Skocz do zawartości
VAMET

Wybory parlamentarne 2019 - 13.10.2019

Wybory parlamentarne 2019  

256 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach parlamentarnych 13.10.2019?

    • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
      7
    • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
      40
    • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
      38
    • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
      71
    • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
      47
    • 6 .KW Prawica
      0
    • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
      2
    • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
      1
    • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
      4
    • 10. Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      24
    • 11. Nie pójdę zagłosować!
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Push-up3k

anty-lewacką.

Gospodarczo i obywatelsko to w większości lewactwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam nie dają tego wszystkim jak leci, którzy mają dzieci. Te pieniądze dostają tylko najbiedniejsi i trzeba spełnić sporo wymogów żeby się do tej pomocy zakwalifikować.

nie mój temat, ale z tego co wiem i znalazłem w internecie należy sie każdemu (może poza tymi najbogatszymi). Podaj jakiś linki do wiarygodnych stron i mniej więcej gdzie te warunki są napisane.

Polska nie jest biednym krajem, tylko ma biednych obywateli, zarządzanym przez durnych polityków. Udają tylko Polaków, a dobrze robią obcym.

 

rewolucji nei robi sie przy urnach, co najwyżej można liczyć na ewolucję. Poza tym już kiedyś jedna była "bolka" i wyszła z tego :kupa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy lepiej jakby rewolucji "bolka" nie było? :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mój temat, ale z tego co wiem i znalazłem w internecie należy sie każdemu (może poza tymi najbogatszymi). Podaj jakiś linki do wiarygodnych stron i mniej więcej gdzie te warunki są napisane.

Polska nie jest biednym krajem, tylko ma biednych obywateli, zarządzanym przez durnych polityków. Udają tylko Polaków, a dobrze robią obcym.

 

rewolucji nei robi sie przy urnach, co najwyżej można liczyć na ewolucję. Poza tym już kiedyś jedna była "bolka" i wyszła z tego :kupa:

Poszperałem teraz w necie i zwracam honor, bo teraz faktycznie chyba jest inaczej i każdemu z dziećmi płacą, ale dawniej tak nie było. Mam znajomych w Niemczech, którzy kiedyś pobierali zasiłek na dzieci i nie dość, że musieli się mocno o niego starać, była masa wymogów, to jeszcze były to jakieś grosze w porównaniu do tamtejszych zarobków. Choć i te obecne 200 euro to dla Niemca przy jego zarobkach o wiele mniejsze pieniądze niż dla Polaka 500 zł, więc w stosunku do tamtejszych zarobków i tak wypłacają o wiele mniej niż w Polsce, a są nadal o wiele bogatszym krajem. My jesteśmy nadal krajem na dorobku i nie stać nas na takie bonusy jak 500+ w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Bredzisz

Yhy. Centralizacja, uzależnienie władzy sądowniczej, mediów, utrudnienie dostępu do broni palnej, utrudnienia dla poszukiwaczy skarbów, większa cenzura, większe podatki, więcej podatków, regulacji, rozdawnictwa, kontroli, kontroli szkolnictwa. Jeszcze syf w kwestii obyczajowej, ale to już prawackie. PiS to większe lewactwo i zamordyzm niż Rakłem. Taka jest jedyna prawda na ten temat, żadnej nie przyjmę, ani nie będę kontynuował tej rozmowy, proszę opuścić studio (Ogórek & Łęski & Putin style).

 

A w ogóle to gratulacje dla tvp, dostać 3 wyroki w trybie wyborczym za manipulowanie wynikami sondażowymi - tego jeszcze nie było. Ta władza musi odejść.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tymi lewakami i prawakami? Przecież definicyjnie taki sobie PiS podchodzi w większości pod partię lewicową, dlaczego w takim razie nazywa się prawicową? Bo lepiej brzmi? Odkąd zacząłem interesować się polityką w stopniu > 0 zawsze to mnie zastanawiało.

Ponieważ PiS światopoglądowo stara się być prawicowy ale w każdym innym przypadku to jest czysta bolszewia.

