Skocz do zawartości
Vazpias

Klawiatura źle odczytuje wciskane przyciski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość irytujący problem z klawiaturą, gdy przytrzymuję jakikolwiek klawisz klawiatura odczytuje go jako wielokrotne wciskanie, myślałem że może kurz dostał się pod niektóre klawisze i dlatego zaczęły szwankować ale cała klawiatura tak działa, sprawdzając w notatniku wypisywanie liter klawiatura jedną sekundę trzymania interpretuje jako około 100 wciśnięć.

 

Konfiguracja w edytorze rejestru lub zastosowania klawiszów filtrów nic nie daję bo klawiatura musiałaby odczytywać ciągłe trzymanie przycisku.

 

Co dziwne pisząc w notatniku odkryłem że trzymając wciśnięty jakiś klawisz np."d", a potem naciskając pojedynczo inny klawisz, klawiatura zaczyna odczytywać klawisz "d" normalnie, czyli jako ciągle wciśnięty, do momentu puszczenia klawisza.

 

Problem pojawił się z dnia na dzień i nie mam pojęcia co jest jego przyczyną, na klawiaturę nie został wylany żaden płyn.

Nie wiem czy to coś zmienia ale posiadam klawiaturę mechaniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zmienia, bo to trochę jak chattering, trochę jak większe uszkodzenie klawiatury, która jak jest na gwarancji, i na innym PC dzieje się to samo (lub na innej klawiaturze problem znika) to ją oddaj.

 

Możesz jeszcze ew. pokombinować coś programem Keyboard Chattering Fix i ustawić odpowiedni interwał, jak na jakiś trafisz, co pomoże trochę opanować problem, ale wątpię, by całkowicie rozwiązać.

 

Zobacz jeszcze: https://forum.pclab.pl/topic/1014504-Klawiatura-mechaniczna-podw%C3%B3jne-klikni%C4%99cie/page__view__findpost__p__15379864

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej temat chyba do zamknięcia.

 

Odkryłem że mój problem istnieje tylko jeśli na klawiaturze mam włączony przycisk pierwszego albo trzeciego presetu klawiatury. Jeszcze nie wiem co dokładnie za tym stoi ale jak na razie korzystam tylko z presetu drugiego i czwartego i wszystko jest w porządku, żadnego chatteringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...