Skocz do zawartości
Oston

Problem PRAWDOPODOBNIE z zasilaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno złożyłem nowego PCta

Płyta główna: Płyta główna Gigabyte B360M D2V

Grafika: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB (2 kości)

Procesor: Intel Core i7-8700K

Zasilacz: Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W

Od samego początku użytkowania owego PCta przy graniu w bardziej wymagające gry w pewnych momentach monitor przechodzi po prostu w tryb uśpienia a komputer dalej działa. Żeby dało się cokolwiek zrobić muszę wyłączyć i ponownie włączyć komputer. Czy jest to wina zasilacza ? W komentarzach na morele przeczytałem że ten zasilacz nie nadaje się żeby uciągnąć dla przykładu gtx 1080 który dużo się od mojej karty nie różni. Jeśli to rzeczywiście problem z zasilaczem to czy zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W jest odpowiednim zamiennikiem ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to byc zasilacz, ale śmierdzi mi to też karta graficzna lub kablem którym przesyłasz dane od karty do monitora. Zamiast od razu to może weź na podmianke np zasilacz od kumpla jakiegoś i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano wcześniej: uruchom test obciążający cały komputer, np. test PSU w OCCT. Jeśli się nie wywali to znaczy że to nie jest problem zasilacza, tylko karty graficznej raczej. Gdybyś jednak musiał zmienić zasilacz to ten Supremo to dobry wybór, aczkolwiek wersja FM2 650W w zupełności Ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyniki testu zasilacza, niby wszystko okej ale sprawdzałem też karte i procesor. Teoretycznie wszystko w normie. Problem który opisałem występuje po około 15-20 minutach. Powinienem zostawić test na taką ilość czasu czy te 8 minut wystarczyłoby żeby wykryć błędy w działaniu zasilacza ?

 

https://zapodaj.net/cfcccc730b56c.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...