Skocz do zawartości
stacho323

Płyta główna b450 vs x570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie posiadam i5 6600k oraz asus z170 pro gaming.

Zastanawiam się nad wymianą procesora oraz płyty głównej, ale niestety nie jestem na bieżąco z płytami głównymi.

 

I tutaj pojawia się pytanie czy iść w płytę x570 czy b450 do ryzena powiedzmy 3600/3700 ? Który model moglibyście mi polecić? Budżet na płytkę to około ~600

Ewentualnie zamiast procesora wymienić kartę graficzną z rtx 2060 na 2070 super? Co dałoby większego kopa? Procesor i płytka? Czy może jednak karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w full hd to wymiana procka sporo da, jak w 1440 lub wyższej to raczej wymiana karty da sporo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więcej da wymiana karty, ale przy tym CPU i tak przydałoby się zrobić przesiadkę na coś lepszego bo w nowych grach gołe 4 rdzenie to coraz większy problem.

 

Ja bym chyba mimo wszystko zmienił platformę, a kartę za jakiś czas, bo przecież RTX 2060 słaby nie jest.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przy budżecie ~600 lepiej iść w x570 czy b450 ? Zależy mi żeby nie było piekarnika i chcę podkręcać ramki na 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 3600 / 3700 wystarczy spokojnie dobre B450, np. MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX czy Asus B450 Pro-Gaming (tu trzeba BIOS aktualizować). Przepłacać za X570 nie ma sensu, bo te tanie płyty X570 nie oferują niczego konkretnego (prócz PCI-e 4.0, no ale nie oszukujmy się, że to złącze ma na ten moment jakąkolwiek przydatność w codziennym użytku).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...