Skocz do zawartości
Saren7

Karta z 4 gb vramu - RX 580 4 gb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Sprzedałem swojego gtxa 1050 ti póki była jeszcze coś warta (za 390). Aktualnie poszukuje niedrogiej karty, może być używana, która pozwoli komfortowo pograć we wszystkie tytuły, 1080p 60 Hz.

Czy 4 gb vramu nię są przeszkodą według Was?

Macie jakieś inne typy oprócz tytulowego RX 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny, jaki masz budżet i za ile znalazłeś tego RX580 4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 520 z półroczną gwarancją,

po koparce, biosy ma niby oryginale wgrane.

Co sądzicie o o takiej propozycji?

Czyli musiałbym dopłacić 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz to trafisz w tej cenie lub lekko wyższej GTX 1060 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest taki, zeby przeczekać na tej karcie do Rtx w 7 nm.

Co sądzicie o 4 gb vramu w 2019?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o 4 gb vramu w 2019?

Jak nie jesteś wymagający to wystarczy,ale w miarę wychodzenia coraz nowszych gier będzie coraz gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cyberpunka 2077 odpalić na srednich w 1080p 60fps, ale teraz to wróżenie.

Ogólnie historia wygłada tak, miałem rx 480 Nitro +, za 900, sprzedałem za 1200,pózniej kupiłem przez bład cenowy gtx 1050ti za 185 i teraz sprzedałem za 390.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cyberpunka 2077 odpalić na srednich w 1080p 60fps,

Nic nie wiadomo na razie,zanim podadzą wymagania sprzętowe to będzie zapewne marzec 2020.

Raczej sądzę po tej grze,producencie oraz licznych ficzerach że wymagania niskie na pewno nie będą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zakombinujesz na śmierć. Myślisz że RTX 7nm będzie jakimś przełomem? Nie będzie. Lepiej poczekaj na ... (i cokolwiek tu wpiszesz, to i tak nie będzie "karta ostateczna"). Także ja bym sobie darował tą dziwną wiarę w jakąś "kartę docelową" i "kupowanie na przeczekanie". Ja wychodzę z założenia, że jak mogę kupić coś dużo wydajniejszego (np. okolice x2 to co mam) to wówczas jest sens na przesiadkę :lol2:

 

Na twoim miejscu popatrzył bym na benche i kupił coś 2x szybszego od GTX1050Ti, a jak się pojawi coś 2x szybszego od tego co kupisz i wejdzie w zakres cenowy akceptowalny dla Ciebie, to wymień znowu.

 

Ta zamiana RX480 na GTX1050Ti byłą co najmniej śmieszna. Już lepiej było od razu po zakupie sprzedać tą 1050Ti i zostawić sobie szybszą kartę (i teraz byś sobie szukał czegoś ~2x szybszego od RX480).

 

ps. mnożnik x2 tak tylko rzuciłem, możesz sobie założyć x1,5, czy jak tam Ci do długofalowych wydatków na sprzęt pasuje (bo to proces ciągły, bez "sprzętu ostatecznego")

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja wymieniłem 1050 non-Ti na 570 i wrażenia super, bo to właśnie karta koło 2x szybsza, więc teraz taką wymianę popieram. Teraz raczej nie wymienię dopóki czegoś 2x szybszego nie kupię za 3-cyfrową kwotę, a to raczej zbyt szybko nie nastąpi, bo to są okolice 2060S/RX 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 520 z półroczną gwarancją,

po koparce, biosy ma niby oryginale wgrane.

Co sądzicie o o takiej propozycji?

Czyli musiałbym dopłacić 130.

