Skocz do zawartości
JSOC

MSI RTX 2080 2 krotna reklamacja nie pomogła - prośba o porady.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Pierwszy post na forum po długiej nieobecności i niestety piszę w dość smutnej sprawie związanej z kartą graficzną MSI. Niestety sytuacja dość nieprzyjemna, więc szukam pomocy tutaj i na oficjalnym forum MSI (może ktoś będzie miał więcej pomysłów niż ja).

 

We wrześniu 2018 roku zakupiłem kartę MSI RTX 2080 Gaming X Trio. Po prawie roku wyśmienitej pracy, oraz wielu miłych sesjach w różne gry (głównie Star Wars Battlefront 2 i Battlefied 1 oraz 5) na początku sierpnia podczas niedługiej sesji w grę Star Wars Battlefront II komputer zaliczył crash i wyskoczył Blue Screen z kodem błędu, który po rozszyfrowaniu sugerował błąd pamięci lub dysku (memory or disc failure). Po restarcie komputera włączyłem ponownie tą samą grę i ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu na niektórych teksturach podłoża zaczęły wyskakiwać dziwne artefakty / linie. W innych grach i samym BF2 i benchmarkach pojawił się także efekt "ziarna" na refleksach świetlnych. Moim kolejnym krokiem, było sprawdzenie, czy mam zainstalowane najnowsze sterowniki. Następnie zainstalowałem świeży system i przetestowałem sterowniki archiwalne nvidii z kwietnia (gdzie błąd na pewno nie występował), a także te najnowsze. Niestety tekstury i odbicia nadal wariowały.

 

Dla testów sprawdziłem jeszcze gry na mojej starej karcie MSI Nvidia GTX960 2gb oraz zintegrowanej karcie graficznej (Intel 630). Problemy na tych kartach nie występowały.

 

Udałem się więc do sklepu na K, gdzie kartę zakupiłem w celu reklamacji karty graficznej. Po około 3 tygodniach karta powróciła z adnotacją, że została naprawiona i ucieszony odpaliłem dla testów wyżej wspomniany battlefront 2, gdzie znów zauważyłem znajome problemy.

Nagrałem film poniżej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UD2CEjGJqqs

 

Następnego dnia udałem się ponownie do sklepu, gdzie złożyłem pismo rękojmi prosząc o wymianę towaru na inny model lub zwrot środków. Niestety dostałem odpowiedź negatywną oraz informację, że karta "jest sprawna i zgodna ze specyfikacją producenta" oraz, że "opisane usterki nie zostały stwierdzone". Z tego powodu odmówiono mi dalszych czynności serwisowych. Obecnie oczekuję na odbiór owej karty od sprzedawcy.

 

Czy tutaj na forum mogę prosić o jakieś wskazówki lub porady techniczne co w tej sytuacji mogę zrobić ? Piszę tutaj, bo jestem przekonany, że jeżeli znowu oddam na gwarancję, to niestety sytuacja się powtórzy, a niestety pomysły mi się skończyły. Czy jest możliwe, że jakiś inny podzespół się uszkodził i karta faktycznie jest sprawna ? Jeżeli zasilacz byłby uszkodzony, to czy GTX960 także by mi nie wariował ?

Nie ukrywam też, że nie chcę też odpuszczać gier od EA, gdzie występują największe problemy od chwili Blue Screena, bo karta była kupiona z myślą o sieciowych shooterach jak Battlefront 2, BF1 czy BF5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina karety a sprawdzanie ich (tych kart :E) działania w serwisach opiera się o wpięcie karty w PC i wyświetla obraz, przechodzi jakiegoś tam 3dmarka (którego pewnie nawet nikt nie obserwuje) to znaczy ze działa i jest sprawna. Tak to widzę :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pismo od rzecznika miejskiego lub powiatowego. i droga sądowa innej drogi prawnej nie ma. Sąd ok 3 miesiące na na sprawdzenie czy wniosek jest poprawny nie mowie o reszcie ale pomoc po tym już z górki. (warunki wrocławskie.

 

Jak rzecznik ma konsumenta na gdzieś są tacy to polecam Federacja Konsumentów wyślą pismo i sprawdzą wniosek sądowy jak pismo nie pomoże.

 

Technicznie jeszcze kable, może być coś na stykach, przepnij w inne wejście na karcie kabel, wymień kabel, przełącz się miedzy HDMI czy czym tam masz na DVI. zmień zasilacz na próbę może nie trzyma nienapicia(mało prawdopodobne), raz coś takiego miałem jak karta nie tolerowała monitora ale to był jeszcze ctr. xd

Edytowane przez Sebsn122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze szansa ze jak ją pokatujesz, to padnie na amen a wtedy już będą musieli przyjąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymienili jedną kostkę pamięci i padła kolejna. Forest często o tym mówi i o postępowamiu serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Dostałem radę od admina na forum MSI, żeby przetestować na innym zasilaczu, co też oczywiście uczynię, a jeżeli to nie pomoże to za waszymi radami udam się na drogę prawną. Nie omieszkam załączyć filmów.

