Skocz do zawartości
Kerri

Plextor - radiator i termopad z Aliexpress i kwestie gwarancji.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten dysk: https://www.x-kom.pl/p/415135-dysk-ssd-plextor-256gb-m2-pcie-nvme-m9pegn.html

Jako że mam wysokie temperatury na nim (kiepska obudowa, płyta mATX, gpu zasłania całkiem dysk i jest nad nim może 1,5-2cm) postanowiłem kupić mały radiator z Aliexpress, dokładnie coś takiego: https://zapodaj.net/7f960470ac720.jpg.html

Czy po nałożeniu termopadu i radiatora nie będzie problemów z gwarancją? w razie gdybym musiał odesłać go na gwarancje to producent będzie widział że było coś robione z dyskiem i może mi przez to nie uznać gwarancji?

Na dysku jest naklejona dość spora naklejka gwarancyjna której nie powinienem ruszać więc termopad i radiator nałożę na naklejkę, która mam nadzieje że się nie zniszczy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawą gwarancji na dysk jest naklejka na nim...raczej nie usuniesz termopada tak, żeby nie zniszczyć naklejki...może numer seryjny jest podstawą do gwarancji, wtedy nie masz się co martwić naklejką.

A z innej strony co to są duże temperatury? Bo jak do 50 stopni to bym się nie przejmował. Może wystarczy jakiś wentylator dorzucić? Wyjąć jedną zaślepkę z tyłu kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma to około 65-66 stopni na pulpicie i przeglądarce. W crystaldiskmark po około 3 minutach jest już 80 i zbija transfery.

Aż tak nie potrzebuje tego radiatora bo w codziennym użytkowaniu nie robi to problemów. Też byłem ciekaw efektów czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...