Skocz do zawartości
junioor

Ryzen 3600 na msi X570 crashe

Rekomendowane odpowiedzi

#ryzen3600 #msix570 #bsod

Witam,

Mam od jakiegoś czasu ryzena 3600 na płycie MSI X570 gaming edge. Wszystko świetnie działało do czasu gdy zachciało mi się zmienić chłodzenie fera 3 na aio. Zmieniłem temperatury były ok 45 do 65 stopni. Jednak tego samego dnia włączyłem csgo i po chwili cyk pyk komputer się wyłączył. Żeby się ponownie uruchomił musiałem wyjąć na chwilę wtyczkę zasilania. Problem się powtórzył kilka razy ale nie zawsze komp się wyłączal tylko często poprostu wyłącza grę. Bez błędu ani nic. Zacząłem testować i pierwszy poszedł occt. Gdy w dragon center ustawię na balanced test sobie biegnie bez błędów. Natomiast gdy ustawie extreme performance procesor wskakuje na 4200 i occt odrazu sypie błędami bsod i reset. No dobra to wywalam aio i montuje znowu fera 3. Jak łatwo się domyślić problem nie znikł. Temperatury lepsze niż na aio a i tak się system sypie. Co ciekawe test 3dmark przechodzi i cinebench też ale na balanced a na extreme performance wywala błąd. Wczoraj grałem godzinę w gears 5 i było ok. Dzis odpaliłem csa i po chwili wywaliło proces. Zamieniłem kości ram miejscami i zagrałem 2x dm w csa bez crash. Testów nadal nie przechodzi? Co się mogło porobić? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor masz podkręcony czy na domyślnych ustawieniach? Bo jak podkręcony to by było zupełnie normalne że wywala się w OCCT czy Prim e95, po prostu ten tym tak ma. Generalnie w OCCT Extreme raczej nie powinieneś widzieć zegara 4200 MHz, powinien zrzucić na 3900-4100.

 

Oczywiście nie tłumaczyłoby to niestabilności w CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest podkręcone, wszystko na auto. Wcześniej occt nie próbowałem ale cinebench tak i nie było problemu.

 

Tak mi przychodzi na myśl to zbyt ciepła sekcja zasilania. Problem wystąpił odrazu po zamontowaniu aio a przy nim wiadomo na sekcje nie dmucha. Tylko teoretycznie problem powinien ustąpić po zmianie na chłodzenie powietrzem.

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możliwe jest, że cześć sekcji uległa uszkodzeniu, ale reszta działa i wywala się podczas dużego obciążenia. Miałem kiedyś tak na karcie graficznej. Ale wątpię, żeby tak się stało, obecne płyty mają bardzo skuteczne zabezpieczenia OCP. Rozgrzana i przeciążona sekcja ulega degradacji powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy radiator dobrze przylega, paste zmieniałeś przy przekładaniu ?

Edytowane przez PCB Stefan 202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możliwe jest, że cześć sekcji uległa uszkodzeniu, ale reszta działa i wywala się podczas dużego obciążenia.

 

Jeśli tak jest a problemy się powtórzą to sugerowałbym wysłać płytę na gwarancję, niech wymienią na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałby być wyjątkowy pech żeby sekcja padła bo nawet nie miała kiedy się "zmęczyc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...