Skocz do zawartości
jerryyy_ASD

Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie posiadam dany zasilacz już od paru dobrych miesięcy i stąd moje pytanie bo wczoraj odkryłem że ma guzik hybrid Mode. Coś tam o tym poczytałem ale tutaj nachodzi pytanie do bardziej kumatej grupy osób czy lepiej mieć ten hybrid Mode on czy off? Głównie rozchodzi się o granie, czy coś się nie popsuje? Z tego co czytałem to na off cały czas działa wiatrak a na hybrid chyba się dostosowuje do pracy komputera. Jeśli ktoś coś wie więcej to z chęcią o tym przeczytam! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilacz, ale miałem małą budę i ten zasilacz zostawiłem przy OFF. Inaczej mówiąc tryb pasywny on/off. Czytałem w necie, że zasilacz się nagrzewa zanim włączy swój wentylator, a w małych budach dodaje to kolejne ciepło.

Teraz mam SPC AR5 z piwnicą i jeszcze nie włączałem tego, nie zastanawiałem się czy włączać ten tryb pasywny czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilacz od połowy września 2017 czyli niedawno po premierze. Od początku mam go w trybie pół pasywnym (przycisk nie wciśnięty) i nic się z nim nie dzieje. Jak producent dał taką możliwość to znaczy, że tak można jak mu będzie za ciepło lub wzrośnie obciążenie to sam załączy wentylator. A komp działa u mnie dziennie 10h+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograj sobie 2 godziny z włączonym systemem półpasywanym i 2 godziny bez niego, śledząc jednocześnie temperatury oraz napięcia za pomocą HWiNFO64 i sam oceń, który tryb lepiej tobie pasuje ;)

 

A jeżeli więcej siedzisz w internecie niż grasz to tryb półpasywny może być fajny, zwłaszcza jeśli masz mega cichy komputer, w którym nawet wentylator od zasilacza zakłóca błogą ciszę. Jeżeli jednak komputer jest "normalnie" głośny, to ten tryb nie ma większego znaczenia według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominam czy wciśnięty czy nie to on/off, tak jak napisał @Mareek1991 i sprawdziłem jeszcze raz na Seaonic, to nie wciśnięty oznacza tryb pół pasywny/hybrid. Tak mam, jak widzę :hmm: Możliwe, że lekko dotknąłem przy ruszaniu obudowy. No ale niech tak sobie będzie, nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik Tak jest w tych zasilaczach. Nie wciśnięty = pół pasywny, wciśnięty, wentylator działa cały czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli włączony guzik to tryb w którym zasilacz cały czas pracuje tzw jego wentylator a nie włączony to tryb pół pasywny gdzie włącza się tylko kiedy tego potrzebuje? Dobrze rozumiem? A nie powinno być na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli włączony guzik to tryb w którym zasilacz cały czas pracuje tzw jego wentylator a nie włączony to tryb pół pasywny gdzie włącza się tylko kiedy tego potrzebuje? Dobrze rozumiem? A nie powinno być na odwrót?

Jest tak jak piszesz, szczerze mówiąc to się nigdy nad tym nie zastanawiałem jak powinno być ale jest w tym logika, że przycisk wciśnięty uruchamia wentylator na stałe w końcu w każdym urządzeniu gdzie mamy wciskany przycisk z reguły to urządzenie działa jak przycisk jest wciśnięty a nie wyłączony ;) jak dla mnie to mogli zrobić zasilacz bez tego przycisku pół pasywny i wtedy też problemu by nie było. Z mojego doświadczenia to nie robi różnicy który tryb wybierzesz chyba, że masz ultra cichego kompa to wtedy warto zostać w pasywnym.

 

Zależy też jaką masz obudowę i czy zamontujesz go wentylatorem w dół czy w górę. Wiele razy już czytałem że sam Seasonic zaleca montaż wentylatorem do góry jak się da i wtedy ciepło nam ulatuje przez otwory wentylatora nawet jak nie jest włączony sam wentylator natomiast przy montażu wentylatorem do dołu podgrzewa górę zasilacza i tym samym samą jego elektronikę co może powodować szybsze włączanie wentylatora i większe obroty.

 

Jak sygnaturka jest aktualna to w Twojej budzie wchodzi w grę tylko montaż wentylatorem do dołu bo nie masz wyciętych otworów w piwnicy jak mam ja.

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamocowany na dole obudowy, do tego piwnica przykrywa wentylator. Ja nie słyszę kiedy się włącza czy nie, musiałbym chyba ucho przyłożyć.

Czytałem, że mając małą budę zaleca się mieć zasilacz z włączonym wentylatorem non stop, tak by zasilacz nie zwiększał temperatury w małej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za wszystkie odpowiedzi, dziś z ciekawości przetestuję z włączonym cały czas na on zobaczymy czy coś zbije temperatury w grach. A jak teraz patrzyłem to mam ten guzik na off czyli pół pasywny, ogólnie komputer kiedy nie gram jest cichutki, nawet jak guzik jest na on także... Ale jeszcze raz dzięki za komentarze, idę obczaić jak to się ma do temperatur bo wszystko inne to mi Lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten zasilacz od dwóch lat, cały czas w trybie półpasywnym. Nie mam pojęcia czy robi mu różnicę czy jest na on czy off. Wydaje mi się, że skoro producent traktuje tryb hybrydowy jako domyślny to można to tak zostawić i tyle ;) Mi zależy na ciszy więc jak dla mnie tryb ten robi robotę (mam półpasywny zasilacz + gpu + wentyle cpu na 800rpm) + włączenie go na stałe = szybsze zużycie łożysk wentylatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka;

 

Pojawiła się na rynku obecnie jeszcze lepsza, ulepszona wersja Focusa Plus - Focus GX (gold) i Focus PX (platyna).