Taki wczesny Gomułkowski PRL bis.

Nawet jest przewaga dawnych komuchów w tej partii jednak tych najbardziej miernych.

Taki trzeci sort, który nigdzie indziej nie mógł zrobić kariery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

o co chodzi z tymi lewakami i prawakami? Przecież definicyjnie taki sobie PiS podchodzi w większości pod partię lewicową, dlaczego w takim razie nazywa się prawicową? Bo lepiej brzmi? Odkąd zacząłem interesować się polityką w stopniu > 0 zawsze to mnie zastanawiało.

Jeśli to ma mieć sens to spróbuj dzielić bez podziału na prawicę i lewicę.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy to taki naród, że trzeba twardo ich trzymać

 

Super, proponujesz rosyjski model władzy. Domyślam się, że skrycie podziwiasz Putina za rządy twardej ręki w Rosji choć pewnie otwarcie tego nie przyznasz.

 

Ja akurat nie godzę się na Polskę w której będzie silny "Pan" (władza) i całkowicie mu podległy i zależny "Cham" (obywatel).

Politycy nie po to dostają narzędzie władzy od społeczeństwa by się wywyższać i tym społeczeństwem pomiatać (z krótką przerwą na kampanie wyborcze gdzie nagle obywatele stają się na moment ważni i szanowani), ale po to by społeczeństwu służyć. To są nasi słudzy i jako obywatele mamy prawo ich krytykować i być niezadowoleni jeśli naszym zdaniem źle wywiązują się ze swojej służby za którą przecież im płacimy.

W PiSie tego nie rozumieją i dlatego dla nich każda krytyka to atak jakiegoś totalnego układu, jeśli nie jesteś z nimi to znaczy, że nie jesteś dobrym uczciwym człowiekiem ani prawdziwym Polakiem. Takie właśnie bzdury wmawiają swoim wyborcom i stąd bierze się tyle agresji (słownej i niestety często fizycznej) wobec ludzi niechętnych PiSowi. Do tego widzą tylko to co chcą widzieć ("Ale dzicz w tej opozycji, zobaczcie co wypisują po śmierci Morawieckiego seniora" - ale już nie pamiętają jakie wpisy pojawiały się po zabójstwie Adamowicza). Oczywiście agresja rodzi agresję zatem hejt ze strony opozycji i jej zwolenników też się pojawia (mnie też nieraz mocno skacze ciśnienie gdy widzę co PiS wyrabia i aż wstyd się przyznać jakie myśli przychodzą mi do głowy). Nie można jednak udawać, że obie strony są tak samo winne. Przed erą PiS w polskiej polityce też nie brakowało hejtu i emocji, ale nie jest przypadkiem, że dziś mamy kumulację. Widzę jak podzieleni są ludzie, jakie są różnice wewnątrz polskich rodzin. Idzie to wszystko w złą stronę, ale czy istnieje szansa na jakieś narodowe pojednanie gdy dla jednych PO to największe zło, a PiS to super partia, a dla innych (w tym dla mnie) rządy PiS są zdecydowanie gorsze od rządów wszystkich poprzednich ekip w III RP. Nie da się pogodzić dwóch obozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana to nie zmiana, to kupno głosów ludzi ich własną kasą. A z rewolucjami to już tak jest że trzeba zaryzykować, a brak odwagi i chęć do "ch*** ale stabilnie" to bardziej kwesia geograficzna i historyczna niz wieku. Wystarczy sobie porównać temperament i podejście/styl życia ludzi u nas, a np. w Hiszpaii, ogólnie krajach południowych i latynoskich.

 

W zasadzie żadnej zmiany tutaj nie było, PiS i PO to to samo, nawet politykami się wymieniają, rządzą na zmiane - te 2 partie różnią się nazwami i niczym poza tym, obu zależy na tym samym (utrzymaniu władzy i tyle), co najwyżej metody delikatnie się różnią. Jak Ci pajace potrafią się zwyzywac na debacie w TV, a później iść razem na kawke i śmiać się z plebsu.

