Skocz do zawartości
Lee2007

Zestaw (6000-7000zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po dłuższych poszukiwaniach mam kilka pytań. Proszę również o ocenę mojego zestawu oraz własne (z argumentami) propozycje. Wybór nie jest tak oczywisty jakby się wydawało. Zacznę od przedstawienia mojego zestawu:

 

Procesor: Ryzen 3600

Płyta główna: B450 Tomahawk

RAM: G.skill Ripjaws V 3600Mhz

HDD: 2x HGST 3GB

SSD: Adata SX8200 1TB

Grafika: Zotac 1070 Ti AMP Extreme (wchodzi w gre RX 5700 Pulse, lecz jest sporo droższa niż aktualnie wybrana)

Monitor: MAG271CQR

Zasilacz: Tagan U33-600W (to mam ze starego PC) - powinien dać rade.

 

Zestaw ten udało mi się ułożyć za 6000zl, więc jest pole do popisu.

Jeśli chodzi o moje nurtujące problemy są takie:

1.SSD wybrałem SX8200, ale Samsung 970 Evo jest w bardzo podobnej cenie. Przez to, że owe ssd'ki sa w podobnym przedziale finansowym (~50-100zl) mam ogromny dylemat - ale czy w ogole ma sens takie wybieranie?

2.Zastanawiam się nad dołożeniem kilku złotych do procka i zestaw byłby taki sam prócz płyty głównej i procesora (wiadomo). Wybór padłby na i5-9600k + płyta (jeszcze nie wiem jaka, ale ze złączami 2x M2 - na SSD i intel optane do przyśpieszenia jednego HDD).

3.Dobrze by było, by płyta główna mogła odbierać sygnał WiFi 5GHz, lecz nie jest to jakoś konieczne, jest to wymóg raczej drugorzędny.

4.Dołożenie 100-200zł dla ~5-10 FPSów więcej jest grą wartą świeczki (to tak w celach informacyjnych).

 

Całość będzie zapakowana w własnej produkcji biurko PC. Tutaj mam taką ciekawostkę - czy ktoś widzi sens montażu blachy pod płytę główną przez wzgląd na magnetyzm (pole elektromagnetyczne etc)? - Proszę tutaj o nie filozofanie, tylko praktyczną lub prawdziwą teoretyczną wiedzę - jeśli ktoś będzie takową posiadał.

 

Chciałbym zeby komputer byl na lata - w miare uniwersalny (ale wiesiek na ultra 60FPS 1440p musi byc).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Lee.

Edytowane przez Lee2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SSD, to wlasnie ten samsung jest do kupienia w podobnej cenie (i nie chodzi o promocje, aczkolwiek dobrze wiedzieć - tylko czy przy jej użyciu będę mógł otrzymać fakturę VAT - mniejsza z tym. Najważniejsze czy on na pewno będzie lepszy niż SX8200?

 

Druga rzecz to przy Ryzen'ie nie potrzebne mi 2 sloty M2, bo Optane rusza tylko z procesorami intela.

 

I trzecia rzecz, tak się przyglądam na płyty główne i ich specyfikacje. Spora większość nie posiada obsługi pamięci na 3600, ale oczywiście jest uwzględnione, że ruszą na OC, czyli mam rozumieć, że będzie trzeba ustawić bios pod 3600MHz czy one od razu będą pracować z tą częstotliwością?

Edytowane przez Lee2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...