Skocz do zawartości
Orzel94

SoundBlasterX G5/G6 + słuchawki do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam zakup karty dźwiękowej zewnętrznej żeby móc z niej korzystać na PC i moim Play station. Byłem zdecydowany na G5 ale wyczytałem że nie obsługuje sprzętowego dekodowania dźwięku przestrzennego 5.1 co posiada G6. Przy G5 widziałem że jest taka możliwość tylko z komputera pytanie czy wtedy karta nie działa tylko jako DAC/wzmacniacz a obliczenia lecą z integry? Zależałoby mi na sensownym pozycjonowaniu w grach, i u pytanie czy jest sens przykładać do tego wagę w konsoli (będzie latała na edifierach r1600tiii które posiadam) zwłaszcza że nie gram raczej w fpsy? Czy warto dopłacać również że względu na PC?

 

Drugie pytanie potrzebowałbym do tego słuchawek żeby się dobrze zgrały z kartą. Tu już na tym pozycjonowaniu mi zależy będą głównie fpsy i rtsy czasem rpegi. Do tego Muzyka wszelaka od klasycznej po metal dlatego zależy mi na precyzyjnym odwzorowaniu dźwięku ( wydaje mi się że neutralne albo lekkie "V" by były dobre ale pewności nie mam, na pewno chciałbym żeby nie był to tani bass który zagłuszy wszystko inne mimo że lubię mocniejsze uderzenie)

Budżet na słuchawki założyłem około 400-500zł oczywiście nie chciałbym dopłacać jeśli nie byłoby znaczącej różnicy im mniej tym lepiej :P ( ale jest również możliwość troszkę dopłacić). Mikrofon nie jest potrzebny. Słuchawki będą używane z PC, z konsolą jeśli już to bardzo żadko.

 

Obecnie siedzie na integrze w lapku z sygnaturki i słuchawkach "do Xboxa" za 150zł, ale mam już zakupioną x570 Elite z ALC1200, czy ktoś miał może okazję porównać ją z G5/G6 ( i wie czym się różni od 1220? XD )

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z czystym sumieniem mogę polecić G6 + Beyerdynamic DT 770 lub 990 zależy czy słuchawki mają być zamknięte (770) czy półotwarte (990). W porównaniu do AlC 1220 różnica jest taka iż na płycie było słychać tzw "coil wine" i różne trzaski z płyty podczas grania a na G6 jest cisza tylko czysty dźwięk. G6 bezproblemowo napędził DT 770 250ohm gdzie płyta słabo dawała radę no i te trzaski... Słuchawki są bardzo wygodne a dźwięk na nich jest tak jak lubię czyli jakościowy głęboki bas ale nie dominujący, lekko wycofany środek i czysty sopran i to wszystko bez ruszania korektora dźwięku bo po prostu nie trzeba go ruszać. Pozycjonowanie w grach jest na bardzo wysokim poziomie, nie ma problemu z określeniem kierunku strzałów czy też innych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem AE-5, a trochę z przypadku kupiłem G6 bo była w dobrej cenie. Również pozbyłem się trzasków z ALC 1220, które mnie strasznie irytowały, odtwarzany dźwięk na bardzo duży plus, ale mikrofon w porównaniu nawet do ALC to jakaś masakra. Trzeba wyłączyć wszystkie ulepszacze i wtedy dopiero jest akceptowalny dla odbiorców, jednak dalej gorszy od ALC. Wydaje się, że ta karta pod Twoje potrzeby będzie ok, tym bardziej, że nie zależy Tobie na mikrofonie. Jeżeli chodzi o słuchawki jak masz sensowny budżet to tylko nie pakuj się w gamingowe, ja zrobiłem ten błąd i żałuje tym bardziej jak posłuchałem u kolegi Audioquesty Nightowl'e.

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z czystym sumieniem mogę polecić G6 + Beyerdynamic DT 770 lub 990 zależy czy słuchawki mają być zamknięte (770) czy półotwarte (990). W porównaniu do AlC 1220 różnica jest taka iż na płycie było słychać tzw "coil wine" i różne trzaski z płyty podczas grania a na G6 jest cisza tylko czysty dźwięk. G6 bezproblemowo napędził DT 770 250ohm gdzie płyta słabo dawała radę no i te trzaski... Słuchawki są bardzo wygodne a dźwięk na nich jest tak jak lubię czyli jakościowy głęboki bas ale nie dominujący, lekko wycofany środek i czysty sopran i to wszystko bez ruszania korektora dźwięku bo po prostu nie trzeba go ruszać. Pozycjonowanie w grach jest na bardzo wysokim poziomie, nie ma problemu z określeniem kierunku strzałów czy też innych dźwięków.

Dzięki, zerknę na nie w wolnej chwili

 

Szukałem AE-5, a trochę z przypadku kupiłem G6 bo była w dobrej cenie. Również pozbyłem się trzasków z ALC 1220, które mnie strasznie irytowały, odtwarzany dźwięk na bardzo duży plus, ale mikrofon w porównaniu nawet do ALC to jakaś masakra. Trzeba wyłączyć wszystkie ulepszacze i wtedy dopiero jest akceptowalny dla odbiorców, jednak dalej gorszy od ALC. Wydaje się, że ta karta pod Twoje potrzeby będzie ok, tym bardziej, że nie zależy Tobie na mikrofonie. Jeżeli chodzi o słuchawki jak masz sensowny budżet to tylko nie pakuj się w gamingowe, ja zrobiłem ten błąd i żałuje tym bardziej jak posłuchałem u kolegi Audioquesty Nightowl'e.