 

Wątpię, że karta nagle przestała tolerować kabel czy monitor, ze względu na to, że na tej samej konfiguracji i okablowaniu jechałem od września 2018 (próbowałem włączać i wyłączać g-sync/ adaptive sync, ale też nie pomogło). Wszystko zaczęło się od blue screena. Po tym karta w dekstopie działa dobrze, ale w apkach 3d są takie cyrki jak na filmie. Czasem artefakty jak w Battlefront 2, czasem mam bardzo ziarniste refleksy świetlne np. w heaven benchmark, a czasami odległość pojawiania się obiektów jest bardzo niska. Przed tym crashem wszystko było idealne...

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep na K, chodzi o Komputronik? Pamiętam dawno temu ludzie wręcz byli skłonni zapłacić więcej aby kupić tam sprzęt, bo sklep był znany z tego że bezproblemowo obsługiwał reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia, niestety Polski serwis MSI to dramat, o czym miałem niestety okazję się przekonać :)

edit: przepraszam, nie doczytałem. Udaj się do rzecznika praw konsumenta, być może będziesz potrzebował też opinię rzeczoznawcy.

Edytowane przez ByEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Dostałem radę od admina na forum MSI, żeby przetestować na innym zasilaczu, co też oczywiście uczynię, a jeżeli to nie pomoże to za waszymi radami udam się na drogę prawną. Nie omieszkam załączyć filmów.

 

Wątpię, że karta nagle przestała tolerować kabel czy monitor, ze względu na to, że na tej samej konfiguracji i okablowaniu jechałem od września 2018 (próbowałem włączać i wyłączać g-sync/ adaptive sync, ale też nie pomogło). Wszystko zaczęło się od blue screena. Po tym karta w dekstopie działa dobrze, ale w apkach 3d są takie cyrki jak na filmie. Czasem artefakty jak w Battlefront 2, czasem mam bardzo ziarniste refleksy świetlne np. w heaven benchmark, a czasami odległość pojawiania się obiektów jest bardzo niska. Przed tym crashem wszystko było idealne...

 

Oj byś się zdziwił - u mnie pewne problemy powodował wadliwy kabel dp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak komputronik.

 

Za pierwszym razem oddałęm na gwarancję (naprawa), za drugim oddałem na rękojmię i mój wniosek został rozpatrzony negatywnie...

 

Oj byś się zdziwił - u mnie pewne problemy powodował wadliwy kabel dp ;)

 

Spoko, jak karta wróci do mnie z serwisu, to sprawdzę zarówno na kablu HDMI i innym Display Port. Inny monitor także przetestuję, bo mam stary full hd.

 

Tylko na tym samy kablu podłączyłem GTX960 i integre intela i wszystko było ok...

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak komputronik.

 

Za pierwszym razem oddałęm na gwarancję, za drugim oddałem na rękojmię i mój wniosek został rozpatrzony negatywnie...

 

 

 

Spoko, jak karta wróci do mnie z serwisu, to sprawdzę zarówno na kablu HDMI i innym Display Port

 

Sprawdz bo czasem może to być naprawdę drobnostka ;)

 

Pórbowałeś tez zmieniać taktowanie gpu i pamięci? powiedzmy o 100-200 mhz jesli po tej czynności nie bedzie artefaktów to masz pewność że raczej karta jest walnięta

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że nie próbowałem zmniejszać taktowania. Przetestuję wszystko, ale niestety muszę czekać aż karta wróci z serwisu, bo teraz dostałem tylko decyzję w sprawie rękojmi. Jestem już 6ty tydzień bez karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik to dno jesli chodzi o reklamacje sprzetu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma komputronik do serwisu? to przecież w serwisie msi testują kartę i sam dobrze wiem jak wyglada wytłumaczenie czegokolwiek pajacom od msi..

 

@JSOC Jesli oddałeś z tytułu niezgodności towaru z umową to przecież sklep ma max 14 dni na odpowiedz i decyzje..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma komputronik do serwisu? to przecież w serwisie msi testują kartę i sam dobrze wiem jak wyglada wytłumaczenie czegokolwiek pajacom od msi..

 

@JSOC Jesli oddałeś z tytułu niezgodności towaru z umową to przecież sklep ma max 14 dni na odpowiedz i decyzje..

