Skocz do zawartości
avn

Zmiana 4790s -> 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od ok. roku użytkuję 4790s (bez OC) na asrocku z87 extreme 4 z ramem ddr3 2133, kusi mnie zamiana na 4790k, cel -> lekki OC do współpracy z GTX 1080. Koszty operacji szacuję w okolice 350 zł (uwzględniając sprzedaż 4790s), pytanie takie czy to ma sens? Ceny 4790k zaczynają się od ok 700-750 zł, za tą cenę można mieć już ryża 2600 lub nawet 3600, ale do tego i płyta, i ram, i robi się okolica 1000 zł inwestycji na czysto. Gram w FHD, 60 kl/s, to się szybko nie zmieni. Nie twierdzę, że brakuje mi mocy, ale mocy nigdy za wiele :lol2: Generalnie chciałbym bez stresu na tym dociągnąć do przełomu jaki zafundują nowe konsole + kilka miesięcy zapasu :cool: PS: Wiem, że istnieje zmodowany bios do OC 4790s ale nigdzie nie znalazłem :hmm:

Edytowane przez avn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana mało sensowna.

 

Można zablokować turbo jednego rdzenia dla wszystkich - wtedy miałbyś 4.0GHz allcore.

 

Wymaga to jednak biosu z wystarczająco starym mikrokodem cpu (07 albo starszy).

Dla starych haswelli znajdzie się po prostu wcześniejsza wersja bios, przy refreshach (np. Twój) zostaje modyfikacja bios i podmianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie odpuszczam temat i szukam o czo cho z tym mikrokodem i biosem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 4770k, który jest sporo tańszy, na allegro są 2 sztuki za 500 zł, a jak byś polował to taniej idzie kupic.

Swego czasu miałem sztuke, która robiła 4,7 GHz i bardzo fajnie to banglalo z 1080.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kompletny bezsens z kilku powodów.

 

1. Będziesz miał śmiesznie niski wzrost fpsów wymieniając i7 4c/8t na i7 4c/8t mocniej taktowany.

2. i7 4790K jest cholernie drogi. Ludzie chyba upadli na głowę chcąc za niego 800zł wzwyż.

3. i7 4790K grzeje się jak cholera. Praktycznie bez dopłacania kasy za delid/skalpowanie nawet nie ma co go kupować.

 

Jak zrobiłem błąd wymieniając i5 na i7 z serii haswell. Różnice w fpsach były bardzo niewielkie. Raptem 1-2 gry, w które gram zyskały te 10-15fpsów. Przesiadka z i7 na i7 to już w ogóle bezsens.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za uwagi - skalpować procesora nie będę na pewno - temat zamknięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...