Skocz do zawartości
slientb33

Co zamiast GTX 1070?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej. Kilka miesięcy temu kupiłam Palit GTX 1070 JetStream z 8GB VRAM i 1920 CUDA cores w bardzo dobrej cenie 1300 zł. Niestety karta przestała działać - dostałam zwrot pieniędzy. Sprawdziłam, że 1070 w takiej cenie już nie dostanę, a więc szukam czegoś innego. Potrzebuję GPU głównie do renderingu video (gram sporadycznie). Mój budżet to ok. 1300 zł, mogę dopłacić maksymalnie do 1500 zł.

 

Najważniejsze czynniki:

  • stosunek ceny do wydajności,
  • wysoka kultura pracy,
  • wygląd, podświetlenie LED (zależy mi na tym, bo mam obudowę z oknem, a karta była w zasadzie jedynym podzespołem z LEDami),
  • wykonanie.

 

1070 była dla mnie wystarczająco cicha, dobrze wykonana (metalowy backplate) i miała logo z podświetleniem LED. Z dobrą ceną akurat trafiłam na X-KOM.

 

A więc z karty byłam bardzo zadowolona i chciałabym znaleźć podobnego.

 

Pozdrawiam.

 

----------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 1700

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK

PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W

---------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używki na gwarancji nie wchodzą w grę? W tym budżecie spokojnie dorwiesz topowe modele GTX 1070 Ti albo i nawet GTX 1080.

 

Za ~ 1500 zł kupisz RTX 2060 ale do renderowania to raczej lepszą opcją nie będzie

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660Ti Mój link

 

1660 Ti ma tylko 1500 cuda cores, a to ważne do renderingu. 1070 ma 1920 cuda cores. Wolałabym kupić kartę o parametrach co najmniej takich jak w 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc weź jakiegoś RTX 2060 :)

 

Masz jakąś konkretną propozycję 2060 z uwzględnieniem moich wymagań z 1 posta ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz naciągnąć budżet nawet na Palita GeForce RTX 2060 Dual, 6GB GDDR6 bez LEDów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy +10 do renderingu! Jak naciągać budżet to porządnie! Do RTXa2060 w wersji SUPER, albo Rx5700XT :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poniższych wersji RTX 2060 dopłacam 100 zł i mam GPU chłodniejsze, cichsze i wydajniejsze. Może któraś z nich w takim razie? Obie w okolicach 1800 zł. Obie są półpasywne, co w sumie też ma znaczenie.

 


  •  
  • Asus GeForce RTX 2060 Strix A6G Gaming
  • Gigabyte GeForce RTX 2060 XTREME 6G

 

Albo wracamy do 1660 Ti, jeżeli w kwocie 1300-1400 zł znajdzie się cicha, chłodna i ładna karta.

Edytowane przez slientb33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kupno 2060 za 1800zł, jak za tyle można mieć używkę 1080ti z gwarancją, która będzie prawie 2x wydajniesza...

Przesiadka z 1070 na 2060 da minimalną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kupno 2060 za 1800zł, jak za tyle można mieć używkę 1080ti z gwarancją, która będzie prawie 2x wydajniesza...

Przesiadka z 1070 na 2060 da minimalną różnicę.

 

Tak jak pisałam - nie interesują mnie używane karty.

 

Biorąc pod uwagę, że mamy ciszę i niskie temperatury, a karta wygląda ładnie i ma porządny backplate + RGB, to myślę, że warto.

 

Zawsze będzie problem czy kupić lepszą wersję 2060 czy w tej samej cenie znaleźć już 2060 SUPER. Mi zależy na kulturze pracy i estetyce, dlatego też wybrałam wcześniej taki a nie inny model 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zaproponował mi wymianę na inną wersję karty - EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5, ale bardzo mało informacji jest o niej w necie. Jedyne co udało mi się znaleźć o tej konkretnej wersji to to, że pompa jest dosyć głośna. Czy ktoś wie coś na temat tej karty? Warto ją wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zaproponował mi wymianę na inną wersję karty - EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5, ale bardzo mało informacji jest o niej w necie. Jedyne co udało mi się znaleźć o tej konkretnej wersji to to, że pompa jest dosyć głośna. Czy ktoś wie coś na temat tej karty? Warto ją wziąć?

 

nie wiem jak w tej EVGA ale przepalał się laminat na sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 Ti ma tylko 1500 cuda cores, a to ważne do renderingu. 1070 ma 1920 cuda cores. Wolałabym kupić kartę o parametrach co najmniej takich jak w 1070.

moja droga, porównujesz gruszki z jabłkami... dwie zupełnie inne architektury

jednostki o Compute Capability 6.1 i 7.5 a to nie jest to samo https://docs.nvidia.com/cuda/cuda-c-programming-guide/index.html#compute-capability

Turingi są jakieś 25 procent szybsze od Pascali ale maja mniej VRAM

 

nie ma jednego "cuda cores" jest tak naprawdę 7 architektur wywodzących się z tego samego źródła

 

dodatkowo u NVIDIA jest tylko wsparcie Open CL 1.2 a u konkurencji już 2.1

 

a co do EVGA GeForce GTX 1070 Gaming Hybrid 8GB GDDR5 to niewielka ta chłodnica dodatkowo widzę turbine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tej EVGA ale przepalał się laminat na sekcji zasilania.

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forest ma na tony Evga z przepalonym laminatem - widać maja błędy projektowe.

Widziałem nawet jak kilka próbował reanimować szlifując wypalenia, ale są zwarcia w laminacie i te karty prawie zawsze kosz :kwasny:

 

 

Mój link

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...