Skocz do zawartości
dude2332

Jaką obudowę polecacie do 250zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już wybrany zestaw i zastanawiam się nad obudową. Chciałem kupić armisa ar3, ale przeczytałem, że jest zrobiona z nie najlepszej jakości materiałów. Macie jakieś własne opinie o tej obudowie? Z kolei regnum rg4 podobno ma za mało miejsca w środku na kable. Już mam mętlik, co mam wybrać, chodzi mi o funckjonalność, dobre chłodzenie, przestronną obudowę, w miarę możliwości jak najciszej się da. Skłaniam się raczej do jednolitej obudowy, ale ewentualnie może być ze szkłem hartowanym, byle tylko żadne kolory mnie nie raziły po oczach z wewnątrz :P.

 

Podsyłam link do mojego zestawu, żeby było wiadomo, czy wszystko będzie pasowało:

https://proline.pl/koszyk/2394ba6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wybrany zestaw i zastanawiam się nad obudową. Chciałem kupić armisa ar3, ale przeczytałem, że jest zrobiona z nie najlepszej jakości materiałów. Macie jakieś własne opinie o tej obudowie? Z kolei regnum rg4 podobno ma za mało miejsca w środku na kable. Już mam mętlik, co mam wybrać, chodzi mi o funckjonalność, dobre chłodzenie, przestronną obudowę, w miarę możliwości jak najciszej się da. Skłaniam się raczej do jednolitej obudowy, ale ewentualnie może być ze szkłem hartowanym, byle tylko żadne kolory mnie nie raziły po oczach z wewnątrz :P.

 

Podsyłam link do mojego zestawu, żeby było wiadomo, czy wszystko będzie pasowało:

https://proline.pl/koszyk/2394ba6c

Wiesz, jeśli spodziewasz się super jakości w obudowie za 200 zł to przykro mi ale to nie ten budżet. Armis AR3 rzeczywiście jest średnią propozycją bo to stara już dosyć konstrukcja i mało przemyślana, ale w poniżej 200 zł to wyrwania jest lepszy Armis AR5 albo i to jest moja rekomendacja: Signum SG1 TG i dokupi ze dwa wentylatory na przód. Będziesz miał przeciąg w środku i w tej konfiguracji co sobie wybrałeś wszystko się zmieści. To najlepsza obudowa w tych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż 30zł i masz Phanteksa 400a z siatkowanym przodem- z recek ma genialna wentylcja - cpu i gpu mają chłodniej niż w Meshify c

 

https://www.x-kom.pl/p/509784-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-black.html

 

 

Swoja drogą po cyrkach z Msi kupił bym płyte Gigabyte/Aorus.

 

Akurat jest promocja na b450 elite :

 

https://proline.pl/gigabyte-b450-aorus-elite-am4-p1293784

 

 

jeszcze rano były po 320zł ale sie waira z pepepr.pl rzuciła.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż 30zł i masz Phanteksa 400a z siatkowanym przodem- z recek ma genialna wentylcja - cpu i gpu mają chłodniej niż w Meshify c

 

https://www.x-kom.pl/p/509784-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-black.html

 

 

Swoja drogą po cyrkach z Msi kupił bym płyte Gigabyte/Aorus.

 

Akurat jest promocja na b450 elite :

 

https://proline.pl/gigabyte-b450-aorus-elite-am4-p1293784

 

 

jeszcze rano były po 320zł ale sie waira z pepepr.pl rzuciła.

Pamiętaj tylko że P400A nie ma filtrów przeciwkurzowych z przodu. Nie uśmiecha mi się czyścić kompa co kilka kilkanascie dni z kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kształcie siatki filtry nie są tak potrzebne.

Ogólnie coraz więcej będzie takich bud- drobne dziurki zamiast siatka + filt mocno hamujący przepływ.

 

Górny filtr buda ma pod psu chyba też.

 

Mam podobnej koncesji zaślepki lian-li w tj07 i faktycznie przecieram je mikrofibrą nic nie włazi.

Za to klasyczna siatka w iych miejscach to inna sprawa.

 

 

a koniec masz problem częściej sprzątając chate- ja przecieram z kurzu z zewnatrz budę raz na tydzień + 2-3 razy w roku z kurzu w środku i problemu nie ma, a nie mam filtrów w tj07 ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kształcie siatki filtry nie są tak potrzebne.

Ogólnie coraz więcej będzie takich bud- drobne dziurki zamiast siatka + filt mocno hamujący przepływ.

 

Górny filtr buda ma pod psu chyba też

No właśnie masz filtr pod zasilaczem, masz na topie ale z przodu nie ma. Dziurki mają coś ponad milimetr i po prostu wpuszczają kurz do środka. Sprawdź sam jak mi nie wierzysz. Taką samą siatkę jak ten P400A ma Regnum RG4, tyle że za tą siatką jest filr w RG4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regnum ma inną siatkę, ale ogólnie nie pasuje ok -tylko to chyba nie ty szukasz budy i ty ja będziesz odkurzał ?

