Skocz do zawartości
MichalZZZ

[5000 zł.] Zastosowanie gra Football Manager 2019 na ful ustawieniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmię, planuje kupic laptopa do maksymalnie 5 tys zł (najlepiej cos pomiedzy 4 a 5 tys zł). Przedewszystkim laptop ma mi slużyć do grania w Football Menagera 2019, a w przyszlosci w wersje 20, 21 itd. itd. Poniżej przesyłam linka do opisu co owy laptop powinien posiadać. Przedewszystkim ma być szybki i wydajny. Proszę sie nie sugerować oficjalnymi wymaganiami tej gry, bo po załadowaniu większej ilosci lig ta gra na tych parametrach zaczyna tak mulic, ze sie nie da w to grać. Chce żeby za tą kwotę laptop mial mozliwie jak najlepszy procesor (najlepiej 6 rdzeniowy), dużo pamięci RAM (minimum 8GB, a najlepiej jakby miał 16 albo wiecej GB), DDR4, częstotliwość taktowania 2400 bądź więcej Mhz. Kolejną ważna rzeczą jest sporo miejsca na twardym dysku. Fajnie też jakby mial wiecej niz 15 cali przekątną ekranu i podswietlaną klawiature. Nie zależy mi na super hiper karcie graficznej - tutaj mozna zaoszczędzić względem wczesniej wspomnianych podzespołów. Oczywiscie laptop bedzie mi również służył do pracy, ogladania filmów, przegladania intrnetu, sluchania muzyki, czy grania w inne mniej wymagajace gry. Ale niewątpliwie priorytetem jest seria FM, ktora ma niesamowicie rozwinietą baze danych. Gra ma hulać bez najmniejszych problemów. Nawet po kilkunastu sezonach i załadowaniu kilkudziesięciu aktywnych lig.

 

Link, który nakresli czego mniej wiecej szukam :

 

http://4tuning.com.pl/technologie/jaki-laptop-do-football-managera/fvk_qnzm

 

Dziękuję za wszelką pomoc,

 

Pozdrawiam,

 

Michał.

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop zaproponowany powyżej to będzie w zasadzie jedyna słuszna opcja. Jeden z najlepszych układów chłodzenia , dobre wykonanie i specyfikacja. Matryca IPS 17,3 cala również będzie sporym atutem.

Jeśli nie potrzebujesz systemu możesz go kupić o 500 zł taniej:

 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1650 - 4499 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, laptop naprawde fajny. Zastanawiam sie tylko czy 480 GB na dysku SSD to nie za mało? Nie znam sie, prosze wybaczyć. Nie byloby lepiej podzielic dyski na SSD i HDD odpowiednio 265 i 1000GB ? Instalujac gre, mogę sobie wybrać na jakim dysku zostanie ona zainstalowana? A może warto już dołożyc te 2 stówy do dysku SSD o pojemności 960GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960/Win10X GTX1650 - 5099zł

Legion w wersji z jednym szybkim dyskiem SSD 960GB M.2 PCIe jak najbardziej ma sens. Gry na takim dysku instalują i wczytują się szybciej. Sam laptop ma matową matrycę IPS z ładnymi kolorami, dlatego oprócz gier jest idealną opcją do przeglądania internetu i odtwarzania multimediów, oraz pracy. Podświetlana klawiatura Legiona jest wygodna. Klawisze są duże i czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Footaball Manager'a znacznie taniej i z systemem dostaniesz laptopa z procesorem AMD:

ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512/Win10 za 4399zł

Masz tu spełnione wszystkie wymagania jakie potrzebujesz, żeby zagrać w FM- ma 16GB pamięci działającej z częstotliwością 2666MHz w dual channel, 4-ro rdzeniowy procesor AMD oraz 512GB szybkiego dysku SSD na PCIe. Do tego jest tu już system operacyjny, a laptop jest stosunkowo tani (obecnie jest nawet 100zł tańszy thumbup.gif od wersji bez systemu ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512/Win10 4499zł).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna alternatywa. Jak sie ma ten procesor do Intel Core i7-9750H ? Przyszlosciowo nie bedzie lepsza opcja z 6 rdzeniowym procesorem ? Co do samej marki(producenta), to Lenovo badz Asus w tej cenie nie ma konkurencji ? A co z takimi laptopami jak Dell czy MSI ? Ktore z tych laptopow ciesza sie najwiekszym powodzeniem, trwaloscią i bezawaryjnością? Bardzo fajną rzeczą jest mozliwosc konfigurowania sobie podzespołow, to mi sie podoba. Ktore z laptopow w tym przedziale cenowym maja najlepszy stosunek ceny do jakości ?

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byloby lepiej podzielic dyski na SSD i HDD odpowiednio 265 i 1000GB ?

Nie, po co chcesz korzystać z archaicznej technologii jaką jest HDD podczas gdy za niemalże taką samą kwotę możesz mieć SSD ?

 

 

Jak sie ma ten procesor do Intel Core i7-9750H ?

Wypada dużo gorzej, jeśli gra bazuje na wydajności CPU to nie widzę sensu w oszczędzaniu na najważniejszym elemencie.

 

MSI robi laptopy na matrycach TN co w zasadzie je dyskwalifikuje, Dell nie robi dobrych gamingowych laptopów.

 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1650 - 4649 zł

 

Tutaj masz już 960GB SSD ( NVME więc bardzo szybkiego ), dodatkowo masz miejsce na jeszcze jeden SSD w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś. Skupie sie w takim razie na jakimś Lenovo Legionie. Szkoda tylko kurcze, że ten sklep nie wysyła produktów za granice :( Kojarzysz moze jakis sklep gdzie kupię tego lapka w takiej konfiguracji za zblizona kwote, ktory mi wysle sprzęt do Irlandii?

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam. Warto doplacic 350 zl do 32gb ram czy 16 w zupełnosci mi do wszystkiego wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB wystarczy. Kwestia czy chcesz laptop w droższej wersji, którą poleciłem z dołączonym Windowsem, czy o 400zł tańszą bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej brac z wgranym Windowsem czy bez ? Kupując tego Windowsa na wlasna reke nie jest az tak znow duzo taniej, prawda? Ceny widzę sa podobne. Juz chyba zaoszczedze sobie instalowania i bralbym odrazu z wgranym systemem. Jeszcze cos pomieszam z instalacją i bedzie problem :)

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś. Skupie sie w takim razie na jakimś Lenovo Legionie. Szkoda tylko kurcze, że ten sklep nie wysyła produktów za granice :( Kojarzysz moze jakis sklep gdzie kupię tego lapka w takiej konfiguracji za zblizona kwote, ktory mi wysle sprzęt do Irlandii?

 

Zerknij sobie na Amazon, powinno być dużo opcji do wyboru.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu bede w Polsce, wiec najwyzej poczekam. Choc wolalbym kupic wczesniej.

Ostatnie pytanie - na ile mi wystarczy taki sprzet ? 3-4 lata spokojnie da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu bede w Polsce, wiec najwyzej poczekam. Choc wolalbym kupic wczesniej.

Ostatnie pytanie - na ile mi wystarczy taki sprzet ? 3-4 lata spokojnie da rade?

 

Myślę, że do FM powinien, z 16GB pamięci i procesorem min. i5. Do stycznia na pewno wiele się zmieni więc napisz ze 2 tyg. przed przyjazdem- sprawdzimy co wówczas będzie najlepszym wyborem.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, tak zrobimy. Odezwe sie tutaj chwile przed przylotem do Polski. Chyba, że znajde gdzies tego lapka na miejscu, tak skonfigurowanego i w podobnej cenie. Tym czasem serdecznie Wam dziękuję za pomoc. Forum pierwsza klasa. Na koniec jeszcze takie pytanko - czy sklep z ktorego proponujecie laptopy robi jakies obnizki na Black Friday, bądz w nowy rok ? Kiedy jest najlepszy okres na kupno laptopa? Czy raczej jest to bez znaczenia?

