Skocz do zawartości
RRZ12

Spadek wydajności po modernizacji komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Słuchajcie, wymieniłem ostatnio kartę graficzną oraz dodałem dysk SSD do swojego komputera. Po tym zabiegu chciałem normalnie stremować jak wcześniej i nagle okazało się, że mój procesor nie wyrabia i osiąga 100% w grze BF4, na której miał z 70% podczas stremowania. Popytałem na innym forum, to mówili, że mam za słaby zasilacz. Więc zamówiłem i wczoraj przyszedł nowy po wymianie dalej jest to samo… brak możliwości stremowania z procesora, a co jeszcze się okazało, że przed wymianą zasilacza BF5 chodziło mi na ULTRA bez problemu, jak wymieniłem zasilacz i po włączeniu komputera nie idzie grać w tę grę nawet na niskich. O co chodzi z moim komputerem? Coś wyzionęło ducha czy co? Przed wymianą było wszystko git na słabszych podzespołach, a teraz takie cuda się dzieją.

 

Komputer przed:

 

Procesor: I7 6700 3.40 GHz

Karta graficzna: GTX 1050 2 GB

RAM: 8GB

Płyta główna: ASRocK H110M-DGS

Dysk twardy HDD 500 GB

zasilacz Corsair VS350

 

Po wymianie:

 

Procesor: I7 6700 3.40 GHz

Karta graficzna: RX580 GAMING 8GB

RAM: 8GB

Płyta główna: ASRocK H110M-DGS

Dysk twardy HDD 500 GB

DYSK SSD 500 GB GoodRam

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy te fachowcy co ci kazali zmienic zasilacz?

 

 

btw system nowy czysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne biosu. Jak to nie pomoże to programem DDU odinstaluj sterowniki nvidii i AMD, po restarcie zainstaluj najnowsze sterowniki AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie karty graficznej czyli z 2 tygodnie temu zainstalowany nowy win 10

A czy jak przywrócę ustawienia fabryczne nie będę musiał znowu aktualiować biosu aby mi chodził mój procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie karty graficznej czyli z 2 tygodnie temu zainstalowany nowy win 10

A czy jak przywrócę ustawienia fabryczne nie będę musiał znowu aktualiować biosu aby mi chodził mój procesor ?

Nie będziesz, bo to nie przywraca poprzedniej wersji biosu tylko czyści z ustawień obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, usunąłem sterowniki i pobrałem je jeszcze raz i na niskich BF5 jeszcze jakoś idzie, tylko czasami się zacina, ale na ultra to już w ogóle masakra jakaś tak ścina, że się ruszać nie mogę. Spróbuje teraz ten bios przywrócić i zobaczę czy coś to dało.

 

PS: mam tylko jeszcze pytanie. A może mam za mało ramu i procek za słaby, czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU masz nadal dobre. Streamujesz na Ultra, czy grasz?

Uruchom program afterburner w czasie gry i sprawdź na ile % działa CPU i GPU i jakie zegary pokazuje na rdzeniu i pamięciach GPU.

Ten RX580 to nowy kupiłeś, czy używany z allegro?

Masz jeszcze GTX1050 2GB? Może przełóż kartę i sprawdź jak chodzi na tamtej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU masz nadal dobre. Streamujesz na Ultra, czy grasz?

Uruchom program afterburner w czasie gry i sprawdź na ile % działa CPU i GPU i jakie zegary pokazuje na rdzeniu i pamięciach GPU.

Ten RX580 to nowy kupiłeś, czy używany z allegro?

Masz jeszcze GTX1050 2GB? Może przełóż kartę i sprawdź jak chodzi na tamtej.

 

Nie, na mulity zawsze gram na niskich tak samo i streamuje

wysyłam foty jakie wyniki

Karta graficzna kupiona nowa w x-kom

tamtą kartę sprzedałem

 

Ale słuchaj. O co tu chodzi? Mówisz, że jeszcze mam dobry mam procesor, ale stremować przez niego już nie mogę po wymianie karty graficznej. Druga sprawa, że zrobiłem jak mówiłeś z tym biosem i sterownikami i dalej jest to samo. Przed wymianą zasilacza normalnie grałem na ULTRA w multi i nic się nie zacinało. Teraz jak wymieniłem ten zasilacz, to tnie mi strasznie grę i to na niskich detalach. Podmieniłbym ten zasilacz na stary, ale dużo roboty z tym jest.

 

afterburner

i druga fota

Edytowane przez RRZ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miales wczesniej slaba karte, ktora wyciagala mniej fps w BF4, a teraz RX 580 wyciaga wiecej FPS, czyli tez bardziej obciaza przy tym procesor. Im wiecej klatek na sekunde na szybszej karcie tym bardziej procesor musi sie napracowac, wiec jego zuzycie wzrasta i nie ma juz wolnej mocy na streamowanie. Poza tym karty AMD sa znane z tego, ze obciazaja bardziej CPU niz nVidie.

 

Pytanie jest takie: ile miales wczesniej FPS na starej karcie a ile masz teraz?

 

Rozwiazaniem moze byc ograniczenie liczby klatek w BF4 do 60, czy ile ci tam pasuje, poprzez wlaczenie vsync albo odpowiedniej opcji w ustawieniach gry (jesli taka jest).

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na mulity zawsze gram na niskich tak samo i streamuje

wysyłam foty jakie wyniki

Karta graficzna kupiona nowa w x-kom

tamtą kartę sprzedałem

 

Ale słuchaj. O co tu chodzi? Mówisz, że jeszcze mam dobry mam procesor, ale stremować przez niego już nie mogę po wymianie karty graficznej. Druga sprawa, że zrobiłem jak mówiłeś z tym biosem i sterownikami i dalej jest to samo. Przed wymianą zasilacza normalnie grałem na ULTRA w multi i nic się nie zacinało. Teraz jak wymieniłem ten zasilacz, to tnie mi strasznie grę i to na niskich detalach. Podmieniłbym ten zasilacz na stary, ale dużo roboty z tym jest.