Podobno w tych nowych modelach wentylator ma 3 tryby pracy.

 

Natomiast Prime GX, PX, TX zastępuje Prime i Prime Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka;

 

Pojawiła się na rynku obecnie jeszcze lepsza, ulepszona wersja Focusa Plus - Focus GX (gold) i Focus PX (platyna).

Podobno w tych nowych modelach wentylator ma 3 tryby pracy.

 

Natomiast Prime GX, PX, TX zastępuje Prime i Prime Ultra.

Oprócz tego pojawiła się też seria Core, która jest tańsza od Focusa. Testów jak na razie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego pojawiła się też seria Core, która jest tańsza od Focusa. Testów jak na razie brak.

 

za to jest wgląd środka core i core - no taka typowa jednostka w tej cenie, czyil jap capy + dcdc + fullbridge/halfbridge llc... jak bedzie za 300 zł i mniej, to można wziąć pod uwagę jak najbardziej.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabylem zasilacz z tym, ze 650w obudowe mam dosc mala i zastanawiam sie czy wlaczyc ten wentylator na stale czy w trybie pol pasywnym.

U was tez przy wlaczaniu komputera zasilacz robi takie cyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy włączaniu i wyłączaniu te zasilacze wydają taki dźwięk, to ich można powiedzieć cecha charakterystyczna. :)

Jeśli Define C można uznać za małą to u mnie działa w pół pasywnym. A że piwnica ma otwory to jest wentylatorem do góry.

Edytowane przez Mareek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabylem zasilacz z tym, ze 650w obudowe mam dosc mala i zastanawiam sie czy wlaczyc ten wentylator na stale czy w trybie pol pasywnym.

U was tez przy wlaczaniu komputera zasilacz robi takie cyk ?

 

nie martw się - to samo mam w vero i generalnie w lepszych zasilaczach. to prawdopodobnie jakis przekaznik... normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vero raczej nie powinno tak pstrykać wink.gif

 

Niby czemu? I mi i kumplowi pstryka, sądzę że to normalka. Najprawdopodobniej to przekaźnik, czyli bypass co odcina termistor w celu podniesienia sprawności i ograniczenia prądu rozruchowego.

 

Tak, w recenzjach termika jakoś nie widać, jednak albo mogła zostać wprowadzona po cichu jakaś rewizja albo jest to coś innego. W końcu i był przypadek, jak to stara EVGA w jednym modelu trafiła bez warystora bodajże do recenzenta.

 

Chociaż też równie dobrze to może być jakiś znów mały przekaźnik w obwodzie audio na płycie głównej i u autora może być to samo.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vero nie ma termistora ani, tym bardziej, przekaźnika - o ile na termistor miejsce jest, tak przekaźnika już tam nie upchniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabylem zasilacz z tym, ze 650w obudowe mam dosc mala i zastanawiam sie czy wlaczyc ten wentylator na stale czy w trybie pol pasywnym.

U was tez przy wlaczaniu komputera zasilacz robi takie cyk ?

 

upewnij sie czy to z zasilacza czy może z płyty głównej :E zreszta najlepiej podaj model zasilacza i płyty, wtedy bedzie mozna pomoc najbardziej

 

btw. sądzę, że oprócz termistora można by było choćby diodę upchać na radiatorze na stronie pierwotnej (w vero owy radiator jest dosyć długi, jednak to by pewnie wymagało lekkiej modyfikacji ścieżek)

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji że w temacie udzieliły się osoby obeznane w temacie, to mam takie pytanie, czy zamontowanie zasilacza półpasywnego wentylatorem w dół ma jakiekolwiek negatywne konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji że w temacie udzieliły się osoby obeznane w temacie, to mam takie pytanie, czy zamontowanie zasilacza półpasywnego wentylatorem w dół ma jakiekolwiek negatywne konsekwencje?

 

to ktoś montuje jeszcze zasilacze wentylatorem do góry? :lol2: nie no czasami pewnie tak, jednak wydaje mi się że zwłaszcza gdy masz otwory wentylacyjne na spodzie, to tym bardziej warto go montować w taki sposób (wentylem w dół)

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewnij sie czy to z zasilacza czy może z płyty głównej :E zreszta najlepiej podaj model zasilacza i płyty, wtedy bedzie mozna pomoc najbardziej

 

btw. sądzę, że oprócz termistora można by było choćby diodę upchać na radiatorze na stronie pierwotnej (w vero owy radiator jest dosyć długi, jednak to by pewnie wymagało lekkiej modyfikacji ścieżek)

 

Zasilacz to Seasonic Focus Plus 650 W dokładny kod to SSR-650FX, wcześniej miałem Thermaltake 630W i tego nie było :) a na pewno to z zasilacza bo jak uruchamiałem komputer to zasilacz był na wierzchu.

Płyta to MSI MPG Z390 Gaming Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś montuje jeszcze zasilacze wentylatorem do góry? :lol2: nie no czasami pewnie tak, jednak wydaje mi się że zwłaszcza gdy masz otwory wentylacyjne na spodzie, to tym bardziej warto go montować w taki sposób (wentylem w dół)

Ja na przykład. W Define C mam otwory w piwnicy i mój Focus zamontowany wentylatorem do góry jednak mniej się nagrzewa w trybie pół pasywnym niż zamontowany odwrotnie. Zasilacz w którym wentylator pracuje cały czas to wiadomo, że lepiej wentylatorem w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...