Skocz do zawartości
gdrfsgfds

Zasilace od Xilence

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Otóż jestem posiadaczem zasilacza od Xilence'a ,a dokładnie RedWing 580W. Tak wiem spotkałem się z czarną listą zasilaczy i wiem że się tam znajduje Xilence. Znam się na zasilaczach dość dobrze,interesuje się tym. Ale kurde ciekawi mnie to czemu ta marka znajduje się na czarnej liście. Owszem stare jednostki w tym moja (tak otwarłem blachę i widziałem bebechy,lekka bieda w środku,ale nie ma tragedii)to są kiepskie i nie warto ich kupować(nie ma ich w sprzedaży),dawno wycofane z produkcji. Bo przecież przykładowo widziałem bebechy Bandit Power'a 600W i tam już tragedia :lol2: ,od kolegi ten BP i zaczął mu się palić/zdychać,gdzie pobór jego jednostki był niski, mój jest dużo wyższy w porównaniu do niego.Napięcia też trzyma.Tak wiem kwestia sztuki,bo nawet stare Tracer'y działają po 5 lat lub dłużej ,czy Modecom Feel 1 itp.Przykładowo Akyga lub inne zasialcze to są kiepskie,nie ma co gadać,ale przykładowo nowe Xilence czy Modecom'y nie są złe,przecież.Modecom się sporo poprawił, Xilence tak samo,na stronie(tak istnieje,w porównaniu do Bandit Powera,gdzie strony nie ma :E ) i tam są jednostki nowe z Dc/Dc goldem itp. Nawet na stronie http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page2829.htm jest Xilence i jego jednostki,gdzie żadnej czarnej listy nie ma po prostu.Owszem stare jednostki które produkowały stare Xilenc'e to chińczyki mój np zasilacz także.Ale te nowe to są od Sirtec'a,Andyson,HEC,Solytech,Enhance Electronics ,czyli dobre fabryki.Bo przykładowo zasilacze od OCZ były często na Sirtec'u. Więc wydaje mi się że czarna lista jest nieaktualna. Tak więc co sądzicie, te nowe Xilenc'e chyba nie są tak tragiczne.Wypowiedzcie się.Może warto czarną listę zaktualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jeżeli zasilacze nie były gdzieś recenzowane i gruntownie sprawdzone, to nie powinny być do końca polecane. na wybór zasilacza pada masa zmiennych i ciężko stwierdzić, który zasilacz jest czarną listą, a który nie. ciężko stwierdzić też to, że całościowo marka jest własnie w czarnej liście. możesz mieć dobre kondensatory w środku, grube odpromienniki, ogólnie na papierze niezłą specyfikację elektroniczną, ale projekt może być kijowy :E najprościej - źle ustawione zabezpieczenia ocp/ovp/opp czy niepoprawnie obliczona impedancja poszczególnych elementów, zły dobór kondensatorów czy niepoprawna częstotliwość przełączania. szczerze - nie zwracam uwagi czy dana firma jest na tej owianej czarnej liście czy nie.

 

modecom może poprawił się w jakości zasilaczy, ale dalej się ich nie poleca. jak oni dają za 200 zł 2 lata gwarancji, przewody bez oplotów, mierny elektrolit w środku, głośny wentylator, ale napchali dc/dc i tym chwalą się wysoką sprawnością i dobrym jakościowo zasilaczem, no to proszę... takie chwyty właśnie pokazują, jaka naprawdę jest marka. btw. odnośnie tych "dobrych" oemów, to Solytecha czy HEC bym do niego nie zaliczył. HEC to jeszcze tam, pomijając pewne jednostki, ale dobrych solytechów to jeszcze w życiu nie widziałem :hmm:

 

sprawność dobrą też nietrudno zrobić. obecnie praktycznie każdy zasilacz robi brąz, wydajniejsze silver/gold, ale to jest dalej do osiągnięcia przy zrobieniu ogólnie słabego zasilacza.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy z tego co patrzyłem na internecie to są recenzje niektórych Xilence'ów,ale na niemieckich stronach.Bo to głównie niemiecki producent i raczej Niemcy go kupują.A na Amazonie niektóre jednostki to są dobrze ocenione przez Niemców,no nie wiem jak to jest.

