Skocz do zawartości
puter

Konfigruacja sieci wielopatformowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy pomógł by ktoś w poprawnym skonfigurowaniu siedzi do swobodnej wymiany plików.

 

Mam w domu internet od orange vdsl z modeme orange funbox 2.0 sieć wifi rozgłaszana poprzez Ubiquiti Networks UniFi UAP. Komputery to PC z windowsem, MacBook Air z Mac OS Mojave i Raspberry Pi3 model B+ z Rasbianem, do tego dochodzi TV Samsung z Smart TV i kilka telefonów z Androidem. Jak to wszystko ze sobą połączyć by można prowadzić w miarę swobodną wymianę plików między tymi urządzeniami (czy da się wógle??) Chciałbym jeszcze dokupić dysk zewnętrzny który w zamiarze miałem podłączyć pod funboxa by móc na nim przechowywać zdjęcia i filmy, ale sam funbox ma problem nawet z pendrivem i nie zawsze go wykrywa więc nie wiem czy to było by dobre rozwiązanie.

 

Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tworzeniu takich siecie i mógłby mi trochę pomóc. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć masz już pewnie odpowiednio skonfigurowaną i po LANie nic nie trzeba będzie przestawiać, a jedynie skonfigurować urządzenia końcowe.

Najwygodniej było by kupić NAS i podłączyć go do Funboxa bezpośrednio. Potem wszystkie urządzenia w ten czy inny sposób by się z nim łączyły w celu pobierania lub wrzucania na niego plików.

Teoretycznie z takiej Maliny, komputera czy nawet dysku USB podłączonego do Funboxa też można osiągnąć podobne rezultaty, ale skonfigurowanie wszystkiego może nie być najłatwiejsze w zależności od tego, jaką wiedzę posiadasz.

Wszystkie urządzenia też można "zmusić" by gadały ze sobą niezależnie na przykład przez włączenie udostępniania plików na Windowsie i udostępnienia konkretnych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć masz już pewnie odpowiednio skonfigurowaną i po LANie nic nie trzeba będzie przestawiać, a jedynie skonfigurować urządzenia końcowe.

Najwygodniej było by kupić NAS i podłączyć go do Funboxa bezpośrednio. Potem wszystkie urządzenia w ten czy inny sposób by się z nim łączyły w celu pobierania lub wrzucania na niego plików.

Teoretycznie z takiej Maliny, komputera czy nawet dysku USB podłączonego do Funboxa też można osiągnąć podobne rezultaty, ale skonfigurowanie wszystkiego może nie być najłatwiejsze w zależności od tego, jaką wiedzę posiadasz.

Wszystkie urządzenia też można "zmusić" by gadały ze sobą niezależnie na przykład przez włączenie udostępniania plików na Windowsie i udostępnienia konkretnych katalogów.

 

Dzięki za zintersowanie temtm :] Kupienie NAS-a na chwilę obecną to troszkę za duży wydatek, podłączenie dysku USB do FunBoxa też nie przynosi rezultatu bo poprostu raz go czyta raz nie (częściej nie czyta) pozatym nie wiem czy ten router jest w stanie odczytać format exFat a chyba tylko taki będzie odpowiedni dla każdego systemu. W tej chwili skupiłem się na udostępnieniu dysków. No i tu już mam problem udostępniam na windowsie i niby Mac OS widzi je ale przy próbie wejścia jest komunikat "nie można ukończyć czynności nie można znaleźć oryginalnej rzeczy dla "d".

 

narmiak czy wiesz może co robię nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...