Skocz do zawartości
miles87

Usuwanie linuxa oraz partycji z poziomu windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym usunąć ubuntu z poziomu windowsa 10 ale mam z tym kłopot. Na ten moment wszedłem na zarządzanie dyskami z poziomu windowsa i partycję na której miałem linuxa usunąłem, Teraz mam ten obszar nie przydzielony ( wcześniej nie dało się zrobić foramtuj - opcja ta była wyłączona) niestety dalej ten obszar nie może być formatowany, a chciałbym go wyczyścić i w jakiś sposób przydzielić do dysku c:. Jestem w stanie to zrobić z poziomu widnowsa?

 

Dzięki

Edytowane przez miles87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Pokaż jak wygląda całość z poziomu zarządzania dyskami, a jak z poziomu diskpart'a (czasem ten pierwszy pokazuje głupoty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ppm na C: i daj "rozszerz". Nigdy nie testowałem na partycji szyfrowanej, ale jeżeli zarządzanie dyskami pozwoli, to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daję ppm i rozszerz wolumin to mam takie opcje i nie wiem co dokładnie tam klinkąć:

 

https://zapodaj.net/6ddff61fa51d1.jpg.html

 

Czy to nie jest problem że tam są dane? I tak po połączeniu dysków planuje zrobić format.

Dziękuje za pomoc

Edytowane przez miles87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla systemu tam nie ma (już) żadnych danych.

 

Zależy co rozumiesz poprzez format (bo to co się przyjęło mówić potocznie nie jest precyzyjne).

 

Jeżeli rozumiesz to jako repartycjonowanie + instalację systemu, to to co teraz zrobisz i tak jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to chodzi mi o postawienie systemu od 0(ponieważ po updacie windowsa 10 jest mega niestabilny system) :) ale to później na razie chcę tylko połączyć tą drugą partycję na której jest ubuntu do tej partycji co jest windows. Na ten moment dałem usuń wolumim i mam nieprzydzielony obszar ( o ten obszar chcę rozszerzyć dysk c:), ale jak daję rozszerz wolumin to niestety nie wiem co wybrać dalej. Nie wiem co jest w zakładce dostępne ( ona jest tam pusta) co to jest wybrane ( czy to jest ten obszar nie przydzielony czy ten z Windowse) - czy powiniennem dać usuń czy dalej żeby rozpocząć procedurę "scalania" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugiej partycji już nie ma, żadnego ubuntu już nie ma :P

 

Zarządzanie dyskami już Ci wrzuciło dodawalny obszar do rubryki "wybrane" - teraz tylko klikasz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...