Skocz do zawartości
Medejz

Nowy zasilacz w pełni modularny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym wymienić zasilasz w swoim starszym PC-cie na platformie 1150. Zasilacz służyłby również w nowym configu który planuje złożyć w późniejszym czasie dlatego rozglądałbym się nad czymś o mocy 650W minimum (do 700).

Przeczytałem wątek i wiem co jest polecane jednak głównym warunkiem jaki musi spełnić zasilacz jest jego kompletna modularność. Widziałem swego czasu wątek, gdzie jeden z użytkowników sprzedaje przedłużki okablowania do zasilacza. Chciałbym jeżeli jest taka możliwość aby wtyczki z tych przedłużek pasowały bezpośrednio do zasilacza (chyba, że ten użytkownik już tego nie sprzedaje. Niestety nie mogę znaleźć wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pss przy zakładaniu tematów o poradę w zasilaczu, zawsze podawaj budżet :thumbup:

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pss przy zakładaniu tematów o poradę w zasilaczu, zawsze podawaj budżet :thumbup:

 

Ah... racja.

W zasadzie nie będzie to jednostka żyłowana do granic możliwości itd. jednak mimo iż to zakup wiadomo na lata myślałem o kwocie mniej wiecej 400zł max. Podany wyżej zasilacz SeaSonic mieści się akurat w tym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klik ja polecę rmxa, moim zdaniem fajniejszy niz focus, choć focus w wersji 550w to też nie jest zły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ewentualnie przejrzę opinie/recenzje i zdecyduję. Jednakże jak wspomniałem o kablach do zasilacza znajdę gdzieś dedykowane powiedzmy sety do tych zasilaczy czy ewentualnie pisać do kogoś z forum co się tym zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus Gold lub Platinum 650. RMX tylko opcjonalnie - Tętnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus Gold lub Platinum 650. RMX tylko opcjonalnie - Tętnienia.

 

co to znaczy? rmx ma lepszą regulację napięć na szybkich, dynamicznych zmianach obciążenia. btw. tak jak z focusem, tak i z rmxem dokupujesz oddzielny set przewodów do zasilacza. koszt tego to pewnie około 150/200 zł za taki, choć nie wiem, bo w tym nie siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus Gold lub Platinum 650. RMX tylko opcjonalnie - Tętnienia.

 

Może myślałeś o starszej wersji rm,nowsza rmx ma niskie tętnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może myślałeś o starszej wersji rm,nowsza rmx ma niskie tętnienia.

 

realnie patrząc, to rmx ma niższe tętnienia niż focus :lol2: wiec jezeli subop to mial na mysli, to sie pozmienialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecyduje się na jeden z podanych zasilaczy,to będzie zadowolony. Zasilacze te są dość popularne i jest sporo testów przeprowadzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że zasilacz bd ciągnął minimum ryzena 5 3600, geforce 1070(później coś mocniejszego) i z 3 dyski te 550W powinny być wystarczające? Dopłacając 80zł jest rmx o mocy 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twoim procesorem dopóki nie włożysz rtx 2080ti lub vegi64 to 550w jest wystarczająca na luzie.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie Focus Gold Plus 550W lub Corsai RM550X - różnica między obiema jednostkami marginalne, a 550W wystarczy w zasadzie do każdego kompa. Ewentualnie Fractal Design Ion+ 560W, który ma już sprawność 80+ Platinium, dobry tryb półpasywny i bardzo fajne, elastyczne przewody. Biorąc pod uwagę, że Ion+ kosztuje tyle co RMX to wolałbym brać Iona, a taniej szarpnąć Focusa, bo to i tak bardzo fajny zasilacz i nic więcej nie potrzeba przeciętnemu kowalskiemu. Jeśli planujesz wsadzenie czegoś pokroju i9 9900k i RTX 2080 Ti i kręcenie w opór, to warto rozważyć 650W, ale w innym przypadku 550W spokojnie wystarczy.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie Focus Gold Plus 550W lub Corsai RM550X - różnica między obiema jednostkami marginalne, a 550W wystarczy w zasadzie do każdego kompa. Ewentualnie Fractal Design Ion+ 560W, który ma już sprawność 80+ Platinium, dobry tryb półpasywny i bardzo fajne, elastyczne przewody. Biorąc pod uwagę, że Ion+ kosztuje tyle co RMX to wolałbym brać Iona, a taniej szarpnąć Focusa. Jeśli planujesz wsadzenie czegoś pokroju i9 9900k i RTX 2080 Ti i kręcenie w opór, to warto rozważyć 650W, ale w innym przypadku 550W spokojnie wystarczy.

 

Budżet nie pozwoli, jak i również na podkręcaniu nie znam się zbyt dobrze :). Dzięki uprzejme za propozycje i radę zastanowię się i dam ewentualnie znać co wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie przedluzki nie maja sensu bo koszt praktycznie taki sam jak kabel bezposrednio do zasilacza, lepiej trzymac sie jednej marki czyli seasonic/corsair bo pinouty i wtyczki sa takie same caly czas wiec w razie czego mozna wymienic sam zasilacz a kable zostawic

 

Juz np chieftec/bequiet/enermax potrafią zmienic kolejnosc lub rodzaj wtycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie dopiero teraz wziąłem się za składanie Nowego zestawu i w promocji trzasnalem się na 650w zasilacz Corsair rm650x po czym dopiero przeczytałem że seria rmx jest jednak klasę wyżej. Czy w cenie 400zl z wysyłką zasilacz powinien być ok? I już nie tworząc nowego wątku. W cenie 400zl wszyscy polecają mobo MSI b450-a pro max. Czy dokładają te 60zl znajdę coś lepszego czy jednak nie ma sensu rozglądać się za czymś mocniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM650X to bardzo dobry zasilacz, poradzi sobie w zasadzie z każdym zestawem z segmentu mainstream :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...