 

afterburner

i druga fota

 

BF4 mam problem rozwiązany sam doszedłem, że procek za słaby i stremuje na karcie graficznej. Mój problem polega teraz na BF5 gdzie nie mogę pojąć co się stało, że mi ścina tak grę na niskich ustawieniach po wymianie zasilacza na lepszy. Już próbuje wszystkiego co tylko gdzieś wyczytam, ale to nic nie daje.

Edytowane przez RRZ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na mulity zawsze gram na niskich tak samo i streamuje

wysyłam foty jakie wyniki

Karta graficzna kupiona nowa w x-kom

tamtą kartę sprzedałem

 

Ale słuchaj. O co tu chodzi? Mówisz, że jeszcze mam dobry mam procesor, ale stremować przez niego już nie mogę po wymianie karty graficznej. Druga sprawa, że zrobiłem jak mówiłeś z tym biosem i sterownikami i dalej jest to samo. Przed wymianą zasilacza normalnie grałem na ULTRA w multi i nic się nie zacinało. Teraz jak wymieniłem ten zasilacz, to tnie mi strasznie grę i to na niskich detalach. Podmieniłbym ten zasilacz na stary, ale dużo roboty z tym jest.

 

afterburner

i druga fota

Daj screena z afterburnera ale podczas rozgrywki, bo na tym karta ma 6% wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miales wczesniej slaba karte, ktora wyciagala mniej fps w BF4, a teraz RX 580 wyciaga wiecej FPS, czyli tez bardziej obciaza przy tym procesor. Im wiecej klatek na sekunde na szybszej karcie tym bardziej procesor musi sie napracowac, wiec jego zuzycie wzrasta i nie ma juz wolnej mocy na streamowanie. Poza tym karty AMD sa znane z tego, ze obciazaja bardziej CPU niz nVidie.

 

Pytanie jest takie: ile miales wczesniej FPS na starej karcie a ile masz teraz?

 

Rozwiazaniem moze byc ograniczenie liczby klatek w BF4 do 60, czy ile ci tam pasuje, poprzez wlaczenie vsync albo odpowiedniej opcji w ustawieniach gry (jesli taka jest).

 

BF4 mam problem rozwiązany sam doszedłem, że procek za słaby i streamuje na karcie graficznej. Mój problem polega teraz na BF5 gdzie nie mogę pojąć co się stało, że mi ścina tak grę na niskich ustawieniach po wymianie zasilacza na lepszy. Już próbuje wszystkiego co tylko gdzieś wyczytam, ale to nic nie daje.

 

Daj screena z afterburnera ale podczas rozgrywki, bo na tym karta ma 6% wykorzystania.

 

Ciężko jest mi uchwycić, ale skacze tak 54-99% ale głownie jest w przedziale 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie uzycie CPU podczas grania w BF5 pokazuje Afterburner?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie uzycie CPU podczas grania w BF5 pokazuje Afterburner?

wrzuciłem zdjęci, jest gdzieś wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem zdjęci, jest gdzieś wyżej.

 

No tak ale zdjecie jest z menu gry a podczas grania jakie uzycie? mniejsze niz 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zdjecie jest z menu gry a podczas grania jakie uzycie? mniejsze niz 100%?

 

Proszę Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac usunac sterowniki GPU programem DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

uruchom system w trybie awaryjnym, uruchom DDU i wyczysc sterowniki grafik nVidia i AMD, i zrestartuj PC i zainstaluj najnowsze sterowniki AMD. jest mala szansa, ze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac usunac sterowniki GPU programem DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

uruchom system w trybie awaryjnym, uruchom DDU i wyczysc sterowniki grafik nVidia i AMD, i zrestartuj PC i zainstaluj najnowsze sterowniki AMD. jest mala szansa, ze pomoze.

 

Już to robiłem, Kolega wyżej mi proponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, macie jakieś pomysły, czemu mi tak ścina w battlefield 5 ? Oglądałem jeszcze raz na YT o wydajności tej karty w grach m.in.BF5 i na ultra ma powyżej 70FPS i ładnie płynnie chodzi, a u mnie tak ścina na niskich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, macie jakieś pomysły, czemu mi tak ścina w battlefield 5 ? Oglądałem jeszcze raz na YT o wydajności tej karty w grach m.in.BF5 i na ultra ma powyżej 70FPS i ładnie płynnie chodzi, a u mnie tak ścina na niskich ustawieniach.

 

w innych grach jest ok? jaki wynik GPU w 3dmark time spy?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych grach jest ok? jaki wynik GPU w 3dmark time spy?

w innych grach jest ok tylko w BF5 się coś zrypało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych grach jest ok tylko w BF5 się coś zrypało

Jak masz zużycie CPU na poziomie 80% to nie on daje te ścinki. Karta chodzi na 100%, też ok. Może zainstaluj grę ponownie.

RAM masz w 1 kości czy 2?

Na screenie w wierszu RAM masz 7400MB, a obok ponad 18000MB, co to jest ta druga dana?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wczoraj już się tak wku****em, że wywaliłem cały system i zainstalowałem od nowa windows'a. Po czym zainstalowałem wszystkie sterowniki jeszcze raz i... pomogło Panowie. Mogę stremować z procesora jak wcześniej bez lagów itp. BF5 też się naprawiło, nawet z procesora mogę go stremować no tylko nie w 1080p, ale zawsze to. Dzięki wszystkim za pomoc i zaangażowanie w mojej sprawie. Pozdro mordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...