Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Test IQ to głównie matma, a kto jej nie ogarnia nie znaczy, że jest głupi, zdarzają się też pytania na wiedzę. Kiedyś był taki test Mensy, że IQ było uzależnione od wieku. Jak się zaznaczyło, że ma się 16 lat, to miało się iq chyba 80, a jak zrobiło te same pytania i zaznaczyło 40, to było 120. Więc raczej kiepska miarodajność inteligencji. Ale też sporo w tym racji, że nieodpowiedni rząd ma się przez nieodpowiedni elektorat. Osoby dobrze wykształcone zawsze będą w mniejszości.

Trochę takie urban legend tutaj przebija.

 

IQ to miara odnosząca się do próby. Wiek jest jej głównym determinantem. Uzyskując wynik IQ na poziomie 100 uzyskujesz informację, że jesteś równie dobry co przeciętna osoba w twoim wieku rozwiązująca te same zagadki. Zmieniając swój wiek, zmieniasz grupę porównawczą i uzyskujesz na jej tle inny wynik. Ludzie młodsi zazwyczaj lepiej umiom w zagadki od osób starszych. Ogromne znaczenie ma tutaj też pochodzenie społeczne i etniczne, ponieważ wyniki zagadek różnią się drastycznie w zależności od tego, kto je tworzył i kto rozwiązywał. Do tego rozwiązanie kilku zagadek sprawia, że uczysz się schematów, w oparciu o które są stworzone, dzięki czemu przy niewielkim wysiłku możesz porządnie poprawić wyniki.

 

Jaki morał z tej historii? Jeśli już kogoś nie dopuszczać do urn wyborczych, to raczej ludzi sugerujących robienie testów IQ przed głosowaniem. Jedyną rzeczą, którą mierzą testy IQ, jest IQ :)

Tym bardziej, że sensem wyborów nie jest wybranie najlepszego rządu, ale stworzenie reprezentacji społeczeństwa i zapewnienie mu legitymacji do rządzenia. Taki jest sens demokracji liberalnej. Politycy są potem niepopularni, bo to najczęściej lustro, w którym przeglądają się wyborcy.

 

 

PS. Pełny, profesjonalny test IQ niemal zawsze zawiera elementy lingwistyczne, a jeśli nie liczyć geometrii, może być całkowicie wolny od matematyki. Testy oparte na matematyce to testy często pościągane z końca świata, testy, z których usunięto pytania niepasujące do danej kultury, często właśnie części lingwistyczne. Przez kilka tygodni w liceum coś nas z kumplem naszło i rozwiązywaliśmy te bzdury jak krzyżówki :]

 

PPS. A żeby było też coś na temat wątku, głosujcie na ludzi sobie znanych. Jak wybierzecie porządnego człowieka, to co by się nie działo, będzie zachowywał się porządnie. A jak nikogo takiego nie znacie, niczym się nie interesujecie lub wiedzę o świecie czerpiecie z miejsc takich jak to, jak jeden z przedmówców, to wrzućcie pustą kartkę. Najmniej krajowi zaszkodzicie w ten sposób. W ostatnich wyborach ostrzegałem przez znanym mi osobiście Wojtkiem Kałużą, ale niezorientowani ludzie głosowali na listę, a nie na człowieka i efekt poznała cała polska. Kto ciulem się urodził, ciulem umrze, nawet jak przez jakiś czas udaje porządnego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Biedronia zagłosował, ale z tego co widzę kasa z EU bardziej mu pachnie. Nie mam pojęcia na co zagłosować. PiS, PO, Kukizy i Korwiny odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót Platformy Obywatelskiej to na pewno dobra alternatywa szczerbaty.gif

 

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa. Swojego czasu Palikot zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.

 

Grinch już tyle razy mijał się z prawdą w swoich wypowiedziach, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co w jego ustach jest prawdą a co zwykłym fakiem. To przygłup, tak samo jak Rudy hochsztapler, który tuż po wygraniu wyborów, stwierdził że teraz to paliwo może być nawet i po 7 zł. Na takich oszołomów ludzie głosują bo chcą mieć lepiej w kraju, ja już nie wiem kto ma bardziej wyprany mózg.

