Skocz do zawartości
martaziomek

dwa monitory - jedno hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

proszę o poradę: Posiadam laptop: LENOVO Y50-70 i chciałabym podłączyć do niego dwa monitory: 1) Samsung T24E390EW oraz 2) Samsung S22E390H. W laptopie zaczął migać mi ekran i ogólnie będę chciała go wyłączyć, a pracować tylko na tych dwóch monitorach. Tak aby na każdym można było włączyć inne dokumenty - rozszerzony pulpit. (a laptop może mieć wyłączony ekran, bo denerwuje mnie jak co chwilę miga...) pytanie jak to zrobić jak mam w laptopie jedno wejście hdmi ?

czy mogę wykorzystać jakieś wejścia z pierwszego monitora (ma ich troszkę...) ? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych przejściówek ? smutek...a jak podłącze na usb monitor (w tym pierwszym mam wejście). Ten pierwszy można jakoś dzielić ekran - jest też TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podłącze na usb monitor (w tym pierwszym mam wejście).

Na usb zapewne nie będziesz miała obrazu na monitorze

 

żadnych przejściówek ?

Rozwiązaniem byłby rozgałęźnik 2xhdmi - hdmi,lecz nie wiem czy w ogóle coś takiego dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to zakup prostego układu Video na port USB, będzie można wtedy podpiąć dwa monitory. Żaden rozdzielacz HDMI, o ile splitery istnieją to należy pamiętać o tym że po jego wykorzystaniu na obydwu ekranach wyświetlały by się te same treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się :) Zakupiłam taki adapter: USB 3.0 Display Adapter Advance HDMI firmy i-tec. Mogę pracować na dwóch monitorach, a laptop mam wygaszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję martaziomek!

Posiadam takiego samego lapka i kupiłem tańszy badziew USB 3.0 -> HDMI i to była porażka z uwagi na specyfikę układu graficznego w laptopie.

Znalazłem Twój wątek i kupiłem urządzenie, które opisałaś (od i-tec) i uruchomienie drugiego monitora trwało jakieś 15 sekund!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...