Wyczytałem że problem z mikrofonem został albo miał zostać rozwiązany w majowej aktualizacji firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wyczytałem że problem z mikrofonem został albo miał zostać rozwiązany w majowej aktualizacji firmware

Bodajże w marcu poprawili oprogramowanie na wzór AE-5, i od tamtej pory można wyłączać "ulepszacze" mikrofonu, kartę posiadam od lipca, od początku korzystałem z najnowszego apki ze sterownikami i oprogramowania układowego także dalej uważam, że z wejściem mikrofonowym dali ciała ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam i też wertuje tą stronę :)

 

a czy wiecie coś może na temat różnic w wirtualizacji dźwięku przestrzennego między G5 i G6 jak tu się sprawa ma, bo niestety nie dotarłem do żadnych rzetelnych źródeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam i też wertuje tą stronę :)

 

a czy wiecie coś może na temat różnic w wirtualizacji dźwięku przestrzennego między G5 i G6 jak tu się sprawa ma, bo niestety nie dotarłem do żadnych rzetelnych źródeł

Wlasnie sie przygladam G6 i na G5 nawet nie patrz bo ma sporo gorszy wzmacniacz sluchawkowy, do tego starszy DAC jednak cena moze troche zrekompensowac. Z tego co widze to 7.1 maja obie karty.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie mają 7.1 ale tylko G6 umie teoretycznie sprzętowo dekodować dolby digital co się tyczy z konsol/tv do G5 leci stereo. Z Kompa teoretycznie do obu leci przestrzenny

 

Tyle teorii, nie mam pojęcia jak wygląda praktyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niska impedancja wyjścia 1 Ω a G5 ma 2,2.

 

Wlasnie zamowilem G6. Mialem kupic wew ale ae-5 nie ma dekodera dolby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Soundblastera G6 tanio mozna je dostac w alternate.de w Outlecie, sam sobie takiego zakupiłem z miesiąc temu w Outlecie( akurat bylem w Niemczech) i jestem zadowolony chodzi to z Aurvana Live po recablingu. Taki Realtek 1220 nie ma podejścia do G6, na moim Xonarze DGX mimo wbudowanego wzmacniacza tez było cicho ( nie zmieniłem sygnaturki stad DX byl)

Teraz z G6 jak dla mnie jest bardzo dobrze również jeśli chodzi o efekty przestrzenne.

Korzystam głownie ze słuchawek i zestawu Stereo ( dosyć słabego)

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, złożyłem w końcu Peceta i przeskok, z integry z mojego laptopa na ALC1200 jest ogromny nawet na słuchawkach Siberia X300 kupionych na promocji kiedyś tam za 150zł. Trzasków na razie nie słyszałem ale nie miałem czasu sprawdzić ich pod obciążeniem.

Myślę że w pierwszej kolejności kupie słuchawki niech się trochę wygrzeją (ale to po wypłacie XD ) i wtedy porównam pewnie z G6 i zobaczymy czy u mnie zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Soundblastera G6 tanio mozna je dostac w alternate.de w Outlecie, sam sobie takiego zakupiłem z miesiąc temu w Outlecie( akurat bylem w Niemczech) i jestem zadowolony chodzi to z Aurvana Live po recablingu. Taki Realtek 1220 nie ma podejścia do G6, na moim Xonarze DGX mimo wbudowanego wzmacniacza tez było cicho ( nie zmieniłem sygnaturki stad DX byl)

Teraz z G6 jak dla mnie jest bardzo dobrze również jeśli chodzi o efekty przestrzenne.

Korzystam głownie ze słuchawek i zestawu Stereo ( dosyć słabego)

Miales golego realteka czy z DAC?? Bo ja mam na plycie z ESSABRE i wzmacniaczem sluchawkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales golego realteka czy z DAC?? Bo ja mam na plycie z ESSABRE i wzmacniaczem sluchawkowym.

Na Asus Prime X370-Pro jest goły Realtek ale nawet na takim Xonarze DGX jak dla mnie bylo cicho mimo wzmacniacza ( podłączane z przodu i z tylu)

Teraz wiem ze te słuchawki to graja z G6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopie żeby podzielić się wrażeniami.

 

Kupiłem DT770 PRO w wersji 250Ohm i grają bardzo fajnie, natomiast na X570 Aourus Elite z gołym ALC1200 były trochę przymulone, brat się w międzyczasie zaopatrzył w soundblastera G5 i już dźwięk lepszy, ciężko mi ocenić czy bardziej szczegółowy itd. ale na pewno żywszy nie taki przymulony (z nastawą wzmacniacza na H), więc musowo wzmacniacz musi być do nich.

 

Więc ja też zaopatruje się właśnie w G6 bo udało mi się wyrwać z drugiej ręki nówkę trochę taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...