to myślę jakim kosztem ? :E Przy Konfederacji zdaję sobie sprawę, że cały plan jest utopijny na tą chwilę, ale do wykonania w ciągu 8 lat z większością konstytucyjną :lol2: .

W kwestii edukacji nie spodziewam się dużych zmian przy ich poparciu, a z podatków to może uda się ujednolicić VAT na niższym poziomie, trochę uprościć przepisy oraz zamieszają w dochodowym i ZUS. To wszystko pod warunkiem bycia "języczkiem uwagi", bo inaczej skończy się pięknych na przemówieniach, zamrożonych ustawach i pilnowaniu wraz z rozliczaniem rządu przy większym dostępie do mediów.

 

Zwolnienie z PIT-u do 26 roku życia jest trochę żałosne, bo student prawie nie skorzysta, a ktoś z własną firmą klnie pod nosem że go to ominie.

Powinno to dotyczyć pierwszych 8 lat pracy, a nie 8 lat od dorosłości lub po prostu niech chociaż zwiększą kwotę wolną.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu niech chociaż zwiększą kwotę wolną.

Popieram,obecna kwota wolna od podatku to jest szczerze mówiąc przysłowiowy żart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie wiem na kogo zagłosować, mam 27 lat i staram się przynajmniej "trochę" orientować w tym co się dzieje, nie ukrywam że w dużej mierze dzięki offowi politycznemu, i widzę tylko syf.

 

Natomiast zgadzam się z opinią że PiS powinien wygrać te wybory, coby "pływać" w tym czego nawarzyli.

 

Do tych wyborów podchodzę słuchając głosu swojego wewnętrznego anarchisty który szepcze mi do ucha że to wszystko musi "pierdolnąć" i głosuję na Korwina :E Głownie dlatego że na yt oglądałem trochę pana Sławomira Mentzena i wydaję mi się, że koleżka mówi bardzo sensownie i ma pojęcie o czym mówi (a jeżeli tak nie jest to sprawia FENOMENALNE wrażenie że tak jest ;) ). Z tym że dobrali się z takimi aparatami, że szkoda pisać.

 

Swoją drogą jak gadam ze znajomymi, czyli ludźmi w zdecydowanej większości urodzonymi na początku 90' to stwierdzam że PiS młode osoby już ma w kieszeni, aczkolwiek warto dodać że ja prosty chłopak z Wielkiej płyty w małym mieśćie, podejrzewam że w "Warszafkach" myślenie jest trochę inne ;)

Nie daj się nabrać Korwinowi. On nigdy uczciwie na etacie nie pracował, zawsze z naszej kasy żył. On mówi czasem logiczne rzeczy, ale teoria nie równa praktyce. W życiu jest tyle zmiennych, że nie można zrezygnować nawet z cząstkowego socjalu.

 

Wszystko ładnie wygląda z boku, ale hipotetycznie jutro stracisz nogi i kto ci ma pomóc? Fundacja, jak mówi Korwin? Dowiesz się o raku i nie będziesz mógł spać z tylko samego tego faktu, a gdzie kasa na utrzymanie lub leczenie, jak Korwin każe wszystko oddać w prywatne ręce. Kopa ci zasadzą, jak przyjdziesz bez czeku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy program PISu dotyczący polskich artystów.

Kultura.dziennik.pl

A to ciekawe. O zmianach dla dziennikarzy słyszałem, ale to coś nowego. Wydaje mi się, że chcą zalegalizować promowanie jedynie słusznych twórców. Coraz więcej elementów PRLu oficjalnie wraca a nikogo to nie rusza najwyraźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie, nie sądziłem, że prawie 100 osób weźmie udział - to cieszy. Mam nadzieję, że inni Forumowicze z innych działów również wezmą udział. Ankieta będzie do czasu ciszy wyborczej. Pewnie i tak temat lub Forum zostanie "wyłączone z ruchu" ;)

 

Martwi mnie tylko ilość ludzi z punktu 11. Tak naprawdę głosy, które nie zostaną oddane działają na rzecz KW Prawo i Sprawiedliwość (chyba, że to ludzie, którzy zawiedli się tą partią i po prostu w ogóle nie chcą na nikogo zagłosować). Co do głosów oddanych na KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, to identyczna sytuacja, jak 4 lata temu z Kukizem, taki bunt ludzi, którzy wcześniej głosowali zazwyczaj na PO i SLD, a nie chcą oddać głosu na PiS, a jednocześnie chcą zagłosować i chwała im za to. Mimo wszystko osobiście uważam, że to stracony głos i niestety również na rzecz PiS. Szkoda, że niektórzy wychodzą z założenia, że mają już tak wszystkiego dość, że zagłosują na ten KW, który nawet jak przekroczy 5%, to pewnie i tak zostanie wchłonięty do PiS lub będzie z nimi w koalicji, jak Kukiz przez te 4 lata. PiS wcześniej potrzebował LPR i Samoobrony, teraz zdobyli większość i nie potrzebują nikogo, ale jakby im brakowało, to pewnie Kukiz dałby im tą większość.