To Palikot ujawnił jednocześnie mechanizmy działania PiSu? :D

A jak chcę żeby było lepiej w kraju to na kogo według Ciebie powinienem zagłosować?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Palikot ujawnił jednocześnie mechanizmy działania PiSu? :D

A jak chcę żeby było lepiej w kraju to na kogo według Ciebie powinienem zagłosować?

Ja odpowiem przekornie, że zamiast iść na wybory można dzień spędzić na tysiąc innych, ciekawszych, pożyteczniejszych sposobów. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłbym tak tylko obawiam się, że PiSlamski elektorat będzie jednak dość mocno zmobilizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłbym tak tylko obawiam się, że PiSlamski elektorat będzie jednak dość mocno zmobilizowany.

Trochę ruchu, świeże powietrze dobrze zrobi ludziom.

Głosy nieoddane na Pis i tak w większości przypadków zadziałają na ich profit.

 

Poza tym Twój jak i wielu innych ludzi głos nie robi żadnej różnicy. Olejcie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki to niby sposób zadziałają na ich profit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłbym tak tylko obawiam się, że PiSlamski elektorat będzie jednak dość mocno zmobilizowany.

Oto już zadbają ci w kieckach z ambony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PiS bo odebrali złodziejom i dali dzieciom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki to niby sposób zadziałają na ich profit?

Więcej mandatów opozycji to więcej przyszłych wpadek, które PR rządu bezlitośnie wykorzysta. :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli generalnie lepiej nic nie próbować, niech se PiS rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem przekornie, że zamiast iść na wybory można dzień spędzić na tysiąc innych, ciekawszych, pożyteczniejszych sposobów. :cool:

Można i iść na wybory i fajnie spędzić dzień. Oddanie głosu z dojściem do lokalu wyborczego zajmuje mi zwykle jakieś 15-20 minut, więc dnia mi to raczej nie zabierze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Nie mogę na tę kobietę patrzeć. Narobiła dzieci z kilkoma, a niedawno chciała innych edukować o moralności. Teraz okazuje się, że nawet podstaw nie ma. Czemu mnie tylko to nie dziwi, to cały PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Nie mogę na tę kobietę patrzeć. Narobiła dzieci z kilkoma, a niedawno chciała innych edukować o moralności. Teraz okazuje się, że nawet podstaw nie ma. Czemu mnie tylko to nie dziwi, to cały PiS.

 

Dobra jest :E W tym pytaniu o wiek prezydenta to nawet na zdrowy rozum 18 lat wydaje się zbyt mało i bym celował w okolice 30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót Platformy Obywatelskiej to na pewno dobra alternatywa szczerbaty.gif

 

Za chwilę będzie program podniesienia wieku emerytalnego o czym "Grinch" już wspominał w porannej śniadaniowej. Do tego podwyższenie składki emerytalnej, podniesienie VATu - na wszystko, rozrost biurokracji, podniesienie akcyzy na paliwo, likwidacja ulg podatkowych, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie zabójczego pakietu klimatycznego oraz ograniczenie potencjału militarnego. Do tego kompletny brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej. Rzygam nimi. Do tego dojdzie jeszcze niejedna aferka taśmowo-hazardowa albo autostradowa.

Jak dobrze, że pis już ich rozliczył za te wszystkie straszne afery ujawnione przez uczciwych ludzi pokroju Marka Falenty oraz obniżył podniesiony bezczelnie VAT.

 

Trochę ruchu, świeże powietrze dobrze zrobi ludziom.

Głosy nieoddane na Pis i tak w większości przypadków zadziałają na ich profit.

 

Poza tym Twój jak i wielu innych ludzi głos nie robi żadnej różnicy. Olejcie to.

