Skocz do zawartości
Rakusz

Zestaw za cenę w granicach 6-8 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedzi. Chcę kupić synowi komputer. Do gier tych najnowszych, jak i takich, które wyjdą w najbliższym czasie. Zestaw do maksymalnie 8 tysięcy złotych bez monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x, MSI MPG X570 GAMING PLUS, 2x8gb ballistix 3000mhz CL15, rtx 2070 super od palita np jetstream lub gamerock, PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030, Seasonic focus 650w, fortis 3, armis ar7 tg/rgb lub meshify c. Sklecony na szybkości, cenowo się spokojnie zmieścisz, wydajnościowo też będzie bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x, MSI MPG X570 GAMING PLUS, 2x8gb ballistix 3000mhz CL15, rtx 2070 super od palita np jetstream lub gamerock, PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030, Seasonic focus 650w, fortis 3, armis ar7 tg/rgb lub meshify c. Sklecony na szybkości, cenowo się spokojnie zmieścisz, wydajnościowo też będzie bdb.

 

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakieś rady by się przydały. Może coś na procku Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo, dużo gorsza opłacalność, bo patrząc dlugofalowo nawet 9700k nie do końca jest godnym konkurentem 3700x. Ten zestaw co powyżej to wg mnie także jest takie optimum z wyższej półki i rozsądne maksimum jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego zestawu RAM 4000 MHz będzie pasować?

Powiedzmy, ze mogę jeszcze tak tysiąc dorzucić. Także zestaw do 9 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzuć do ciut lepszej płyty Asus PRIME X570-PRO albo Gigabyte X570 AORUS PRO. A co do ramu niech ktoś inny ci doradzi. Sam zamierzam składać skrzynkę w podobnej cenie więc jestem ciekaw jakie inny ramy oprócz tych 2x8gb ballistix 3000mhz CL15 wsiąść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+Amd ma sens jak wychodzi taniej od Intela - Rzyen 3600 + jakis fajny Gb na b450 bo Msi sa problemowe) to fajny zestaw.

 

 

W cenie 3700x + płyta na x570 to ja bym się jednak za 9700k lub 9900k od Intela rozglądał, zwłaszcza w typowym kompie do gier.

 

 

 

Osobiście wziął bym Ryzena 3600, ale do tego mocną kartę w stylu rtx 2070 super lub szybsza.

 

A do tego zestawu RAM 4000 MHz będzie pasować?

Powiedzmy, ze mogę jeszcze tak tysiąc dorzucić. Także zestaw do 9 tys.

Ryzen do max 3600 - 3733 pamięci - wyżej jest niejako ograniczenie architektury. rzy intelu nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek warto wiedzieć pod jaki monitor będzie podłączony ten sprzęt oraz do jakich gier będzie najczęściej wykorzystywany? Budżet i tak bardzo wysoki i dobijanie go do 9000 zł nie wiem czy ma sens.

 

Jak mowa o monitorze FullHD, to na spokojnie zestaw za 6000 zł https://proline.pl/koszyk/6a049642

Jak coś 1440p, to można dorzucić 900 zł do RTX 2080 Super https://proline.pl/koszyk/9b36e051

 

Jeżeli samo granie, to nie ma się co pchać w 3700X. Jeżeli dojdzie do tego stream po CPU (można śmiało stremować przez GPU), to można wtedy po prostu zmienić CPU na 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki która platforma jest bardziej przyszłościowa dla nowych procesorów które maja wyjść w 2020\21 Amd Am4 czy intel. Czy np kupując płyte x570 będę mógł włożyć do niej nowe procesory ryzen 4 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA X570 włożysz pewnie jeszcze odświeżone Ryzeny 3000. Dalej to nie wiadomo, AMD oficjalnie zapewnia wsparcie AM4 do 2020 roku, czyli z tego by wynikało, że pewnie te odświeżone modele się pojawią, ale już kolejna generacja będzie na nowej podstawce.

 

Obecna platforma Intela już teraz jest martwa i pewnie nic lepszego, niż 9900k na nią nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...