Forum PCLab.pl: Przywrócenie konta administratora lub nadanie praw innemu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przywrócenie konta administratora lub nadanie praw innemu Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   darekwilno 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 08:58

Usunąłem wszystkich użytkowników z Windowsa i dodałem jednego zapominając mu dodać prawa administratora. Zostało jedno konto administratora które jest nieaktywne. Próbowałem wpisywać wpisac
net user administrator /active:yes

ale pojawia mi sie blad 5 - brak praw.
jak próbuję dać uruchom cmd jako administrator to wyświetla mi się okno "czy chcesz zezwolić tej aplikacji..." jest tylko opcja NIE.

Uruchomiłem ponownie komputer z konsolą do odzyskiwania systemu i loguję się na administratora z pustym hasłem, wpisuję
net user administrator /active:yes
exit

włączam na nowo komputer i dalej administrator nieaktywny.
Jak temu zaradzić? Proszę o wsparcie

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 05:07

logiczne, że z konta nadrzeędnego można podnieść uprawnienia konta podrzędnego, ale nie odwrotnie

musisz utworzyć konto adminstratora, normalnie robi się to podczas instalacji z konta tzw trusted installer, teraz możesz to zrobić tylko z konta system, ewentualnie trusted installer, jeśli konsola jest tak traktowana - ale raczej nie

polecenia do wpisania

net user konto hasło \add

net localgroup administratorzy konto \add

w rejestrze w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

kliknij prawywm na klucz image file ..., nowy klucz, w nazwę wpisz Utilman.exe, ok, zaznacz ten klucz, klinij prawym w prawym panelu, nowy, wartość ciągu, w nazwa wpisz debugger, ok, kliknij 2 razy na niej, i w dane wpisz cmd.exe

podczas logowania naciśnij na klucz chyba? win + u, będzie chyba? pisało gdzieś na ekranie, i wpisz te polecenia do cmd

inny sposób - w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE \System_Windows\Setup kliknij 2 razy na wartość setuptype, ustaw na 2, wartość cmdline na cmd.exe - jeszcze przed logowaniem powinien pojawić się cmd

możesz spróbować zrobić to z systemu, regedit staraj się uruchomić z konta adminstratora (tzn wpisz w szukanie regedit, prawy klik, może opcja bedzie) - jeśli niemożliwe w konsoli wpisz regedit, zaznacz klucz local machine, w menu plik wybierz załaduj gałąź rejestru, w 1 przypadku, tzn klucz a image file.. wybierz do załadowania plik software, w drugim, tzn setup, plik system, z folderu system32\config, wpisz nazwę, dowolną, i w tym załadowanym kluczu wprowadż te wartości, potem zaznacz ten klucz, i w menu plik zwolnij gałąź

spróbuj lusrmgr.msc - to przystawka konsoli zarządzania do zarządzania kontami i grupami, w niej możesz bezpośrednio założyć konto i dodać je do konta administratora - jeśli z systemu nie będzie możliwe jej załadowanie spróbuj w konsoli wpisać

c:

cd windows\system32

lusrmgr.msc

spróbuj z trybu awaryjnego

ewentualnie podmień utilman exe na cmd.exe - z konsoli

c:

cd windows\system32

ren utilman.exe utilman.old

copy cmd.exe utilman.exe

na ekranie logowania powinna być opcja wystartowania klawiszami cmd jak przy 1 zmianie w rejestrze

ewentualnie jeszcze spróbuj uaktywnić to konto superadmina, ale nie z cmd z konsoli, tylko z system32, czyli c:, potem cd windows\system32, i wpisz to polecenie - jak wpisujesz w cmd w konsoli to polecenia odnoszą się do wirtualnego systemu, który ładuje konsola, nie do systemu na dysku

ewentualnie konsola może widzieć c pod inną literą - wpisz notepad, kliknij w plik otwórz, i sprawdż jak w mój komputer konsola widzi litery

Strona 1 z 1