 

Co do samych wyborów i ich wyników, osobiście uważam, że wielkiej rozbieżności między tymi wyborami a wyborami do Europarlamentu nie będzie. PiS wygra wybory, nawet powiedziałbym, że zdobędzie mniej niż posiada obecnie. Głowy nie dam, że będą tworzyli rząd mniejszościowy, chyba że podbiorą innym posłów.

 

Niektórzy uważają, że nie ma na kogo głosować to wtedy punkty 4 i 11, ale powinniście sobie odpowiedzieć, czy chcecie mieć kontynuację tego, co jest obecnie i czy Wam to odpowiada, czy też uważacie, że to co było przed PiS jest "lepsze" na kolejne cztery lata. Niestety tak to w Polsce wygląda, czy się to komuś podoba, czy nie. W takim kraju żyjecie. Rozdrabnianie głosów na kilka KW, daje przewagę PiS, który ma stały elektorat i nabyty za swoje socjalne "PiS da".

 

Oczywiście nikogo na nic nie namawiam, to moja prywatna opinia, każdy ma swój rozum i wie, w jakim kraju chciałby żyć i gdzie to wszystko powoli zmierza...

 

Mam nadzieję, że Ci z punktu 11 mimo wszystko pójdą na wybory i zagłosują na ten KW, który im najbliżej, a osoby z punktu 10 również zadecydują. Powodzenia, głosujcie tak, żebyście żyli w kraju, w którym będziecie szczęśliwi, bezpieczni i Wasze przyszłe pokolenia, głosujcie tak, żeby później patrząc w lustro nie zwymiotować.

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Pamiętajcie, że macie możliwość usunięcia swojego głosu i oddania go ponownie - to dla tych z punktu 10, ale może część z 11 mimo wszystko zmieni zdanie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam głos ponownie na PO bo dla centro-prawicowego wyborcy o dość konserwatywnym światopoglądzie oraz liberalnym podejściu do gospodarki żadnej sensownej alternatywy nie ma i nic takiego nie widzę na horyzoncie (chyba, że Tusk po powrocie z Brukseli założy nową partię). Na lewicę nigdy nie zagłosuję, postkomuną, skrajną lewicą i skrajną prawicą się brzydzę, socjaliści z PiS to moim zdaniem tragedia dla Polski, ludowcem też nie jestem. Ogólnie jak patrzę co mam do wyboru to muszę wybierać jak zwykle mniejsze zło bo wszystkie partie są beznadziejne i jedynie niektóre mniej niż inne (można jeszcze olać wybory, ale nie należę do hipokrytów co nie głosują, a potem narzekają i kpią z innych: "Ale żeście wybrali!").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Martwi mnie tylko ilość ludzi z punktu 11.

 

To ankieta internetowa, więc nie ma co brać jej na poważnie, bo zwykle i tak wygrywa Konfederacja - która średnio w obwodzie ma po kilkanaście głosów. Zresztą mało osób głosowało w stosunku co całej liczby użytkowników. Nie każdy zagląda do hydeparku.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie by było gdyby wybory zakończyły się tak jak w tej ankiecie :D no ale niestety Polska to nie PClol i to nie możliwe :lol2:

Chociaż i tak martwi mnie spora ilość głosów oddanych na PiS, nawet tutaj :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można głosować dla jaj. Gorzej, jak to się robi "w realu" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1371665494_usycqr_600.jpg

 

Maxiu nie będzie startować. Byłoby przynajmniej wesoło z tym jego nieamerykańskim akcentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można głosować dla jaj. Gorzej, jak to się robi "w realu" :lol2:

Ja to wgl. mówiłem kiedyś że wybory powinny odbywać się w etapach, 1 etap to test IQ dla wyborcy, a drugi to głosowanie tylko dla tych którzy byli ponad średnią :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedna z osób które wybrały punkt 11, i widząc jak niektórzy się na górze zamartwiają odpowiem, że wybrałem ten punkt ponieważ po prostu nie ma na kogo głosować. Nie wydaje mi się by którakolwiek partia chciała zrobić cokolwiek dobrego dla Polski. Obiecają wszystko, zrobią tylko to co dla nich będzie opłacalne bez względu na to czy zrujnuje to kraj i kto im zapłaci.

