Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pisze ponieważ mam problem z decyzją na tema zakupu dysku na m.2 , problem polega na tym ze moja płyta główna tj. (gigabyte GA-H97-D3H) obsługuje slot m2 ale do 10Gb/s. I teraz tak istnieje coś takiego jak adapter z m2 na pcie np.(Adapter PCIe x16 M.2 M-Key SSD NVMe), i teraz nie wiem czy kupiec dysk np. z szybkością odczyt/zapis 3200 MB/s 2000 MB/s i adapter, czy szukać czegoś do tych 10Gb/s czyli ok.1280MB/s. Interesują mnie wielkości ok. 512GB

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normanlym użytkowaniu prawie nigdy te 3GB/s nie będą wykorzystane. Realnie to maks 1 GB/s w bardzo rzadkich porywach do 2GB/s.

 

System i gry operują na operacjach odczytu i zapisu małych plików co wyklucza osiągnięcie takich prędkości.

 

Co nie zmienia faktu że dyski z takimi prędkościami również oferują (nie wszystkie) szybkie operacje na małych plikach.

 

Polecany to Adata XPG SX8200 480GB lub Samsung 970 EVO/PRO

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normanlym użytkowaniu prawie nigdy te 3GB/s nie będą wykorzystane. Realnie to maks 1 GB/s w bardzo rzadkich porywach do 2GB/s.

 

System i gry operują na operacjach odczytu i zapisu małych plików co wyklucza osiągnięcie takich prędkości.

 

Co nie zmienia faktu że dyski z takimi prędkościami również oferują (nie wszystkie) szybkie operacje na małych plikach.

 

Polecany to Adata XPG SX8200 480GB lub Samsung 970 EVO/PRO

Czyli nie kupować żadnych adapterów. Tylko jakiś dysk z szybkością 1GB/s do 2GB/s ? A i budżet tez jest trochę ograniczony do ok. 350zł-400zł.

Edytowane przez matq_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie kupować żadnych adapterów. Tylko jakiś dysk z szybkością 1GB/s do 2GB/s ? A i budżet tez jest trochę ograniczony do ok. 350zł-400zł.

 

Polecam ADATA XPG SX8200 PRO 512GB, sklep morele i proline koło 340 złociszy.

 

Ten dysk to taki budżetowy samsung 970 EVO/PRO, niewiele od nich odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ADATA XPG SX8200 PRO 512GB, sklep morele i proline koło 340 złociszy.

 

Ten dysk to taki budżetowy samsung 970 EVO/PRO, niewiele od nich odstaje.

Ale po co mi taki dysk jak go nie wykorzystam w pełni jego prędkości ?

Ja pytam czy warto bawić się wa adaptery czy kupić zwykłego ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi taki dysk jak go nie wykorzystam w pełni jego prędkości ?

Ja pytam czy warto bawić się wa adaptery czy kupić zwykłego ssd

 

Przestań myśleć o tych 3GB/s to jest sekwencyjny odczyt/zapis czyli ciągła operacja na jednym dużym pliku.

Dla przykładu 5GB plik kopiujemy to wtedy jak najbardziej 3GB/s dysk osiągnie, ale weź 40 tyś plików o sumarycznej wielkości 5GB dysk nie dobije do tych 3GB/s. Najlepsze dyski osiągają 1-2 GB/s przy zapisie małych plików.

Zaproponowałem ci taki dysk dlatego że ma bardzo dobre prędkości przy operacjach na małych plikach (realne korzystanie z komputera) a nie jest drogi jak samsung.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...