Skocz do zawartości
Suda1221

Jak odświeżyć starego składaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chcę zabierać dużo czasu więc zacznę od razu. Mój sprzęt ma już swoje lata, złożony został około 7 lat temu od tamtej pory dodałem tylko dysk SD, wymieniłem kartę i dorzuciłem RAM. Oto parametry:

 

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 Ti

Procesor: Intel Core i7-2600k z oryginalnym radiatorem (jakoś dycha jak na ponad 7lat).

Płyta główna: ASRock H67M-GE

RAM: 2x8GB (jak będzie potrzebne taktowanie to później dopisze.)

Dysk: HDD 1TB (trzeszczy i chyba powoli umiera) oraz SSD 250GB GooDRam CS100.

Zasilacz: 600w (rupieć, jak trza będzie nazwę podam później).

System: Windows 10 oryginalny (jakieś lewe klucze na allegro)

 

Takie rzeczy jak system na SSD to wiadomo, czysty też jest bez robaczków. Chciałbym trochę ożywić dziadka bo swoje lata ma. Nie mam pojęcia dlaczego ale przykładowo w Assassin's Creed Origins moja grafika powinna mieć coś około 40/50 na ustawieniach wysokich a mam 32 w porywach do 25 FPS na średnio wysokich. Kolejna gra Battlefield V, niskie czy wysokie, FPS jest z 50 ale czasami spada do 15 klatek. Chciałbym żeby działał nieco lepiej i nie mam pojęcia czy zainwestować w płytę główną, procesor, zasilacz a może nowy dysk. Wszystkie opinie i złote myśli mile widziane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy zasilacz to vero m2 600W za 220zl badz zwykle l2 500W za 40zl mniej a pod to albo RADEON 570 albo 1060/ 1660/Ti- zalezne od budzetu i podejscia do kwesti poboru pradu

SSD nie masz z najwyzszej polki ale jesli sprawny to sens wymiany jest jedynie na wiekszy.

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 Ti

ustawieniach wysokich mam 32

przy tej karcie i ddr3 na ustawieniach wysokich to normalny fps

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidny zasilacz ok 450w + rtx 2060 np:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-6gb-8216582445

, jak coś zostanie to :

 

https://www.pepper.pl/promocje/crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500-186813

 

 

 

i na trochę jeszcze starczy.

 

 

Do 2,5k jak sprzedasz stare graty to pewnie starczy na Ryza 3600 + płyta a b450 i 2x8gb ram 3200. Ja bym sobie chyba jednak odpuscił i przesiadł sie za rok póltora na poprawionego Ryzena.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pora go sprzedać w całości, póki jeszcze ktoś za niego może coś da i kupić nowy? :E Jeśli to nie wchodzi w grę to na start zmiana GPU + zasilacz tak jak wyżej napisano. Można by pomyśleć też o zmianie płyty głównej na taką, która umożliwi OC procka i pamięci. Co prawda byłoby przy tym trochę roboty (trzeba sprzedać jedną płytę, kupić drugą, najlepiej szukając okazji by bezsensownie za dużo nie dopłacać i poskładać wszystko od podstaw), ale niewielkim kosztem coś byś ugrał.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidny zasilacz ok 450w + rtx 2060 np:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-6gb-8216582445

, jak coś zostanie to :

 

https://www.pepper.pl/promocje/crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500-186813

 

 

 

i na trochę jeszcze starczy.

 

 

Do 2,5k jak sprzedasz stare graty to pewnie starczy na Ryza 3600 + płyta a b450 i 2x8gb ram 3200. Ja bym sobie chyba jednak odpuscił i przesiadł sie za rok póltora na poprawionego Ryzena.

 

 

tansza rtx

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-2060-ventus-6g-oc-8025576193

albo

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-2060-gamingpro-6gb-8110630107

 

Gigus nie jest najchlodniejszy wiec po co doplacac

aczkolwiek jesli potrzebne jest te 7 stopni mniej to 40zl niech doplaci :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lepszego chłodzenia?

 

 

Ventus ma jednak dość słabe tak samo jak ten Palit.

Tańsze Gamingi - nie oc pro (nie ma tojak krótka nazwa lol) fakt mają pocięte hp i już są średnie

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja minimalistyczna to wymiana zasilacza (bo na bezpieczeństwie się nie oszczędza) i karty graficznej (bo ewidentnie nie daje już sobie rady w nowszych grach). Ja bym jeszcze dorzucił SSD w granicach 500GB pod gry i programy (tym bardziej, że jak piszesz HDD ledwo żyje).

 

Można by też przemyśleć wymianę płyty głównej w celu oc procesora (koszt płyty na P67 czy Z68 to ok. 250 zł) albo korzystając z nadal dość wysokich cen używanych 2600K sprzedać wszystko i wziąć jakiegoś Ryzena (minimum 2600/1700, najlepiej 3600), ale raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lepszego chłodzenia?

Ventus ma jednak dość słabe tak samo jak ten Palit.

Tańsze Gamingi - nie oc pro (nie ma tojak krótka nazwa lol) fakt mają pocięte hp i już są średnie

 

w sumie masz racje bo 40zl nie pieniadz a dla komfortu przy obciazeniu tym bardziej a zapomnialem ze gpu grzeje tez otoczenie wiec kolejny plus .

Moj okaz 2 went GIGA dobija czasem pod 80 stopni nawet ale ani troche to nie przeszkadza

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2060 w tym zestawie będzie mocno przestrzelony i nawet się nie zdąży spocić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 miesięcy 2070ke kupiona niby na 3-4 lata, a już Metro 45 FPS bywało, Control bez dlss 32-35 fakt w 1440p. Można się zdziwić jak szybko karty okazują się wcale nie na zapas przy ustawieniu max detali ;-p 2060ka nie jest znowu taka mega mocna nawet do full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro się zgodze, ale taki bf5 czy assasyny to 2600 już nie wyrabia, momentami jest niegrywalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, kupić najpierw zasilacz z myślą o przyszłości. Do niego zajebać sobie RTX 2060 gdyż mieści się w moim budżecie (pytanie na ile starczy mi ona.. full HD starcza nie chcę póki co jakiś 4k bo nawet monitora takiego nie mam). Następnie zbierać na płytę z funkcją OC (w cale pewnie nie chodzi o ubezpieczenie, także muszę się doinformować). Na sam koniec procek, tylko niezbyt lubię te Rejzeny wolę Intela, jednak czy moje stare i7-2600k jest aż takim szrocikiem? No i na sam koniec chłodzenia, dyski i ramy.. Krótko mówiąc kasy a kasy :D Dziękuję i czekam na dalsze posty! ;)

 

P.S jaką płytę główną polecacie oraz może jeszcze jakieś inne zasilacze. :*

Edytowane przez Suda1221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrotem nie jest, ale ma swoje lata i to czasem widać. Zwłaszcza, że ma dość niski zegar przy obciążeniu wszystkich rdzeni. Przy 4GHz+ byłoby znacznie lepiej ("oc").

 

Jeśli nie chcesz Ryzena, z oferty Intela ok byłyby Core i7-8700K lub 9700K (w ostateczności Core i5-9400F jako wariant "ekonomiczny").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...