Skocz do zawartości
lukibossss

Sens przesiadki z 1070 ti na 1080 ti

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Mam możliwość sprzedać swojego 1070 ti Gigabyte za 1100zl a kupić 1080 ti za 1600zl.

Nie jest to jakiś najlepsiejszy model (bo MSI armor) ale różnica w wydajności będzie i tak ogromna.

Moim zdaniem różnica w cenie jest dosyć mała jak za różnice w wydajności, ale chciałbym poznać wasze zdanie.

1070 ti nie jest zły, ale czasami jest na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena podejrzanie okazyjna, do tego takie crapowate wersje to leciały do koparek. Kto wydał 4k czy więcej na kartę z czymś takim? Do wodowania to brano referenty.

Bez pewnej, długiej gwarancji to raczej bym się w tego 1080 ti nie ładował.

Druga sprawa to kultura pracy- gtx 1080ti to był potworek wydajnościowy ale niestety też piecyk i nawet najlepsze wersje były gorące i dość głośne a tutaj mamy jaks popierdółkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070ti to taki 1080, wydajność 1080ti dużo większa skok będzie zauważalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam możliwość sprzedać swojego 1070 ti Gigabyte za 1100zl a kupić 1080 ti za 1600zl.

Nie jest to jakiś najlepsiejszy model (bo MSI armor) ale różnica w wydajności będzie i tak ogromna.

Moim zdaniem różnica w cenie jest dosyć mała jak za różnice w wydajności, ale chciałbym poznać wasze zdanie.

1070 ti nie jest zły, ale czasami jest na styk.

Jeśli nie po koparce z zajechanymi pamięciami,oraz jeśli ma gwarancje to można brać.Wydajność podskoczy ładnie a i 11gb sie przyda.

 

Jak z [olx to tylko osobiście ze sprawdzeniem]

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieję że ten armor to nie jakaś najgorsza bida, jeśli chodzi o chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

 

Konkluzja z tego linka,że to chłodzenie nadaje się na 1070kę nie na 1080ti czyli do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz pomyśleć o zamontowaniu Accelero Xtreme IV lub Raijintek Morpheus 2 na tym 1080Ti, o ile te chłodzenia będą pasować na PCB z MSI Armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz pomyśleć o zamontowaniu Accelero Xtreme IV lub Raijintek Morpheus 2 na tym 1080Ti, o ile te chłodzenia będą pasować na PCB z MSI Armor.

 

Tzn teoretycznie jakby się to okazała grzałka mega to mogę przełożyć chłodzenie od wersji MSI gaming. Zdarzają się oferty z samymi chłodzeniami. No ale to będę myślał jak będę miał grafe w ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena podejrzanie okazyjna, do tego takie crapowate wersje to leciały do koparek. Kto wydał 4k czy więcej na kartę z czymś takim? Do wodowania to brano referenty.

Bez pewnej, długiej gwarancji to raczej bym się w tego 1080 ti nie ładował.

Druga sprawa to kultura pracy- gtx 1080ti to był potworek wydajnościowy ale niestety też piecyk i nawet najlepsze wersje były gorące i dość głośne a tutaj mamy jaks popierdółkę.

 

Jak za armora to bym powiedział, że cena jest wygórowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

 

Konkluzja z tego linka,że to chłodzenie nadaje się na 1070kę nie na 1080ti czyli do przewidzenia.

 

no muszę to potwierdzić jako posiadacz tej karty, dopiero Undervolting i poprawienie krzywej dla wentylatorów stwarza akceptowalny poziom hałasu dla 74 stopni (zbitych z 78-79).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...