Forum PCLab.pl: Tunel pomiędzy mikrotikami + AD - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Tunel pomiędzy mikrotikami + AD

#1 Użytkownik jest niedostępny   darekwilno 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 21:55

Cześć,
Mam dwa budynki, na których operator ma swój router z publicznym ip - są to dwa adresy. Za tymi routerami sa moje mikrotiki. W temacie mam dwa pytania.
1) Co powinien sprawdzić operator w konfiguracji swoich urządzeń, abym mógł zestawić tunel pomiędzy mikrotikami?
2) W jaki sposób przekierowac ruch na mikrotiku w jednym budynku, aby komunikował się z kontrolerem domeny Windows Server?

#2 Użytkownik jest niedostępny   SeN81 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 07:29

1) Najlepszą opcją było by aby operator skonfigurował swoje routery w tryb bridge, czyli nie chował tego co jest za nim za NATem tylko twój MT był by urządzeniem brzegowym z adresem publicznym. Jeśli jednak tego nie zrobi to musisz przekierować porty w routerze operatora (w przypadku Mikrotiki jest to 4500/UDP i 500/UDO) na twojego MT.
2) musisz ustawić trasy na mikrotikach aby komputery za tunelem wiedziały gdzie szukać serwera AD, trasy tworzysz podczas konfiguracji tunelu.

Tu masz dobry tutorial opisujący zestawienie tunelu IPSEC site to site. Jeśli masz stałe adresy IP to wykonujesz tylko to co jest w 2 pierwszych etapach, resztę o adaptacji adresów pomijasz.
https://blog.pessoft...h-ddns-and-nat/

#3 Użytkownik jest niedostępny   sylb 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 19:04

Poszukaj poradnika w necie, jak zestawić tunel Gre.

Strona 1 z 1