Skocz do zawartości
RsNeo

AiO SilentiumPC Navis RGB 360 3x120mm do ryzena 7 2700x.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć co myślicie o SilentiumPC Navis RGB 360 3x120mm do ryzena 7 2700x ?

Docelowo mogę do tego chłodzenia dołożyć jeszcze jedną chłodnicę 4x120mm bo mam takową po starym chodzeniu.

 

W recenzjach mówią że jest wydajne i ciche ma ktoś może większą wiedzę ?

Ewentualnie jakieś inne chłodzenie Aio do 450zł.

 

pr_2019_7_15_8_25_11_18_00.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz dołożyć dodatkową chłodnicę, skoro to chłodzenie nie ma łatwo odkręcanych węży (są wklejone z tego co widzę), nie mówiąc o rezerwuarze, żeby potem zalać to ponownie płynem? Inna sprawa, że nie wiem czy taka mizerna pompa da sobie rade z dwoma chłodnicami.

 

Co do samego AiO to w tej cenie jest spoko, ale to samo zrobi dobre chłodzenie powietrzem i to taniej - NH-D15 czy Dark Rock Pro 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Thermaltake LEVEL 20 VT.

Mam aktualnie dark rock pro ale jakoś nie pasuje mi to chłodzenie tak do końca. Procesor łapie pod 75stC czasem i 80stC podczas stresu. Może nie jest głośne ale navis może być cichszy do tego teoretycznie do pewnej temperatury może by nawet dał radę pasywnie się chłodzić.

 

A dodatkową chłodnice to normalnie przetnę wąż wstawię złączki dam dodatkową chłodnice i mały rezerwuar. Tylko właśnie kwestia jak dobra jest sama pompa w tym aio.

 

Mógłbym sobie sam zbudować WC ale koszta zdecydowanie przekraczają gotowce.

Chłodnice mam - 0zl

Pompa eihem 300l/min około 180zl

Blok na CPU około 250zl

Węże i złączki 100zl

Płyn 50zl

Rezerwuar 100zl

Wentylatory 200zl

I już mamy około 800zl a wydajność będzie podobna jak nie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Inna sprawa, że nie wiem czy taka mizerna pompa da sobie rade z dwoma chłodnicami."

Już mówię nie ma na to szans.Z Doświadczenia wiem,że w aio pompy są mizerne słabo przepychają płyn.Miałem trochę tego corsai h115,kraken x62 mam obecnie jeszcze,fractal design celsius s36,Akasa Venom R20.

 

Nie żebym coś mówił ale zawisza racje ma to poziom NH-D15 czy Dark Rock Pro 4.Ale grunt ze nie zasłania pamięci ram, plus ma uwielbiane przede wszystkich rgb.

 

Custom LC nigdy nie,należało do tanich więc nie ma co się dziwić.

Jeśli już masz Dark Rock Pro 4, to kupowanie aio kompletnie nie ma sensu.

Jak ktoś nie chce kloca na płycie,+lepszy wygląd według osobistych preferencji wybiera aio proste.Ja miałem Noctua NH-D15 ogromny kloc wydajny tyle ze zasłaniał ram.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba sam sobie zrobię LC ... :hmm:

Może i wyjdzie drożej tylko najważniejsze pytanie czy wydajniej od dark rock pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrą pompą przewyższy chłodzenie powietrzne[najwydajniejszy obecnie nhd15].Tyle żeby to miało ręce i nogi powinien być co najmniej 360mm chłodnica,najlepiej pompa d5 wentylatory Noiseblocker eLoop (seria B12 np.

 

Ale jak mówiłem to są koszty nieracjonalne,dla portfela i się to buduje aby mieć.No i najważniejsze kupujesz aio montujesz i zapominasz przeważnie[wszelkie układy zamknięte np kraken],przy customie trzeba np dolać płynu jak braknie,więc minimalny wysiłek trzeba od siebie dać.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 to już koszty, można wziąć na początek DCP-450, które bez problemu wystarczy, a jest ciche. Blok Barrowa czy Bykski oraz złączki kupić na Ali - wyjdzie tanio. Jeśli autor ma chłodnice 480mm, to może ją wykorzystać = odpadają koszty (o ile jest to chłodnica miedziana / mosiężna, a nie aluminiowa). Wentylatory najlepiej coś dobrego jeśli to ma być ciche, ale nawet takie Pure Wings 2 są już przyzwoite, a tony kasy nie kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica to miedziana BlackWater Ultimate 123 (na trzy wentylatory jednak) muszę zejść do piwnicy i jej poszukać.

Blok wodny to Zalman ZM-WB4 GOLD.

A pompa to: Thermaltake AquaBay M5

Wentylatorów już nie ma ;(

 

Jak myślisz coś z tego mogę wykorzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica będzie ok, o ile nie ma mega dużo syfu w środku, ale to można wypłukać i wyjarać specyfikami jak Mayhems Blitz czy wodą z octem.

 

Blok stary i siłą nie ma zapinki pod AM4, ale idzie to dorobić - pytanie czy warto, bo wydasz na zapinkę robioną na laserze ze 40 zł, a za niecałe 100 zł masz nowy, lepszy blok z Ali. Chyba, że wiercić dziury w oryginalnej zapince pod odpowiedni rozstaw, ale to mocny getto mod. Wydajnościowo byłby nawet ok.

 

Pompa antyczna, bałbym się jej używać jak tyle lat leży.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica będzie ok, o ile nie ma mega dużo syfu w środku, ale to można wypłukać i wyjarać specyfikami jak Mayhems Blitz czy wodą z octem.

 

Blok stary i siłą nie ma zapinki pod AM4, ale idzie to dorobić - pytanie czy warto, bo wydasz na zapinkę robioną na laserze ze 40 zł, a za niecałe 100 zł masz nowy, lepszy blok z Ali. Chyba, że wiercić dziury w oryginalnej zapince pod odpowiedni rozstaw, ale to mocny getto mod. Wydajnościowo byłby nawet ok.

 

Pompa antyczna, bałbym się jej używać jak tyle lat leży.

 

Całość zakupiona w 2006 roku w sklepie cooling.pl działało jakieś dwa lata ... i leży do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem antyki z innej epoki :P.

 

Jedyne co bym z tego ewentualnie użył to chłodnica, o ile jest w sensownym stanie i pod warunkiem dokładnego wyczyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok muszę kupić drugi bo ten się lekko mówiąc zutylizował ;) był nałożony ciekły metal i zeżarł miedzianą podstawę.

Chłodnica jest ładna i czysta w środku przelewałem przez nią wodę i leci ładnie i czysta.

Pompa odpaliła od strzała ale dość głośno pracuje więc się nie nadaje.

 

Czyli została tylko chłodnica.

Teraz trzeba przeliczyć opłacalność oraz czy to coś mi da względem chłodzenia powietrzem ... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...