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-kom'ie promocje są cały czas, najlepiej obserwować różne sklepy, czasami zdarzają się przeceny nie tylko ze względu na jakieś okazje (typu BF, czy wietrzenie magazynów), ale również z powodu wyprzedaży stanów magazynowych/końcówek danych serii.Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, ma wydajne podzespoły i dobry układ chłodzenia, co prawda pod obciążeniem może być głośny, ale FM nie obciąży tego laptopa tak jak inne gry.

Możesz nieco zaoszczędzić biorąc tego laptopa z nieco wolniejszą kartą (do w/w gry i tak nie ma ona większego znaczenia):

Ewentualnie jeszcze 200zł taniej masz:

Konfiguracja identyczna ja Nitro 5, ale design zdecydowanie bardziej stonowany, do tego aluminiowa obudowa i podświetlana na biało klawiatura.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ta karta gr. z mojego linka Acera w porownaniu do omawianego Legiona? Wiem, że do FMa kazda tutaj wystarczy, ale w przyszlosci jak mi sie zachce zagrac w jakas bardziej wymagającą gre, to co wtedy? Bede mogl wymienic karte graficzna w laptopie po wygasnieciu gwarancji? Kazda z tych kart w powyzszych lapkach na chwile obecna mi obsluzy najnowsze gry ?

 

Te dwa mnie najbardziej interesują :

 

https://www.x-kom.pl/p/496139-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

 

Vs.

 

https://www.x-kom.pl/p/510704-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-960-win10x-gtx1650.html

 

Można prosic o szczegółowe porównanie tych laptopów? Wady i zalety. Na plus Lenovo wiekszy rozmiar i wiecej pamieci na dysku SSD, natomiast na plus Acera lepsza (chyba) karta graficzna. Pytanie, czy duzo lepsza? Jak z trwałością tych sprzętów, która marka jest mniej awaryjna, jezeli mozna to w ogole tak nazwac. Ktory ma lepszy uklad chłodzenia, lepszą szybkośc przegladania interentu, baterie, jakość obrazu do oglądania filmów itd itd ?

 

Przepraszam za tak dużą ilosć pytan, ale jestem zielony pod tym wzgledem a chcialbym wybrac mozliwie jak najlepszy sprzęt.

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficznej nie wymienisz GTX 1660Ti jest oczywiście wydajniejszy i laptop z taka kartą jest bardziej przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajde za 5 koła z hakiem laptopa o takich parametrach jak poniżej ? Czy raczej jest to nierealne ?

 

- Procesor Intel Core i7-9750H

- RAM 16 GB

- Dysk SSD 480GB

- Ekran 17, 3 cala, matowy, LED, IPS

- Karta NVIDIA GeForce GTX 1660Ti

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagamy przekroczyć budżet? Skąd ja to znam :) Na poczatku mial byc laptop do 3 tys zl, tydzien pozniej do 4, w kolejnym tygodniu wzrosl do 5 a taraz szukam czegos pomiedzy 5 a 6 koła. Żona mnie z torbami pogoni. Dobra ide czytac tą recenzje tego lapka co poleciles, choc 6400 bez systemu, to już zdaje sie duzo za duzo. Max wszystkich maxów to 6 koła z wgranym systemem. Tyle mogę dociułać.

Edytowane przez MichalZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc 6400 bez systemu, to już zdaje sie duzo za duzo.

 

Ale tam w tej cenie jest już system Windows 10 ;)

 

Rzadko kiedy namawiam na znaczne przekraczanie budżetu, częściej wręcz proponuje tańsze alternatywy ale sam pytałeś więc wrzucam co polecam ;) Sam zawsze zaczynam od kwoty X i kończę na 1,5X ale rzadko zmieniam sprzęt i jak coś kupuję to żeby później nie pluć sobie w brodę że mogłem dorzucić te 20% i wybrać coś bez kompromisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...