Skocz do zawartości
Sharkie99

Gotowy zestaw za 2900zł - Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Prosiłbym o opinię o tym komputerze. Wiem, że nie powinno się kupować gotowych zestawów, ale za tą cenę bardzo mnie to kusi. Widziałem że są recenzje na purepc starszej generacji tego komputera, wypowiadali się o nim bardzo dobrze, stąd moje pytanie: Czy warto kupić ten zestaw? Pochodzi on z sklepu xtreem, który wydaje się legitny. Proszę o opinie!

 

https://allegro.pl/oferta/do-gier-smart7-rtx2060-core-i5-16gb-256ssd-win10-8255045231

 

PS. Dzwoniłem do nich dziś, spytałem skąd taka różnica cen pomiędzy allegro a stroną, mówił że aktualnie jest promocja na allegro. Zmartwił mnie również fakt że nie ma odbioru osobistego, a na dostawę się podejrzanie długo czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak promocja to normalna cena jest.

 

 

Tutaj normalna cena, ale napisałem promocja, ponieważ na stronie xtreem taki zestaw kosztuje 3700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakiejś tragedii nie ma jedynie można się przyczepić do płyty głównej.

 

Komputer jest bez systemu, jak chcesz u nich wziąć gotowca to lepiej z Ryzenem 2600 https://allegro.pl/o...in10-7779904535

 

Nie zmienia to faktu, że płyta główna jak wyżej. Ale fakt chyba lepiej niż z Intelem.

Edytowane przez bbobii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawia mnie czemu jest tak spora różnica cenowa między gotowym zestawem a osobno kupowanymi częściami. Dałoby radę złożyć coś sensownego w tej samej kwocie? Uważacie że warto zaryzykować i zamówić ten zestaw? I czy jeżeli komputer będzie strikte do gier, to warto brać ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda płyta, mały ssd (zwłaszcza jako jedyny), grafika raczej ze słaba kultura pracy.

Za te kasę ne jest zły.

 

Jak się serio nie da lepiej i to jakas okazja to ok, inaczej poskładał bym po swojemu.

 

 

 

Swoja drogą mają wariant z Ryzenem 2600 i nie wiem czy to nie lepsza opcja.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważacie że warto zaryzykować i zamówić ten zestaw?
Nie masz dużo czasu, bo tylko do 16 września czyli do dziś :) Potem gry od Nvidii przepadną (ciekawe czy nie reszta).

 

Mało znam tę firmę, jest jakaś dziwna, głównie komputery dla graczy, mocno wybrane części (nie na pęczki) ... i promocje. Niedawno mieli Ryzena 5 2600 za 485 zł, wątpię by to były zwroty lub wałek. Raczej ta firma lubi promocje żeby było niej głośno, mocno wspomaga inny portal PC, ot wstawiają do promo 5 sztuk żeby zrobić szum, a liczą że inni też coś kupią. No i mają rację, bo tylko dzięki tamu zwróciłem na nich uwagę więc mają dzięki temu 10-20 razy wejść na stronę i pewnie z 10% zamówi bez promo. A te kompy promo sprzedały się w ... 0 sztuk, więc drogie to promo nie jest.

 

W każdym razie komp z solidnych części (fani OC nawet na to nie spojrzą), żadnych numerów jak zasilacz z czarnej listy. No ale dodatkowy dysk będzie potrzebny, bo 256 "GB" to śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2900zł nie sklecisz nowego zestawu z ryzenem 2600/i5 9400f + rtx 2060. Sam procek + karta to jakieś ~ 2100zł do tego ~ 350zł za płytę (do intela jakieś H310/B360 do ryza coś typu b450 elite/gaming x), ~ 280zł za ssd typu sx 6000pro 512gb, ~ 170zł za obudowę (jakiś signum sg1 lub regnum rg4), ~ 180zł za zasilacz (vero l2 500w) i ~ 330zł za te balistixy.

Więc te aukcje moim zdaniem warte są uwagi, nawet jeśli dostaniemy tam rtx 2060 w najbiedniejszej wersji gigabyta z 2 wentylatorami. Mankamentem jest jak juz pisali nade mną mała pojemność ssd.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2900zł nie sklecisz nowego zestawu z ryzenem 2600/i5 9400f + rtx 2060. Sam procek + karta to jakieś ~ 2100zł do tego ~ 350zł za płytę (do intela jakieś H310/B360 do ryza coś typu b450 elite/gaming x), ~ 280zł za ssd typu sx 6000pro 512gb, ~ 170zł za obudowę (jakiś signum sg1 lub regnum rg4), ~ 180zł za zasilacz (vero l2 500w) i ~ 330zł za te balistixy.

Więc te aukcje moim zdaniem warte są uwagi, nawet jeśli dostaniemy tam rtx 2060 w najbiedniejszej wersji gigabyta z 2 wentylatorami. Mankamentem jest jak juz pisali nade mną mała pojemność ssd.

 

Ze starego komputera mam HDD 500gb, więc myślę że powinno starczyć na gry. Pytanie, czy jeżeli będę używał komputera głównie do gier, to czy warto jest brać zestaw z ryzenem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, może bez podkręcania będzie minimalnie słabszy od i5 9400f (po OC nie ma różnicy) ale starczy na dłużej bo to nie gołe 6 jajec ale 6 jajec i 12 wątków. Niedługo wyjdą nowe generacje konsol więc gierki będą pod nie robione. Zobacz co się dzieje na dziś dzień z 4 rdzeniowymi intelami, dostają zadyszek itp gdzie stare i7 4/8 sobie jeszcze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko złożyłem podobny zestaw z Ryzen 2600 w x-kom i wychodzi 3200zł + 80zł złożenie, z trochę lepszą płyta Gigabyte b450m ds3h, także ich cena 2900zł nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...