 

A co do strachu o to co się osiągnęło, podobno na pis głosują niższe warstwy społeczne, to co większość z nich ma do stracenia? Życie od wypłaty do wypłaty?

Zresztą czy na prawdę ktoś uważa że wiele by się zmieniło nawet gdyby Konfederacja wygrała? No błagam ... Zaraz powstałyby koalicje, politycy pozmienialiby partie i byłoby dalej to samo, różnica byłaby w detalach i pierdołach, głównie światopoglądowych. Co najwyżej mogłoby się zmienić podejście szarego obywatela, bo może dotarłoby do świadomości że ten jego "JEDEN GŁOS" jednak mógł coś zmienić, nawet pozornie.

Nie znam polityki Hiszpanii, tam chętniej głosują na partie mogące przynieść duże i radykalne zmiany?

Wiek jest kluczowy, zobacz kto głównie popiera Konfederację.

 

Nie wiem na co patrzysz jak różnicy nie widzisz.

Żadna partia przed PiS (także poprzedniej kadencji) nie robiła tyle pod siebie, żadna nie miała przy tym takiej biegunki ustawowej i nie łamała standardów ustawodawczych.

 

Najniższe warstwy społeczne mają dużo do stracenia, przede wszystkim social. Nikt kto choć trochę rozumu ma nie zagłosuje na partię, która jest za likwidacją tego socjalu. Wyobrażasz sobie, że człowiek który nie skalał się w życiu pracą zagłosuje na Konfederację, która upraszczając głosi, że jak nie pracujesz to nie masz nic?

 

Owszem uważam, że by się zmieniło. Skoro teraz według ciebie PiS nie różni się od PO, a zaszły zdecydowane zmiany, to co będzie jak wygra partia o bardziej radykalnych poglądach.

Koalicja nie oznacza pozbycia się programu, pewnie nie uda się wszystkiego przepchnąć ale nada się kierunek zmian, będzie się mieć decydujące zdanie.

 

o co chodzi z tymi lewakami i prawakami? Przecież definicyjnie taki sobie PiS podchodzi w większości pod partię lewicową, dlaczego w takim razie nazywa się prawicową? Bo lepiej brzmi? Odkąd zacząłem interesować się polityką w stopniu > 0 zawsze to mnie zastanawiało.

Chyba lepszy opis, to konserwatywni socjaliści.

PiS jest z prawej strony pod względem światopoglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, jedno mówię drugie robię. Unikalna partia.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Kamysza! :lol2:

 

96k1ow.jpg

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy nadal krajem na dorobku i nie stać nas na takie bonusy jak 500+ w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie.

i tu się z tobą w 100% zgadzam i długo będziemy na dorobku, bo w Polsce jest dużo grup, którym taki stan rzeczy odpowiada.

taki tam przykład

 

co by nie mówic o po, jednego nie wymarzą. Za pierwszym razem do wyborów startowali z planem obniżenia podatków, ale później tusk za takie podejście przepraszał. Nie chodzi o to, że był kryzys i nie można byłoby ich obniżyć, ale obniżanie podatków jest samo w sobie złe. Za takie cos platforma jest dla mnie skreślona, pomijać inne popełnione przez nich grzeszki.

 

Kiedyś konfederacją trochę się interesowałem, słuchałem co mają do powiedzenia, ale ile można słuchać. Podobnie Gwiazdowski jeździł po Polsce i opowiadał o sowich pomysłach, jak się to skończyło chyba każdy widzi. Zainteresowanie Gwiazdowskim przeszło mi jak zobaczyłem jego projekt konstytucji, ogólnie czytać się tego nie dało. Parę pomysłów ma ciekawych, ale niestety diabeł tkwi w szczegółach.

Konfederacja ma podobny sposób promowania się w polityce, który na dłuższą metę średnio się sprawdza.

