Skocz do zawartości
Rivo

[Zestaw] Do 9-10k zł, praca (grafika 2d/3d/motion design/architektura/montaż) / okazjonalnie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jestem w trakcie składania zestawu, część komponentów już mam, część pozostaje dla mnie wielką niewiadomą.

Jak w opisie pracuje głównie w programach graficznych i do montażu (głównie Adobe), renderowanie w vRayu (modelowanie i CAD w Rhinoceros), możliwe, że się będę uczył niedługo Cinema4D.

Trochę gram, ale głównie w starsze tytuły albo moby, jedyny kaprys to 2070 Super pod Cyberpunka.

 

Co już kupiłem?

 

GPU: MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X Trio 8GB [2650zł]

SSD: Samsung 970 Evo Plus 1TB (NVME) [700zł]

Obudowa: Cooler Master MC500M [650zł]

System: Windows 10 USB [550zł]

 

Co chcę kupić?

 

CPU: Ryzen 3900X [2200zł]

Co mi daje łącznie do tej pory 6750zł, czyli zostawia koło 2250-3250zł na pozostałe komponenty.

 

Nad czym się jeszcze zastanawiam?

 

Mobo: X570, zastanawiałem się głównie między Asusem a Gigabyte (przy czym nie wybrałem jeszcze konkretnych modeli, coś w granicach 1200-1600zł)

RAM: 2x16GB, w przyszłości rozbudowa o kolejne 2x16GB, 3200MHz? 3600Mhz? Które kości? Nie mam pojęcia. Budżet 1000-1200zł

PSU: 700W? 750W? Więcej? Jaka firma? Jaka klasa? Coś z zapasem na przyszłość, żeby bez stresu wymienić procesor / grafikę / dołożyć dodatkowy RAM i dyski na PCIe 4.0. Myślę, że tak do 500zł?

 

Jakieś propozycje?

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte AORUS x570 ULTRA? spokojnie wystarczy na długie miesiące, jak możesz dopłacić do MASTER to będzie niebo a ziemia.

Zasilacz jak piszesz "coś z zapasem" to 850w to spory zapas bo do takiego zestawu potrafią wsadzić 650w.

Seasonic Focus Plus 850w -10 lat gwarancji, 80plus gold.

Od razu kup 32gb 2x16 bo trudniej podkręcić stabilno 4kostki ram np. Corsair Vengence RGB Pro 3200/3600 mhz cl16/18.

Edit: do takich zastosowań warto od razu warto mieć szybkie i dużo pamięci

Edytowane przez Zgoneq informatyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z forumowiczów RsNeo kupił Asus ROG Strix X570-F Gaming jest do 1300 zł możesz dołożyc też z 150zł i mieć z Wi FI, możesz się go zapytać jak płyta się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...