Skocz do zawartości
Mikossiek

[Modernizacja] Co zmienić GPU czy CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jak w temacie co zmienić w swoim zestawie?

PC

CPU: Intel i5-6600K Po OC do 4,4GHz

GPU: MSI Radeon RX480 GamingX 8GB

RAM: 2x8GB Corsair 3000MHz Vengeance LPX Black

MB: ASRock FATAL1TY Z170 GAMING K4

Zasilacz: SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Budżet ok 2200 +/- 200 zł

Zamierzam zmienić CPU lub GPU, rozumiem że zmiana procesora wiąże się ze zmianą płyty głównej. Myślałem nad Ryzenem 5 3600 lub intelem i5 9600k a co do karty RTX 2070 Super lub RX 5600xt.

 

Co polecacie zmienić w pierwszej kolejności? Jestem świadom że najlepiej zmienić obie części, lecz w tej chwili nie mogę sobie na to pozwolić, na pewno druga wybrana część zostanie zmieniona w przyszłym roku.

Gry w jakie gram to głównie CS, GTA, sporadycznie LOL, gry głównie multi, zestaw zmieniam z myślą o cyberpunku i innych nowościach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku nie musisz zmieniać płyty, aby wrzucić i7 9700K. Wystarczy modyfikacja Biosu oraz niewielki mod padów CPU.

 

Sprawdziłbym ile ten RAM maksymalnie pójdzie, Jeśli bylby problem ze zrobieniem 3600 też bym go wymienił na coś szybszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku nie musisz zmieniać płyty, aby wrzucić i7 9700K. Wystarczy modyfikacja Biosu oraz niewielki mod padów CPU.

 

Sprawdziłbym ile ten RAM maksymalnie pójdzie, Jeśli bylby problem ze zrobieniem 3600 też bym go wymienił na coś szybszego.

 

Dzięki za odpowiedź

Co do procesora i7 9700k i modowaniu biosu nie interesowałem się tym, czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na działanie komputera?

Oraz jak jest możliwość czy masz może linki do poradnika z tą płytą nie znalazłem nic co by mi pomogło.

 

:) Czekam na inne podpowiedzi odnośnie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad sprzedażą płyty i CPU póki trzyma cenę i przejściem na Ryzen 2600, który kosztuje ok. 500zl. Taki upgrade będzie cię kosztował 200-300zl i od razu będziesz mógł wymienić GPU na dużo mocniejsze. Trochę fpsow stracisz w CS ale w innych grach zyskasz dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz podsumowując

Opcja 1

Zmiana biosu + nowy mocny procek i7 9700k

Na ile jest to opłacalne oraz co w tym zestawie stracę lub zyskam

 

Opcja 2

Zakup nowego procka oraz płyty głównej

Co lepsze??

i7 9700k + płyta czy AMD Ryzen 7 3700X + płyta główna które rozwiązanie będzie lepsze do gier. Posiadam dwa monitory jeden full hd 144hz drugi mało istotny

 

Opcja 3

Zostawiam procka i płytę a inwestuję w grafikę

 

Opcja 4

Sprzedaż bieżącego procka oraz płytę ( Ile za to można aktualnie wołać? )

I wtedy co kupić aby było najkorzystniej na następne 2/3 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dokupiłbym na rok dobra grafikę tylko zrobić maksymalne oc proca lub opcja 4. Tak jak pisałem wyżej. Najkorzystniej Ryzen 2600 plus dobra grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za odpowiedź

Jaką kartę kupić rtx 2070 super czy rx 5700xt ??

I które są warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie podobnie wypadają te karty. 5700xt wypada lepiej w tytułach DX12, 2070 super przeważnie troszkę lepiej w dx11. Przy tym procku pewnie różnicy nie będzie żadnej. Wziąlbym tańszy model, np ten od Asusa: ASUS Radeon RX 5700 XT TUF OC 8GB GDDR6 za 2 199,00 zł

Na start wymieniłbym samo GPU, zobaczysz jak będzie i potem bym próbował z tym modem biosa i wrzuceniem i7 8gen używanego. Oczywiście takie mody biosu jedynie wtedy, kiedy chociaż trochę ogarniasz tematy komputerowe.

 

@xtn Co Ty tu za głupie rady dajesz, by zmieniać 6600k na Ryzena 2600? xD Po pierwsze 6600K w grach zapewnia przeważnie więcej FPS niż Ryzen 2600, po 2 ma płytę na którą bez problemu może wrzucić używany 7700k, już nie mówiąc właśnie o modyfikacji biosu i możliwości wrzucenia tutaj i7-8700/8700K/9700/9700F/9700KF/9700K.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...