Skocz do zawartości
Mateo23

Płyta pod ryzena 5 3600 z możliwością upgradu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam płyty pod r5 3600, która mogła by też w przyszłości udzwignąć bez problemu ryzena 4000 i 8c/16t, najlepiech chyba x570, budzet to około 900zł.

Chcę żeby płyta byłą ryzen 3000 ready od razu po wyciągnięciu z pudełka oraz żeby wentylator chipsetu był jak najmniej słyszalny (tu chyba najlepiej wypada msi?).

Jak narazie moje typy to MSI MPG X570 GAMING PLUS lub ASUS TUF GAMING X570-PLUS lub Gigabyte X570 AORUS ELITE lub MSI B450M MORTAR MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte X570 AORUS ELITE i mogę śmiało polecić. Podczas normalnego użytkowania wentylator chipsetu nawet się nie uruchamia, kwestia ustawienia w biosie trybu silent.

Dopiero zaczyna się kręcić przy bardziej wymagających grach, praktycznie niesłyszalny. Mam 2x140mm na froncie, dobry przepływ powietrza w obudowie też pewnie pomaga. :cool:

Sekcja zasilania w układzie 12+2 z dwoma radiatorami spokojnie sobie poradzi z ryzenami 4000 w przyszłości.

Edytowane przez steny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki co znam 4 ludzi, którzy zakupili MSI Bazooka V2 i jeden Bazooka Plus, które świetnie działają i z R3600 i Ryzenem 3700X. Plus ma lepsze chłodzenie VRM, więc pewnie bardziej przyszłościowa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko subtelnie zasugeruje przejrzeć manuale i dokładnie wyposażenie płyt. Ja osobiście żałuje zakupu Aorus x570 elite, bo jest tam naprawdę ubogo - zero wyświetlacza kodów BIOS, jedno gniazdo CPU_FAN itp. Jak mi oddadzą sprawną po naprawie do chyba sprzedam na rzecz wersji Ultra. Na to patrząc to chyba Asus wychodzi najlepiej, ale co dla kogo jest priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko subtelnie zasugeruje przejrzeć manuale i dokładnie wyposażenie płyt. Ja osobiście żałuje zakupu Aorus x570 elite, bo jest tam naprawdę ubogo - zero wyświetlacza kodów BIOS, jedno gniazdo CPU_FAN itp. Jak mi oddadzą sprawną po naprawie do chyba sprzedam na rzecz wersji Ultra. Na to patrząc to chyba Asus wychodzi najlepiej, ale co dla kogo jest priorytetem.

Możesz podłączyć speakera który też trochę może pomóc. Ultra ma taką samą sekcje co pro, ale ma więcej wyposażeń. Istnieją Splitery pod wentylatory pwm 2male>1female.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...