Na przykład tutaj seria A+ Xilence recenzja.

https://www.tweakpc.de/hardware/tests/netzteile/xilence_performance_a_plus_430/s01.php

Także nie wiem co myśleć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy z tego co patrzyłem na internecie to są recenzje niektórych Xilence'ów,ale na niemieckich stronach.Bo to głównie niemiecki producent i raczej Niemcy go kupują.A na Amazonie niektóre jednostki to są dobrze ocenione przez Niemców,no nie wiem jak to jest.

Na przykład tutaj seria A+ Xilence recenzja.

https://www.tweakpc....lus_430/s01.php

Także nie wiem co myśleć :hmm:

to samo co modecom - dc/dc na wabia i gratis elektrolit od 12KUANG JIN ENTERPRISE CO., LTD + Chengs... do tego krótka gwarancja i cena z kosmosu KLIK lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Modecom albo ten Xilence jak i większość mniejszych firm(z czarnej listy także)robi taki myk,że chwali się że Dc/Dc itp ,a w rzeczywistości kondensatory itp są na niskim poziomie.Owszem dc/dc,ale reszta to woła o pomstę do nieba :lol2: Tak jak link od cb tego Xilenca chwali się bronzem,a prawda taka jest że certyfikat to nie wyznacznik jakości,więc prawdzie mówiąc taki Vero l2 z bronzem może rozgromić takiego Xilenca lub Modecoma z goldem czy dc/dc pod względem jakości,opłacalności,kultury pracy jak i wydajności.No ciekawa sprawa,chociaż tak czy siak nawet te Modecomy nowe np ten https://www.ceneo.pl/43851786 z recenzją https://www.purepc.pl/zasilacze/test_modecom_mc500s88_silver_tani_i_wydajny_zasilacz wypadł dobrze,więc według mnie Modecom z nowymi jednostkami powinien zniknąć z czarnej listy pozostawiając tam tylko stare serie,feel itp.Bo te nowe jednostki owszem może nie są jakiś super super,ale dostajemy jednostkę dobrą i bezpieczną.Bo przykładowo testowali XFX XT 600W i się spalił,także może warto coś pomyśleć z tą czarną listą,gdzie dużo firm już nie istnieje,albo nie produkuje już.Przykładowo OCZ który został wykupiony,a robił zasilacze na dobrym poziomie,to zdarza się spotkać go na liście polecanych itp.

Edytowane przez gdrfsgfds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klik no nie wiem - według tego testu, to ten modecom nie prezentuje się dobrze, bo nie wyzwolił odpowiednio zabezpieczenia. bezpieczny? to też nie wiadomo, może tak może nie. w zależnosci na jaką wartość są też ustawione pewne zabezpieczenia, jaką mają zwłoke czasową, ale tego tu nie ma pokazanego, dlatego osobiście sugeruje się testami zza granicy (tomshardware/techpowerup ew. jonnyguru)

 

odnosnie tej czarnej listy to nie wiem sam co bym tam wpisał. spisywanie marek jest obarczone błędem, a przejrzenie każdego modelu zajmuje dużo czasu i większości modeli nie ma odpowiedniego stestowanych, zwłaszcza tych mniej popularnych typu Xilence właśnie.

 

sam Vero to nie jest jakaś super jednostka, bo po pierwsze "chiński" OEM, po drugie wysokie tętnienia (kondensatory teapo, więc moim zdaniem poszło coś nie tak z projektowaniem filtrów PI na stronie wtórnej) niemałe odchyły regulacji napięć, ale zabezpieczenia wyzwalają się prawidłowo, a po OC ta regulacja napięć nie słabnie, chociaż brakuje licznych testów... btw. sam napisałbym do Arisa z tomsha, żeby przetestował vero/supremo, ale na facebooku mi nie odpisywał, a na forum nie wiem gdzie napisać, bo tam go nigdzie nie ma :hmm: gdzieś mi się obiło o uszy, że SPC ma zamiar wypuścić w budżetówkach jakieś nowe silvery, więc zobaczymy jak kolejne Vera :E

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna lista powstała głownie dlatego, że sporo firm próbowało/próbuje dalej/ sprzedawać zasilacze w starej specyfikacji atx (mocne 3.3 i 5v) z oszukanymi tabliczkami znamionowymi - przez co, w przypadku braku ocp, potrafiły się spalić - obecnie sens jej istnienia jest wątpliwy... oczywiście, było kilka zasilaczy, które nie miały nawet zabezpieczeń przed zwarciem na wyjściu (np. najtańsze codegeny i ich klony bazujące na przerobionych zasilaczach AT) ale je już nawet ciężko znaleźć na rynku wtórnym, a co dopiero w sklepie