Jak to ma być karta na przeczekanie i Cyberpanka w średnich to dołóź 80zł i kup rx570 4GB, do grania na średnich/wysokich ustawieniach przez rok spokojnie Ci wystarczy, a będziesz miał nową kartę, a nie z koparki z zajechanymi pamięciami, czy chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zakombinujesz na śmierć. Myślisz że RTX 7nm będzie jakimś przełomem? Nie będzie. Lepiej poczekaj na ... (i cokolwiek tu wpiszesz, to i tak nie będzie "karta ostateczna"). Także ja bym sobie darował tą dziwną wiarę w jakąś "kartę docelową" i "kupowanie na przeczekanie". Ja wychodzę z założenia, że jak mogę kupić coś dużo wydajniejszego (np. okolice x2 to co mam) to wówczas jest sens na przesiadkę :lol2:

 

Na twoim miejscu popatrzył bym na benche i kupił coś 2x szybszego od GTX1050Ti, a jak się pojawi coś 2x szybszego od tego co kupisz i wejdzie w zakres cenowy akceptowalny dla Ciebie, to wymień znowu.

 

Ta zamiana RX480 na GTX1050Ti byłą co najmniej śmieszna. Już lepiej było od razu po zakupie sprzedać tą 1050Ti i zostawić sobie szybszą kartę (i teraz byś sobie szukał czegoś ~2x szybszego od RX480).

 

ps. mnożnik x2 tak tylko rzuciłem, możesz sobie założyć x1,5, czy jak tam Ci do długofalowych wydatków na sprzęt pasuje (bo to proces ciągły, bez "sprzętu ostatecznego")

Jak pojawił się za 185 gtx 1050ti juz miałem w koszyku Jetstreama 1060 6gb za 1400.

Przeczekanie na 1050ti miało sens jeżeli kupię za ok 1600 rx 5700. 2x wyższa wydajność za podobne pieniądze. Z tymi pokoparkowymi sobie odpuszcze i bede szukal okazji na rtx 2060 super lub rx 5700. Nie spieszy mi sie. Kupie i starczy mi na 3 lata, do 75 Hz 1080p.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o 4 gb vramu w 2019?

 

Mało. U mnie w GTA 5 zużycie wynosi 4,3 gb vram. Szukaj GTX 1060 6GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 1070 na gwarancji za 800 PLN to killer wydajność / cens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terez na lapku siedzę. Będę szukał rx 5700 lub rtx 2060 super, daje sobie 3 miesiące na zakup żeby w przerwie świątecznej pograć. Nie kupuje używki, półśrodków, dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 GB VRAM "narzekają" wszyscy tylko nie ci co mają takie GPU. Jak dla mnie jeszcze mi w 1200p nie zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...4GB styknie do FHD...zawsze możemy zmniejszyć jakość oczko niżej i będzie ok.

 

Mi też GTA 5 zżarło ponad 4GB ale w QHD i na 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w niektórych grach bierze ponad 4gb vram'u to nie znaczy że gra aż tyle wymaga. To działa chyba w taki sposób że gdy karta ma zapas pamięci to sobie nim inaczej zarządza. Do tego przy wielu grach karcie prędzej braknie mocy obliczeniowej niż pamięci. Idź obejrzyj na yt testy 4gb vs 8. Obie wersje są warte uwagi ale wszystko zależy od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 580 używki prawie wszystkie są po koparkach, kosztują około 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

double post

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Mało. U mnie w GTA 5 zużycie wynosi 4,3 gb vram. Szukaj GTX 1060 6GB :)

 

akurat to nie jest zaden wyznacznik, bo karta z wieksza iloscia pamieci zawsze bedzie bardziej lakoma na vram - bedzie przetrzymywac informacje w cache bez wzgledu na to czy ich potrzebuje czy nie.

 

Zuzycie vram na takiej 1080ti z 11gb bedzie wieksze niz na 1060 z 6gb, choc ustawienia gry moga byc dokladnie takie same a vsync utrzymuje klatki na takim samym poziomie.

 

zerknij tutaj :

z ramem jest to jeszcze bardziej widoczne, im wiecej ma tym wiecej wezmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam mętlik w głowie.

Brać używkę, która zmienię po roku,

czy uderzyć w rx 5700/2060s i mieć spokój na 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa to nie problem,

lubię zmieniać sprzęt kombinować,

szukać okazji, tylko kupujący są czasem nie do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...