Skocz do zawartości
Foxik3

Monitor do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję monitora do kwoty 1000 zł max 25cali, karta graficzna GTX 1660. Główne moje pytanie to czy opłaca się szukać monitora 144hz? Czy może jednak skupić się na 75hz z dobrymi kolorami. Gry : Fifa, BF1,CS:GO, CB, rózne mmorpg, LOL

Chodzi mi o uniwersalny model, aby obraz i kolory były poprawne i nie odstawał przy różnych fps.

Aktualnie na oku mam - Monitor Iiyama G-MASTER GB2560HSU-B1 25" RED EAGLE 1ms 144Hz FreeSync za 900zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się można tą decyzją ustosunkować do poniższych?

 

LG 24MP59G - Matryca IPS i 75Hz, G-Sync Compatible powinien działać stabilnie na nim. Fajny monitor do wszystkiego

AOC G2590FX - Matryca TN i 144Hz, alternatywa: LG 24GL600F jeśli ma być głównie do fpsów

Acer XF240H - To samo co wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC ma lepszy kontrast i kolory ale smuży bardziej(matryca VA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś  aoc c24g1 i został już oddany z powrotem do sklepu. (błąd pixeli w lewym górnym rogu) aczkolwiek różnica kolorów, obrazu co do mojego MONITOR SAMSUNG 23.6" S24E390HL była dosłownie TRAGICZNA. Choć monitor ten zakupiłem dobre 2,5 roku temu. Dodatkowo odczułem to, że nie chce mieć jako głównego ekranu curved oraz 24 calowego. Jako, że samsung mam zamiar dać jako drugi monitor, więc główny lepiej w moich oczach wyglądałby większy, czyli zapewne 27 cali. Dodam, że walić to 144hz bo i tak do fify 20, LOL, Conqueror's Blade i tylko sporadycznie jakiś typowy FPS nie jest mi to aż tak potrzebne. Wybacz, że tyłek zawracam ale co byś mógł polecić 27cali (większy od mojego samsunga) z lepszym obrazem niż mój? Między 60 a 75hz w tych produkcjach i tak pewnie nie odczuje wielkiej różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ EW277HDR - jeszcze lepsze kolory i płaski ekran, ale dość niskie PPI(1080p na 27"), choć dalej nie ma tragedii.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lola wysokie odświeżanie to akurat dość ważna rzecz :) conquerors blade ma taką optymalizację, że akurat bez znaczenia :D jak całkowicie zmieniłeś kryteria, to faktycznie ten Benq jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ będzie miał lepszy obraz od mojego aktualnego MONITOR SAMSUNG 23.6" S24E390HL ? Nie chce znów się zawieźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się bo też mam dylemat.

Zakupiłem BenQ EW277HDR w bardzo dobrej cenie i Acer RC271U też w niezłej.

Ponieważ w temacie monitorów jestem kompletnie zielony to chciałbym się dowiedzieć czym te monitory przetestować, na co zwrócić uwagę za nim dokonam wyboru.

Monitora głównie używam do internetu, filmów, czasami edytory tekstu i programy do edycji filmów.

Na gry niestety nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl sobie w pixelpersistenceanalyzer test gammy, ustaw na 2.2 i jak będziesz patrzył na wprost, to powinieneś mieć cały ekran jednolicie szary, bez widocznych kwadratów, na całej powierzchni. Mozęsz też wyświetlić rzeźnikLCD:

http://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png

 

... w paint, bez skalowania - to inny test gammy, w całym przebiegu. Powinieneś widzieć szary, niepodbarwiony gradient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ będzie miał lepszy obraz od mojego aktualnego MONITOR SAMSUNG 23.6" S24E390HL ? Nie chce znów się zawieźć

Czekaj, AOC miał gorszy? :D BenQ na pewno będzie miał lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, AOC miał gorszy? :D BenQ na pewno będzie miał lepszy.

 

Tak AOC miał dosłownie tragiczny obraz w porównaniu do mojego samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz poczekać, to we wtorek w sklepach pojawią się AOC 24g2u na matrycy IPS za 889 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...