 

ps. co do tych tanich modecomów silver/gold... sam fakt, że nie została zamówiona ich kolejna partia w Chinach o czymś świadczy - klient przez te paręnaście lat zmądrzał wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to może warto usunąć/wymazać nieistniejące marki zasilaczy,znajdujących się na czarnej liście.Bo wiele już z nich nie istnieje lub nie produkuje.Stare Codegeny to wiadomo brak słów :lol2: Tylko ciekawe jest to że ten zasilacz na niemieckim Amazonie ma same dobre opinie spójrzcie https://www.amazon.de/XILENCE-Performance-XN042-Netzteil-XP500R6/dp/B00OZ08W3S

Przynajmniej 70% jest pozytywnych,więc nie ma tragedii.To może kwestia tego że na rynek Niemiecki trafiają lepsze sztuki lub coś :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to może warto usunąć/wymazać nieistniejące marki zasilaczy,znajdujących się na czarnej liście.Bo wiele już z nich nie istnieje lub nie produkuje.Stare Codegeny to wiadomo brak słów :lol2: Tylko ciekawe jest to że ten zasilacz na niemieckim Amazonie ma same dobre opinie spójrzcie https://www.amazon.de/XILENCE-Performance-XN042-Netzteil-XP500R6/dp/B00OZ08W3S

Przynajmniej 70% jest pozytywnych,więc nie ma tragedii.To może kwestia tego że na rynek Niemiecki trafiają lepsze sztuki lub coś :hmm:

 

Opinie w sklepach nie mają żadnej wartości, albo tyczą się klientów którzy posiadają produkt kilka dni i zachwalają dzień przez zachodem ;)

Nie należy też zapominać o powszechnym sprzedawaniu opinii, cała masa gówniaków za psie pieniądze potrafi zasypać internet fejkowymi opiniami na temat danego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli ktoś już zaczął temat, to co to jest. Czy to znaczy, że taką akygę można bez wielkiego bólu dupy wsadzić do komputera?

 

Edit co to, teraz nie można dawać linków z morele?

 

W takim razie inaczej, co to jest: https://pl.akyga.com/produkty/603-zasilacz-atx-ak-u4-500-500w-80-bronze.html

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli ktoś już zaczął temat, to co to jest. Czy to znaczy, że taką akygę można bez wielkiego bólu dupy wsadzić do komputera?

 

Edit co to, teraz nie można dawać linków z morele?

 

W takim razie inaczej, co to jest: https://pl.akyga.com/produkty/603-zasilacz-atx-ak-u4-500-500w-80-bronze.html

 

nie ma nigdzie recenzji na całym necie, przynajmniej ja nie mogłem znaleźć, więc to nie wróży nic dobrego. na papierze nie wygląda źle, bo nawet 420w na 500w akyge brzmi nieźle. jednak brak recenzji, to tak jakbys brał w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli ktoś już zaczął temat, to co to jest. Czy to znaczy, że taką akygę można bez wielkiego bólu dxxx wsadzić do komputera?

 

 

 

 

Jak lubisz ryzyko to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostki od Akygi,Bandit Powera itp z czarnej listy to raczej zasilaczo-podobne są.Nie warte kupna za nic,chyba że ktoś lubi ryzyko. Tylko nawet jednostki od gigantów światowych są lipne przykład:

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_xfx_xt_600w_pozornie_swietny_a_jednak

Mimo że XFX to się spalił podczas testów.Recenzję są na wagę złota,ale raczej niewielu zrecenzuje zasilacze z czarnej listy np Akyga.Tak samo ten XFX wyżej prze ze mnie wymieniony,nikt go nie testował bo lipna jednostka i tyle,mimo że producent dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostki od Akygi,Bandit Powera itp z czarnej listy to raczej zasilaczo-podobne są.Nie warte kupna za nic,chyba że ktoś lubi ryzyko. Tylko nawet jednostki od gigantów światowych są lipne przykład:

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_xfx_xt_600w_pozornie_swietny_a_jednak

Mimo że XFX to się spalił podczas testów.Recenzję są na wagę złota,ale raczej niewielu zrecenzuje zasilacze z czarnej listy np Akyga.Tak samo ten XFX wyżej prze ze mnie wymieniony,nikt go nie testował bo lipna jednostka i tyle,mimo że producent dobry.

