Skocz do zawartości
dbdb424

timingi ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podkrecam ram i chce sie dowiedziec ktore timingi sa najwaznniejsze. zauwazylem ze jak jak jade po kolei z ustawieniami timingow to moge ustawic stabilnie timing ktory normlnie powinien byc znacznie wyzszy a mi sie udalo ustawic go tak nisko ze wydaje sie ze az za bardzo nisko wzgledem tego co podaje profil xmp i nie wiem czy to nie ograniczy ustawienia timingu wazniejszego na lepszy poziom. Od ktorych timingow po kolei mam ustawiac zeby uzyskac jak najlepsza wydajnosc?

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa, testujesz tygodniami aż ogarniesz max wydajność na modułach które posiadasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testuje tak ze mam liste timingow w bios. wszystko ustawione na auto i od gory jade. kazdy po kolei od gory timing ustaiwam jak najznizszy w ktorym system botuje. potem jak juz zbotuje to ustawiam jak najnizszy w ktorym przeszedl 20min testu w primie95 i jak przeszedl biore kolejny timing i tak samo testuje. teoretycznie gdybym tak zrobil to powinienem w ten sposob uzyskac najlepsza wydajanosc na danej predkosci ale w praktyce moze okazac sie inaczej bo np jesli jakis timing zalezy od innego timingu to wtedy zeby uzyskac jak najlepsza wydajnosc trzeba ustawiac nie po kolei ale np od najwazniejszego albo nawet zamiast pojedynczo to np odrazu 3 timingi najwazniejsze naraz zjechac w dol. Wlasnie ja testuje juz tygodniami zapisuje sobie te ustawienia biosu na roznych predkosciach(2933mhz, 3000 i 3200mhz) raz na wysokch napieciach ram i vcrore soc a raz na niskich napieciach i jak sie uda duzo lepiej ustawic te timingi na 2933mhz niz 3000mhz ktory jest profilem xmp tego ramu to chyba wole 2933mhz. dlatego mnie to zastaniawia bo np timing w profilu xmp ktory jest ustawiony na 18 ja moge ustawic na 8 i mi normalnie zbotuje i przedzie test prime bez bledow. i teraz pytanie czy jesli bym ustawil wyzej ten timing co mam na 8 powiedzmy blisko tego 18 to czy dzieki temu dalo by sie ustawic jakiś inny wazny timing nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to robisz to źle :E Prime95 się pamięci nie testuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze robie. prime jest do tego bardzo dobry moge testowac ram i procesor jednoczesnie czy wszystko ze soba wspolgra. mozna sobie wybrac czy testowac peocek czy ram albo jednoczesnie ram i procek. ja wybieram taki test ktory obciaza najbardziej jak sie da procek i ram jednoczesnie. jak by sie nie dalo ramu testowac to bym nie mial bledow spowodowanych przestawianiem timingow. bledow to juz sie sporo naogladalem ustawiajac timingi.

 

to jaki program polecasz do testowania ramu? zobaczymy czy wykryje cos czego niby prime nie dal rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź do tematu o e-die i poczytaj masz tam tego tony. Prime95 nie wyłapie ci błędów ramu chyba, że jest bardzo niestabilny i rzutuje na stabilność reszty podzespołów. Od łapania błędów ramu to masz HCI memtest i TM5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...