Skocz do zawartości
owside@o2.pl

Klawiatura podswietlana

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wam PClabowicze,

 

Przeprowadzam sie z dziewczyna na kawalerke, jestem wrecz w 100% pewien ze moj mechanik Corsair K70 bedzie zbyt glosny i aby uniknac spiec z moja wybranka prosze was o pomoc.

 

Poszukuje klawiatury przede wszystkim cichej i podswietlanej, czy to mechanik czy jakies low profile nie ma za bardzo znaczenia, wazne zeby spelniala te 2 warunki, nie powiem ze plusem bylby jakis logitech z racji tego ze mam myszke od nich :)

Cena napisalem do 300zl ale zawsze mozna cos jeszcze dorzucic.

 

PS. Klawiatura uniwersalna, troche gram w OW, Diablo, Wieslaw, ale tez czasem trzeba cos napisac.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od siebie mogę polecić corsair k55, jak na taką ze zwykłym profilem jest całkiem cicha, dodatkowo układ ma podobny do twojego mechanika. Z nisko profilowych to chyba wszystkie membranówki nisko profilowe będą ciche w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale K55 ma moj ojciec i nie zabardzo podchodzi mi do gustu, jakas taka zbyt miekka? no nie wiem, w kazdym razie moze nie corsair? bo k70 slabo przechodzi probe czasu wzgledem ceny moim skromnym zdaniem. moze jakies inne propozycje ? no i jesli membranowke to jaka najlepiej ? :)

Edytowane przez owside@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano Blade na redach lub brownach :

 

https://allegro.pl/listing?string=volcano%20blade&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-ele-1-2-0903&order=p

 

 

Niskoprofilowa, cicha jak na mechanika, mała bo tlk.

Podświetlenie niestety tylko czerwone.

 

 

Ja jestem swoją z każdym dniem bardziej zachwycony- białe ledy i była by dal mnei bliska ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za propozycje - chyba kupie logitecha, co do Volcano Blade - pewnie bym bral gdyby nie czerwone podswietlenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon Purewriter rgb

 

Jest na morele akurat w promocji za 333

 

To samo(kolejny rebrand) co Modecom tylko że z numeryczną i rgb.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkoon Purewriter rgb

 

Jest na morele akurat w promocji za 333

 

To samo(kolejny rebrand) co Modecom tylko że z numeryczną i rgb.

 

I wcale nie jest cichy. Sam rozważałem przez chwilę ale miałem okazję pomacać i okazuje się, że cicha to może jest ale jak na mechanika. Sam mam taki problem jak OP i aktualnie używam Cougara 200K, cichy i podświetlony, sęk w tym, że a) starły mi się już niektóre znaki, b) już go nie produkują więc nie mogę kupić kolejnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożycowe klawy wcale duzo cichsze nie są, a dzisiaj praktycznie nie do dostania. Sam z sentymentem wspominam swoje btc6300c sprzed lat.

Ba membrane też słychać.

 

Te Purepwiter/Blade itp słychać głownie jak mocno klepiemy i dobijamy do aluminiowej płyty górnej obudowy.

Przy delikatnym naciskaniu klawiszy jest naprawdę cicho. Duże znaczenie ma też tym przełączników red, brown czy blue, poza tym ostatnio ładują tam jeszcze jakieś inne tańsze.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co "obmacałem" było na Redach, fakt, membrana też cicha nie jest (niedawno zwróciłem Razer Cynosa Chroma, rzekomo miała być cicha). Najcichsze z tego co miałem w rękach to właśnie klawy z mechanizmem nożycowym, chodzi choćby o dźwięk jaki wydają klawisze gdy je dotykasz czy przesuwasz dłonią po nich, nożycowe są sztywne i się nie ruszają jak je dotykasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na co się zdecydowałeś? Ja wizalem Logitecha G213 i mimo, że to nie jest mechaniczna klawiatura, to nadal NIE jest absolutnie cicha. Ale podświetlenie ujdzie, nie jest przesadnie agresywne i "nigdy" napisy się nie zetrą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade/Purewriter są de facto tak głośne, jak membrana, co przy braku nożycówek czyni je propozycją idealną.

szkoda, że Purewriter TKL RGB juz nigdzie niedostępny, nawet na Amazon.de, chyba już nie produkują, a kupiłbym na zapas...

Edit - na alternate niby mają, ale niemiecki układ.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cicha jest Logitech Illuminated z PerfectStroke (nożycowa membranówka) np. K740, K800, K810, K820.

 

Rodzice mają od wielu lat K740 i sprawdza się bardzo dobrze oraz jest cichutka.

Purewriter RGB mam samemu na Redach - jak na mechanika jest bardzo cicha, ale zwykłe biurowe membranówki np. Delle QuietKey są cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby od K740 dało się odczepić podkładkę pod nadgarstki to bym sam zakupił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić moją (niedawno nabytą) Hyperx Alloy FPS PRO (na red'ach), tyle że ja musiałem mieć podpórkę pod nadgarstek a to dodatkowy wydatek :E

Edytowane przez Shikiin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...