 

wiesz co, jako ciekawostke dodam xfx tutaj baze seasonika zlecil do produkcji innej firmie (shenzhen ruishengyuan technology) - tutaj źródło Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem,te wyższe modele są na bazie Seasonic'a ,ale te tańsze to już chińczyki.Plan/model owszem na bazie Seasonic'a,ale wykonanie nie.Dużo producentów taki myk robi lub podobny.Przykładowo część jednostek od be quiet jest od Fortrona,dostają wykonaną jednostkę i zmieniają tak żeby był lepszy obieg powietrza i cisza.Taki bajer :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko tak jak w przypadku np sp9 wentylator ma za niskie obroty. Temperatura wnętrza przy kondensatorach potrafi dochodzić do 106st :lol2: ale to robione przez HEC, a nie FSP stąd inna topologia niż ACRF. W zasadzie tak jak piszesz robi każdy producent, ale xt jest w tym "dziwny" że zamiast robić na bazie seasonika w fabryce seasonika, tak jak praktycznie wszystkie xfxy, to niektóre są robione (xfx xt) w jakiejś chińskiej. Tak wychodzi oszczędzanie na zasilaczu... Corsair to w większości CWT, czasami HEC jak w vsach lub flextronics w ax1600i, bequiet hec/fsp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xt jest w tym "dziwny" że zamiast robić na bazie seasonika w fabryce seasonika, tak jak praktycznie wszystkie xfxy, to niektóre są robione (xfx xt) w jakiejś chińskiej. Tak wychodzi oszczędzanie na zasilaczu

to nie oszczędzanie, a konkurencja wymusza taki ruch - seasonic s12III też robi ta sama fabryka (rsy) (produkują też dla super flower tańsze zasiłki (w tym niższe serie evga))... ponieważ seasonic produkując samodzielnie nie mógłby dać konkurencyjnej ceny (samodzielna produkcja badziewia im się nie opłaca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe. co nie zmienia faktu, ze w dobie obecnych zasilaczy xfx xt to szrot. ciekawi mnie aby to, czemu xfx nie postawił na inną platformę skoro tak :hmm:

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe. co nie zmienia faktu, ze w dobie obecnych zasilaczy xfx xt to szrot. ciekawi mnie aby to, czemu xfx nie postawił na inną platformę skoro tak :hmm:

 

Po kosztach zapewnię idą :kwasny: Muszą coś mieć w ofercie z tańszych jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kosztach zapewnię idą :kwasny: Muszą coś mieć w ofercie z tańszych jednostek.

Generalnie jak masz pieniądze to kupujesz seasonica lub superflawer, jak ich masz mniej to fortron chieftec, jak ich nie masz to używkę delta albo fortron która będzie w podobnej cenie co bandit ale raczej nie pośle tego kompa na drugi świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak masz pieniądze to kupujesz seasonica lub superflawer, jak ich masz mniej to fortron chieftec, jak ich nie masz to używkę delta albo fortron która będzie w podobnej cenie co bandit ale raczej nie pośle tego kompa na drugi świat

 

nie zgadzam się. superflower w sumie w Polsce nie ma ciekawych ofert lub są, ale albo zbyt drogie albo są inne bardziej opłacalne zasilacze w tej cenie.

 

Imo u mnie to by wyglądało tak - jesteś w Polsce, to kupujesz w budżetówkach spc, drożej spc a jak chcesz konkretną maszynę to Corsair lub Seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polskim rynku jednostek od SuperFlower jest prawie znikoma ilość.Mimo że producent dobry to jego produkty nie są na Polski rynek przeznaczone.Tako samo Evga porządny producent,a Polski rynek ma gdzieś.Takie coś :Up_to_s:

 

Aktualnie jak chcesz tanią i bezpieczną jednostkę,wartą tych pieniędzy to Spc.Chieftec to już stare jednostki są ciekawe,a te nowe to takie średnie.Większość tych tańszych to grupowa regulacja napięć.Jedynie te nowsze to dc/dc i z goldem.A te stare Fortrony to stare jednostki i raczej ja bym się nimi nie interesował mimo że jednostka pewniak/bezpieczna. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...