 

Powodzenia, głosujcie tak, żebyście żyli w kraju, w którym będziecie szczęśliwi, bezpieczni i Wasze przyszłe pokolenia, głosujcie tak, żeby później patrząc w lustro nie zwymiotować.

 

Niestety żadna partia nie daje cienia szansy na pozytywny scenariusz. Poza popisem jaka alternatywa? Korwin? Liroy? albo stare komuchy? Nie wiem co gorsze. Nie ma żadnej partii która miała by coś racjonalnego do powiedzenia. Nie chcę żadnych darowanych pieniędzy które najpierw mi zabrano. Nie chcę żadnego socjalu. Nie będę chciał żadnych 13 14 i 50 emerytur. Nie chcę podniesienia płacy minimalnej. Chciałbym by ktoś zaczął myśleć perspektywicznie. Uważam że i tak mamy wysokie podatki i przy wykorzystaniu obecnych środków można dużo zdziałać i na pewno w obecnej chwili nie należało by ich obniżać tylko sensownie inwestować w gospodarkę, naukę i technologię (tak zmiana systemu edukacji to jest to, nie zmiana okładki podręczników tylko radykalna zmiana, która by pchnęła ten twór w XXI wiek), chciałbym by bez żenującego interesu politycznego modernizowano wojsko i policję. Chciałbym by budowano sojusze w oparciu o naszych sąsiadów, a nie robieniu laski wielkiemu bratu dodatkowo za to płacąc. Wszystkie populistyczne hasełka o niższych podatkach, dodatkach, ekstra emeryturach i w ogóle niech se wcisną głęboko i spieprzają, bo to doprowadzi nasz kraj do tragedii, a do tego dąży chyba każda obecna partia na wyścigi między sobą. Mówicie że wybieracie mniejsze zło... ale zło zawsze jest złem i czy ma pięciometrowe kły czy czterometorwe to bez różnicy. Jak coś się spieprzy to 90% partii ewakułuje się za granice, a my tu zostaniemy... ich na to stać... i pewnie zrobią to bez cienia wstydu...

 

Trochę za długi post, ale napisałem co myślę. A nie widzę żadnej sensownej alternatywy i wszystko jedno na kogo i czy w ogóle zagłosujemy w tej chwili wszystko zostanie jak jest i dokąd to zmierza. Dużo osób pisze o powrocie do prlu, ja myślę że gospodarka może walnąć bardziej niż za najgorszego prlu, a my dalej będziemy się zastanawiać która z dwóch partii wygra następne wybory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to wgl. mówiłem kiedyś że wybory powinny odbywać się w etapach, 1 etap to test IQ dla wyborcy, a drugi to głosowanie tylko dla tych którzy byli ponad średnią.

 

Test IQ to głównie matma, a kto jej nie ogarnia nie znaczy, że jest głupi, zdarzają się też pytania na wiedzę. Kiedyś był taki test Mensy, że IQ było uzależnione od wieku. Jak się zaznaczyło, że ma się 16 lat, to miało się iq chyba 80, a jak zrobiło te same pytania i zaznaczyło 40, to było 120. Więc raczej kiepska miarodajność inteligencji. Ale też sporo w tym racji, że nieodpowiedni rząd ma się przez nieodpowiedni elektorat. Osoby dobrze wykształcone zawsze będą w mniejszości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wgl. mówiłem kiedyś że wybory powinny odbywać się w etapach, 1 etap to test IQ dla wyborcy, a drugi to głosowanie tylko dla tych którzy byli ponad średnią :E

Jeszcze obowiązkowe testy IQ dla kandydatów. Na Wiejskiej by wtedy hulał wiatr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót Platformy Obywatelskiej to na pewno dobra alternatywa szczerbaty.gif

 

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa. Swojego czasu Palikot zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.

 

Grinch już tyle razy mijał się z prawdą w swoich wypowiedziach, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co w jego ustach jest prawdą a co zwykłym fakiem. To przygłup, tak samo jak Rudy hochsztapler, który tuż po wygraniu wyborów, stwierdził że teraz to paliwo może być nawet i po 7 zł. Na takich oszołomów ludzie głosują bo chcą mieć lepiej w kraju, ja już nie wiem kto ma bardziej wyprany mózg.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...