Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy mam problem z ładowaniem systemu. Od około pół roku mam system na Crucialu MX500 i nic się nie działo. W ostatnim czasie jednak bardzo długo ładuje się system, nawet powyżej 2 minut gdzie to jest nie do pomyślenia na ssd... Nie mam zielonego pojęcia czemu tak się stało, jeżeli dobrze się orientuje w wynikach z crystal disk mark i info to z dyskiem jest wszystko ok. Zresztą jak już system się załaduje to wszystko chodzi elegancko. Pierwsze ładowanie jakie wyskakuje po wciśnięciu powera trwa bardzo długo. Przeskanował kompa i nic nie wykrywa, w menadżerze zadań też sprzęt nie jest obciążony.

Wyniki z crystal disk:

FCJXbqU.png

Z tego co poczytałem to w biosie też wszystko mam ustawione jak trzeba. Bios aktualny. Wszystko dobrze podłączone, nic nie zmieniałem. Ktoś jest w stanie pomóc?

post-544624-15683902149917_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim etapie tak kręci? Może przyczyną jest wadliwa aktualizacja Windowsa?

Może czas na formacik? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nowy system dopiero pół roku ma bo przechodziłem na win10. Najdłużej kręci na pierwszym ekranie jaki jest po włączeniu PC, jakieś tam logo płyty głównej MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z ciekawości sprawdź stabilność CPU i RAM np RealBench/Prime95 i pamięć memtestem czy nie ma błędów.

BIOS najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z ciekawości sprawdź stabilność CPU i RAM np RealBench/Prime95 i pamięć memtestem czy nie ma błędów.

BIOS najnowszy?

Co ma "stabilność CPU i RAMu" do szybkości POSTu?

 

bios najnowszy.

 

Może właśnie najnowszy BIOS jest winowajcą, możesz spróbować cofnąć się do starszej wersji, lub poczekać na nowszą.

 

Kiedyś czytałem o problemach z długim POST timem właśnie na płytach MSI, może mają powtórkę z rozrywki.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja biosu jest taka sama od długiego czasu, ja jej nie zmieniałem. Skoro było dobrze na tej wersji to raczej nie jest winowajca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić autostart co tam startuje jakie programy, sprawdzić czy jest włączone szybki rozruch w opcjach zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autostarcie nie ma nic niepożądanego. Szybki rozruch wyłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć BIOS do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ustawienia i dalej bez zmian. Mam jeszcze jedno pytanie, w rozruchu system startuje z uefi hard disk windows boot manager, jak ustawie żeby startował z SSD to system się nie ładuje :hmm:

O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...