Skocz do zawartości
Shion123

Monitor do multimediów oraz CAD do 1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie poszukuję monitora

dla studenta który, używany będzie 35% do pracy w środowiskach CAD głównie SolidWorks, a 65% jako monitor do przeglądania internetu pracy w MS office, multimediów. To ostatnie chcę zrealizować dla swojej wygody przez podłączenie TV boxa od xiaomi. Moje wymagania:

- dobra jakość obrazu,

- rozdzielczość 1440p,

- przekątna ekranu 24-27 cali,

- minimum dwa wejścia obrazu,

- wyjście audio,

- matryca IPS,

 

Monitor bardzo rzadko będzie podłączony do PS4, ale ten aspekt można w zasadzie pominąć.

 

Jak na razie zastanawiam się nad dwoma monitorami Dell u2518d oraz Samsung ls24h850. Przy czym Dell'a już miałem zamawiać, ale znalazłem dużo opinii o efekcie blacklight bleed, a w przypadku oglądania filmów seriali wieczorem jest to dla mnie nie dopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1440p wchodzi w grę? Wszystkie wymagania spełnia LG 27UL550 (dzisiaj odebrałem swoją sztukę, wieczorem opiszę w temacie o LG i wrzucę parę fot). Atm jestem bardzo zadowolony z równomierności - nie ma także armagedonu z BLB i IPS Glowem.

 

1499 za LG 27UL550

- 4K IPS 10bit (8+FRC)

- 98sRGB

- x1 DP + x2 HDMI

- wyjście liniowe audio

- w pakiecie FreeSync (G-Sync działa, bo właśnie od 2h sprawdzam)

 

Parę faktur i stronę raporcika juz przerobiłem - bardzo, bardzo świetny monitor do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na twoją opinię, ten model który podałeś wygląda dość ciekawie. Jedynym minusem jest dla mnie zakrzywiony ekran jakoś nie mam do nich przekonania. Wydaje mi się, że w moim studenckim pokoju nie zda to rozwiązanie egzaminu. Nie wiem czy nie zaryzykować i zamówić w x-kom tego della i najwyżej zwrócić słyszałem, że nie ma dużych problemów z nimi. Chociaż po głowie też mi chodzi Dell U2717q też 1440p, na razie mam zbyt słaby komputer, abym mógł się w pełni cieszyć 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27UL550 jest płaski. Nie uznaję zakrzywionych bubli :D (po co robić zakrzywione IPS'y?)

 

GPU sobie można w przyszłości wymienić. Przynajmniej nie będziesz musiał do pakietu zmieniać monitora. :)

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na twoją opinię, ten model który podałeś wygląda dość ciekawie. Jedynym minusem jest dla mnie zakrzywiony ekran jakoś nie mam do nich przekonania.

 

Zakrzywiony ekran do CAD to raczej kiepski pomysł, bo linie proste nie będą proste, ale akurat ten wygląda na płaski.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony ekran do CAD to raczej kiepski pomysł, bo linie proste nie będą proste, ale akurat ten wygląda na płaski.

 

Bo 27UL550 jest płaski. Nikt normalny nie robi zakrzywionych IPS'ów. VA i TN tak, ze względu na kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak jakość obrazu między 27UL550 a U2518D i U 2717D, kurde znalazłem też U2719d najświeższy za 1600 w jakimś sklapie,chciałbym w tym tygodniu coś zamówić. Tylko do zamawiania z jakiegoś nieznanego sklepu monitora to chyba nie najlepszy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...