 

Czego by pisowi nie zarzucać, to jednak za ich rządów retoryka w sprawie polskich obozów zagłady się zmieniła. Chyba, że mi się tylko tak wydaje, chętnie zobaczę jakieś dowody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Stonoga wrócił. :E

I dalej robi/klnie wbrew PiS-owi :E

Stonodze tak szczerze nie ufam - z jednej strony pomaga ludziom w potrzebie,a z drugiej rzuca bluzgi w stronę polityki w Polsce.Jarosław Kaczyński to dla Stonogi największy wróg :E

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czego to się nie robi dla ratowania żło..., znaczy się Polski, chciałem napisać.

 

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25291881,czy-po-weszlaby-w-koalicje-z-konfederacja-zeby-ratowac-polske.html#a=363&c=159&s=BoxNewsMT

 

PO chyba już gotowa ogłosić, że narodowcy to jednak fajni chłopcy, byle tylko poparli ich w tym ... no ratowaniu kraju :D

 

To nawet mogłoby być ciekawe - Winnicki, Mikke, nasz kolega forumowy Braun, Kukiz, wszyscy ramię w ramię z POKO, no SLD i biedronkowate oczywiscie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Kamysza! :lol2:

 

96k1ow.jpg

 

Masz chyba identycznie jak ja. Ten Latarnik jest jakiś lewy, bo wystarczy zmienić na "jest to dla mnie ważne" w jednym z pytań, a potrafi zmienić rozstawienie słupków i wznieść jakaś partię o 20%. Ten z wyborów do euro działał lepiej.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serio to jest ten Braun z polityki?

Ten, ten. Widzisz, nawet nie wiedziałeś jakie szychy tu zaglądają ;)

 

edit

Gordon mnie kiedyś uświadomił, że na te nasze głupawe pogawędki o polityce, miliony ludzi wchodzą by to czytać, więc i ktoś z tego swiecznika politycznego też może trafić.

 

Aaaa, uświadomił oczywiście w szczytnym celu - że te miliony naczytają się moich głupot i później masowo polecą na PiS głosować. Jak PiS wygra wybory, to będę to musiał odszukać i o jaką zaplatę przynajmniej poprosić, może prezes zauważy mój wkład w jego zwycięstwo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gordon mnie kiedyś uświadomił

Gdzie Gordon się podziewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie Gordon się podziewa?

 

Ktoś na wykopie śledzi jego poczynania, nie wiem czy nadal tam aktywny. Tu zakładał ileś multi, ale moderatorka banowała natychmiast, dał sobie na luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba perm bana. Stało się coś, nie wiem co, że dostała bana na główne konto, potem za pozwoleniem moderacji zakładał kolejne, ale też były na nich dynamiczne wymiany zdań. Ale za to 28 października wraca kryndor.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zakładał ileś multi, ale moderatorka banowała natychmiast, dał sobie na luz.

Chociaż w regulaminie forum nie piszą o multikontach,ale wiem,że posiadanie zapasów jest zabronione,nie dziwię,że Gordon na zapasach błyskawicznie został zbanowany.

 

Ale za to 28 października wraca kryndor.

No,będziemy ciekawi jak prace nad książką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł mieć kolejne konto, miał pozwolenie, ale pod warunkiem, że nie będzie awantur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma chyba perm bana. Stało się coś, nie wiem co, że dostała bana na główne konto, potem za pozwoleniem moderacji zakładał kolejne, ale też były na nich dynamiczne wymiany zdań.

Strzelił focha i poprosił o usunięcie jego konta. Olano go, wic zrobił "dramę" i w podpisie zaczął straszyć RODO jak mu konta nie zlikwidują. Po takiej argumentacji któryś z adminów ruszył tyłek i to konto zlikwidowano. Ale Gordonowi foch przeszedł i postanowił jednak wrócić, no ktoś tu pisiorów musi do pionu ustawiać. Wracał na różnych multi, tego mu zabroniono, natomiast pozwolono założyć jeszcze raz konto i zostawić go w spokoju, o ile nieco znormalnieje. Ale Gordon to Gordon i ... skończyło się na banowaniu go po całości.

 

ps

Są spore szanse, że jak przeczyta ten mój stek kłamst n/t jego konta, to założy znów jakieś multi i to wyprostuje. Wtedy wszystkie informacje będą z pierwszej ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...