Wyczuwam już u kolegi totalną rezygnację ;)

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Biedronia zagłosował, ale z tego co widzę kasa z EU bardziej mu pachnie. Nie mam pojęcia na co zagłosować. PiS, PO, Kukizy i Korwiny odpadają.

Dziwne bo Biedroń to palikot II czyli satelita PO która ma mówić to co PO u siebie ukrywa, udając partie centrową. Z tym, że gołodupiec, który uciekł do brukseli na posadke, która go ustawi do końca życia.

 

To Palikot ujawnił jednocześnie mechanizmy działania PiSu? :D

A jak chcę żeby było lepiej w kraju to na kogo według Ciebie powinienem zagłosować?

Lepiej w jakim sensie? Bo nie wiadomo co dla Ciebie znaczy lepiej a zapewne jest to zależne od twoich emocji i świadomości politycznej a nie wydarzeń faktycznych.

Jak chcesz skasować socjal to przewrotnie powinieneś głosować przeciwko PO i satelitom. Czemu? bo ten socjal to narzędzie polityczne do zwalczania dominującej medialnie konkurencji. Gdyby konkurencja została zmieciona to by nie trzeba kupować elektoratu.

 

Na PiS bo odebrali złodziejom i dali dzieciom

Do pewnego stopnia, co zabawne, to prawda.

Część hajsu na socjal pochodzi z ukręcenia łba mafiom paliwowym oraz vatowskim. Ale to 30 mld max.

 

Dobra jest :E W tym pytaniu o wiek prezydenta to nawet na zdrowy rozum 18 lat wydaje się zbyt mało i bym celował w okolice 30 lat.

Hm, czyżby szykowała się godna rywalka dla Kingi Gajewskiej?

Figurska wyraźnie w humorze bez zażenowania przyznaje się, że nie wie. Mi by było wstyd się z takich podstaw nie przygotować.

Gajewska natomiast ma tendencja do lawirowania i uciekania od odpowiedzi w arogancki i butny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Ja idę głosować. Choćby dla tego aby była jakaś przeciwwaga dla partii z twardym elektoratem. Lewica POPIS będzie miała jak zwykle zwarte szeregi. A internetowi napinacze od Korwina jak zwykle wybory oleją. W wyborach do EU zabrakło mu tych kilku dziesiątek procenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy korwina chodzą na wybory ale problemem jest frekwencja całego społeczeństwa. Im wyższa tym względnie stały liczbowo elektorat ma większe problemy z przejściem progu. Tym bardziej, że nikt im tego nie ułatwia i są objęci w zasadzie embargiem medialnym we wszystkich mainstreamowych mediach. W takich warunkach ciężko poszerzać elektorat ponad młodych ludzi aktywnych w internecie, gdzie pozyskiwanie wyborcy ma charakter oddolny i dość incydentalny a nie odgórny i masowy.

 

Przecież Korwin afery medialne rozkręca cynicznie, właśnie po to by jedna ze stacji z drugą go pokazała w myśl zasady, nie ważne co mówią, ważne, że mówią. Jak nie mówią wcale to tak jakby nie istniał.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy korwina chodzą na wybory ale problemem jest frekwencja całego społeczeństwa. Im wyższa tym względnie stały liczbowo elektorat ma większe problemy z przejściem progu. Tym bardziej, że nikt im tego nie ułatwia i są objęci w zasadzie embargiem medialnym we wszystkich mainstreamowych mediach. W takich warunkach ciężko poszerzać elektorat ponad młodych ludzi aktywnych w internecie, gdzie pozyskiwanie wyborcy ma charakter oddolny i dość incydentalny a nie odgórny i masowy.

 

Przecież Korwin afery medialne rozkręca cynicznie, właśnie po to by jedna ze stacji z drugą go pokazała w myśl zasady, nie ważne co mówią, ważne, że mówią. Jak nie mówią wcale to tak jakby nie istniał.

Jego wyborcy nie chodzą. Przy europejskich 18-25 było najmniej z wszystkich przedziałów wiekowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...