 

Zgadza się i 14 dnia wysłali pismo z odmową. Z tego co czytałem na stronie uokik to nawet tutaj zaszła niezgodność, bo do 14 dni kalendarzowych to ja powinienem się z pismem zapoznać i nie wystarczy 14tego dnia nadać pismo kurierem.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma komputronik do serwisu? to przecież w serwisie msi testują kartę i sam dobrze wiem jak wyglada wytłumaczenie czegokolwiek pajacom od msi..

 

@JSOC Jesli oddałeś z tytułu niezgodności towaru z umową to przecież sklep ma max 14 dni na odpowiedz i decyzje..

 

 

14 dni na decyzje potem odsyła miesiac :)

 

 

 

Co do reklamacji jak mam możliwość wybieram sprzęt z serwisem producenta np karty asusa. laptopa serwisowali na gw 3 dni od zamówienia kuriera do kuriera z laptopem pod moimi drzwiami. Pełna wymiana tego co chciałem.

Edytowane przez Sebsn122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny.Witam w klubie u mnie na rma szedł 3 razy evga ftw 3 2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny.Witam w klubie u mnie na rma szedł 3 razy evga ftw 3 2080ti.

I co do trzech razy sztuka? Czy czekasz na "wyrok" :E

No mój x trio też już prawie 2 tygodnie w serwisie lezy. Także testują testują. Mam nadzieje że naprawią / wymienią.

Jak nie to OC na maxa jakie jest w stanie osiągnąć i benchmarki 24h. Do uzyskania efektu w którym serwis nie będzie mógł powiedzieć że jest OK.

W razie co to radze zrobić to samo autorowi wątku. Jeżeli rdzeń czy pamięci siadają. Wal OC na maksa i graj lub benchmarki. Z tymi kartami jest tak że degradacja rdzenia czy pamięci jest bardzo szybka.

Więc teoretycznie 2-3 dni i karta może nawet pulpitu nie wyświetlać. Tak przynajmniej było rok temu jak pierwsze 2080TI padały.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś gdzieś z okolic Warszawy to możemy u mnie przetestować kartę na kompletnie innej konfiguracji sprzętowej.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadi82 -> masz RTX 2080 czy 2080ti ?

 

@RsNeo -> tak mieszkam teraz w Warszawie. Jak karta wróci z serwisu to najpewniej się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadi82 -> masz RTX 2080 czy 2080ti ?

 

@RsNeo -> tak mieszkam teraz w Warszawie. Jak karta wróci z serwisu to najpewniej się odezwę :)

Nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadi82 -> masz RTX 2080 czy 2080ti ?

 

@RsNeo -> tak mieszkam teraz w Warszawie. Jak karta wróci z serwisu to najpewniej się odezwę :)

2080TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni na decyzje potem odsyła miesiac :)

 

 

 

Co do reklamacji jak mam możliwość wybieram sprzęt z serwisem producenta np karty asusa. laptopa serwisowali na gw 3 dni od zamówienia kuriera do kuriera z laptopem pod moimi drzwiami. Pełna wymiana tego co chciałem.

 

 

14 dni mają razem z tym żeby konsument zapoznał się z decyzją, jeśli się spóźnili (co przy ociąganiu się MSI nie jest dziwne) to odmowa jest bezprawna.

 

@JSOC przedstaw sprawę u rzecznika, najlepiej zanim odbierzesz kartę ze sklepu, jak sklep dostanie od nich odpowiednie pismo to zmięknie i dostaniesz zwrot hajsu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni mają razem z tym żeby konsument zapoznał się z decyzją, jeśli się spóźnili (co przy ociąganiu się MSI nie jest dziwne) to odmowa jest bezprawna.

 

@JSOC przedstaw sprawę u rzecznika, najlepiej zanim odbierzesz kartę ze sklepu, jak sklep dostanie od nich odpowiednie pismo to zmięknie i dostaniesz zwrot hajsu :)

 

 

Z tym że informacja telefoniczna mail, jest wiążąca to że pismo idzie poczta kurierem nie ma znaczenia. A Wnioskuje że info o odmowie ma a pismo idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebsn122 -> mylisz się. Jedyną informacją było pismo kurierem.

 

W sobotę, czyli po terminie 14 dni (15 dnia) udałem się samodzielnie do salonu komputronik, gdzie najpierw facet ściemniał, że on nie ma dostępu, by po minucie, żebym się odczepił nagle pismo mi wydrukował ;)

Natomiast nawet w salonie, kiedy RTX oddawałem na rękojmię, mi mówiono, że informacja przyjdzie wyłącznie kurierem DHL, więc tutaj kontaktu mailowego, czy telefonicznego nie było.

 

Zaznaczę, że reklamację i rękojmię robiłem tylko przez salon, możliwe, że mailowo lub telefonicznie kontaktują się z ludźmi, którzy pismo rękojmi składali online.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...