Dla mnie budy Silentium sa tandetne na tle Phanteksa, ale to moje zdanie i możesz się nie zgadzać z tym.

 

Swoja opinie tutaj przedstawiłem i koczę autor wątku sam decyduje bo to jego komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regnum ma inną siatkę, ale ogólnie nie pasuje ok -tylko to chyba nie ty szukasz budy i ty ja będziesz odkurzał ?

Dla mnie budy Silentium sa tandetne na tle Phanteksa, ale to moje zdanie i możesz się nie zgadzać z tym.

 

Swoja opinie tutaj przedstawiłem i koczę autor wątku sam decyduje bo to jego komp.

Inną siatke? Miałeś obydwie obudowy w ręku chociaż? Doradzasz mu dokładnie tak samo jak ja. Ty masz prawo doradzać, a ja nie? Nie po to 10 lat temu odwróciliśmy się wszyscy od obudów bez filtrów z dziurami z przodu gdzieś pod plastikiem żeby teraz wpuszczać kurz do środka obudowy. Jeśli porównuje się bude Silentiuma za 150 zł z budą Phanteksa za praktycznie drugie tyle to fizyki nie oszukasz, będzie gorzej w tej pierwszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną siatke? Miałeś obydwie obudowy w ręku chociaż? Doradzasz mu dokładnie tak samo jak ja. Ty masz prawo doradzać, a ja nie? Nie po to 10 lat temu odwróciliśmy się wszyscy od obudów bez filtrów z dziurami z przodu gdzieś pod plastikiem żeby teraz wpuszczać kurz do środka obudowy. Jeśli porównuje się bude Silentiuma za 150 zł z budą Phanteksa za praktycznie drugie tyle to fizyki nie oszukasz, będzie gorzej w tej pierwszej

 

A co byście polecili powiedzmy do 400 zł, żebym nie musiał co chwilę przecierać kompa z kurzu, żeby ta obudowa była porządna, solidna, dobrze wietrzona. Jak już składam zestaw za ok 5000zł to kupię od razu dobrą obudowę, nie będę na tym oszczędzał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks to dobra propozycja, panel robi za dość dobry filtr moim zdaniem. Jak dasz za tym jeszcze dodatkowy filtr to cała zabawa zaczyna tracić sens bo to tak tłumi airflow, że równie dobrze można brać obudowę z zamkniętym przodem i jakimiś bocznymi otworami, różnice zaczynają się zacierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili powiedzmy do 400 zł, żebym nie musiał co chwilę przecierać kompa z kurzu, żeby ta obudowa była porządna, solidna, dobrze wietrzona. Jak już składam zestaw za ok 5000zł to kupię od razu dobrą obudowę, nie będę na tym oszczędzał :P

Do 400 zł bez ledow to Phanteks Enthoo Pro M moim zdaniem

 

Phanteks to dobra propozycja, panel robi za dość dobry filtr moim zdaniem. Jak dasz za tym jeszcze dodatkowy filtr to cała zabawa zaczyna tracić sens bo to tak tłumi airflow, że równie dobrze można brać obudowę z zamkniętym przodem i jakimiś bocznymi otworami, różnice zaczynają się zacierać.

Gdyby tak było to Regnum RG4 miałby fatalną wydajność, a tak nie jest. Wypada jak Meshify C i dużo lepiej od np. Pure base 600. Naprawdę nie rozumiem skąd taka nagle akceptacja obudów bez filtrów przeciwkurzowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Panteksa 400A,myślałem o nim ale poszedłem w Corsair 275R białego i jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Panteksa 400A,myślałem o nim ale poszedłem w Corsair 275R białego i jest spoko

 

Hmm rozważę propozycję tego Phanteksa, bo wygląda na prawdę solidnie. A mam pytanie, co myślicie o obudowie SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black, ok 300zł i wygląda na prawdę dobrze, jest przestronna, ma filtry przeciwkurzowe na froncie, pod zasilaczem, z wyglądu też spoko, wszystkie kable się zmieszczą. Tylko pytanie jak z wytrzymałością. Macie jakieś opinie o tej obudowie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest ok, natomiast jakość wykonania jak w obudowach SPC czyli bez szału. Nawet na tle tanich serii Phanteksa, Fractala, NZXT, Corsaira SPC wypada dość tandetnie.

Zależy od priorytetów - funkcjonalność bud SPC jest bardzo spoko w kontekście ceny.

 

Za 300 zł jak za 340 jest Fractal Design Meshify C to byłoby mi szkoda.

Masz dość chłodne graty więc nie musisz aż tak bardzo się skupiać na przewiewności moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...