Skocz do zawartości
Darkdrako

Laptop - 4000-4500 PLN - Gry, Multimedia, Mobilny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do kupna nowego laptopa, jako że stary nie dość że ciężki to zrobił się bardzo awaryjny ☹️.

 

Kwota jaka mogę przeznaczyć to około 4000-4500 PLN.

 

Zastosowanie: gry - typu World of Warcraft, Diablo, starsze RTS jak Age of Empires, Supreme Commander itp.; Programowanie w Android Studio; Office; Filmy/seriale i browsing.

 

Z charakteru mojej pracy wyjeżdżam zwykle na dłużej - marynarz, zaś w domu używam stacjonarnego PC.

 

Zależy mi na czyms co spokojnie te gry i programy uciągnie. Hałas nie gra większej roli jako że używajac siedzę że słuchawkami. Ważne by był lekki i też ciut na tej bateri uciągnąc mógł (3-5h).

 

Póki co na oku mam:

 

https://www.x-kom.pl/p/492761-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505du-r7-3750h-16gb-512.html

 

W recenzjach wypada średnio, lecz zależało by mi na matrycy lepszej niż 60hz, a nic innego w tej cenie nie widziałem.

 

Chętnie dowiem się co wy o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w opcja jest dobra, ale w podobnej cenie masz też takiego HP:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4249zł

Co prawda jest tu GTX 1660Ti w wersji Max-Q i 8GB pamięci, ale procesor to i5 (wydajniejszy od Ryzena), a matryca ma 144Hz. Te gry które podałeś taki zestaw spokojnie powinien uciągnąć.

W razie czego można tu też zamontować kolejny dysk SSD na SATA.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus którego wybrałeś to bardzo dobra propozycja. Możesz jeszcze zobaczyć :

 

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512 - 4699 zł

Również z matrycą 120Hz, GTX 1660 Ti oraz i5-9300H - procesorem sprawdzającym się w grach nieco lepiej od Ryzena. Jest wolny slot do rozbudowy RAM i dysku.

 

A tutaj coś ze słabszą grafiką w mocno niższej cenie (patrząc na Twoje zastosowanie może mieć to sens bo gry które wymieniłeś nie należą do najbardziej wymagających jeśli chodzi o GPU):

 

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/16GB/256 - 2999 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier strategicznych matryca 120/144Hz nie ma dużego znaczenia. Bardziej to dobre pod Cs-Go, GTA i inne gry FPS.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti - 4499zł

Legion jest elegancki i ma ładniejsze obramowanie ekranu niż TUF Gaming. Ostatnio porównywałem na żywo oba modele. Klawiatura Legiona jest również wygodna podobnie jak ta w Asusie. Klawisze Asusa są ciut mniejsze, ale dosyć stabilnie się trzymają - w sensie nie chwieją przy w wciskaniu.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti - 4849zł

Za 350zł więcej jest wersja z 16GB RAM w trybie dwukanałowym, która ma też pojemniejszy dysk SSD 480GB. Taniej jest wersja z procesorem i5-9gen i kartą graficzną 1650, która wystarczy do wymienionych przez Ciebie tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wkład, doceniam poświęcony czas na doradzenie. Na pewno wy biorę któryś z nich korzystając z reflinku :).

 

Jak wyglądaja kwestie gwarancyjne? Wiem że z HP nie ma zwykle problemu, dodatkowo jest to gwarancja producenta bezpośrednio door-to-door. O Lenovo się nasłuchał człowiek wiele niedobrego, lecz ile w tym prawdy? Co do Asusa to bladego pojęcia nie mam nawet.

 

Jeśli chodzi o te gry to zależałoby mi by nie tylko chodziły ale spokojnie śmigały w taki sposób by nie odpalał się tryb piekarnika. Jak hałas mi nie przeszkadza tak już piekarnik owszem.

 

120-144hz nie tylko przy tych grach nawet jest fajne co przy regularnym korzystaniu z laptopa- stąd chciałem lepsza matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i Y540 są bardzo podobne. Omen jest bardziej w stylu Asusa. HP Gaming ma aluminiowe wnętrze. Legion z kolei lepsze Audio Harman, więc każdy ma swoje zalety. Wykonanie Legiona jest znaczenie lepsze niż w przypadku budżetowych serii Lenovo, więc nie powinien mieć kłopotów z awaryjnością.

 

https://lp.x-kom.pl/a/lenovo-premium-care-gaming/

 

W teorii chłodniejsza powinna być wersja z cztero rdzeniowym i5 i kartą 1650 o niższym tdp, lub Ryzenem 5 niż sześcio rdzeniowym i7 i 1660Ti, ale nie jest to aż tak bardzo odczuwalne. Szczególnie chłodną jesienią i zimą ciężko o odczuwalną różnicę.

 

120Hz no to Asus G531 polecony przez Manuelosa, lub taniej Tuf Gaming. Omen z matrycą 144Hz jest znacznie droższy od G531 120Hz w wersji z tym samym CPU i GPU, więc zarówno moja propozycja jak i Manuelosa oferuje podobną wydajność w znacznie niższej cenie.

https://www.x-kom.pl/p/513244-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i5-9300h-8gb-512-gtx1660ti-144hz.html

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej akurat wychodzi HP Pavilion Gaming za 4250zł z mojego postu- ma 144Hz matrycę i GTX'a 1660Ti (choć w wersji Max-Q, ale do zastosowań autora ta wersja w zupełności wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...