Skocz do zawartości
HakerChmielu

Słuchawki do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie poszukuje słuchawek praktycznie do wszystkiego od słuchania muzyki, oglądania filmów po granie.

 

Zależy mi głównie na wygodzie bo może być tak że będę je miał ciągle na głowie 4-5h. Na 2 miejscu stawiam jakość dźwięku na równi z jakością wykonania i trwałością bo nie zamierzam za pół roku kupować nowe.

 

Miło by było jakby miały mikrofon, który przyda mi się do komunikacji.

 

Szukam czegoś do 300 zł.

 

Przeglądając kilka tematów na ten temat znalazłem kilka słuchawek:

 

- HYPERX CLOUD ALPHA

 

- STEELSERIES ARCTIS 3

 

- SOMiC V2

 

- ISK MDH8500

 

- AKG K240 MKII

 

- ISK HD9999

 

 

 

Do słuchawek w których nie ma mikrofonu dokupiłbym coś takiego:

 

- Zalman ZM-MIC1

 

 

 

Chętnie wysłucham innych propozycji :)

 

Z góry dzięki za pomoc każdego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko :) W tym budżecie skłaniałbym się po miedzy ISK HD 9999 a HYPERX CLOUD ALPHA z naciskiem jednak na HYPERX CLOUD ALPHA

też miałem dylemat swego czasu po zniszczeniu HYPERX CLOUD 1 przez mojego Goldena :D zakupiłem ISK HD 9999

po tygodniu użytkowania oddałem je i zakupiłem HYPERX CLOUD ALPHA i zostały dobrze grają fakt basu nie brakuje ale można to zniwelować

używam ich do muzyki,filmów no i Cs Go :)

 

 

pozdrowionka :)

 

Dzięki za odpowiedź. Też bardziej rozważam te 2 modele. A co mógłbyś powiedzieć o wygodzie? Które wygodniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też bardziej rozważam te 2 modele. A co mógłbyś powiedzieć o wygodzie? Które wygodniejsze?

 

https://pclab.pl/art78407.html

 

Tu masz test porównawczy.

 

Też szukam słuchawek. Mam już faworyta i czekam na promocję, ale nie będę wskazywał modelu, bo po pierwsze, nie jestem audiofilem, po drugie nie posiadam ich, więc nie chcę się mądrzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szukałem niedawno jakis budzetowych słuchawek zamknietych lub półotwartych do grania i troche do muzyki to przetestowałem mnóstwo modeli do 500zł i wiele z nich bardzo nie nadawało sie do muzyki, wziąłem na próbę hyper-xy do domu ale po 1 dniu zwróciłem bo nie byłem zadowolony z dzwięku i zamieniłem je na isk hd 9999 i jest wyrazna poprawa zarówno w dzwięku jak i wygodzie.

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz źródło? Bo jak masz fajną kartę, to wtedy ma sens kupowanie K240 studio, a nawet lepiej, wersję mk2. Ale przy integrze od razu skreśl z listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło mam z tej płyty głównej co a sygnaturce.

MSI B450 Gaming Plus

 

to moim zdaniem nie ma sensu pchać się w jakies słychawki droższe niż 300 (a nawet 200zł) i na pewno nie kupować żadnych o wyższej impedancji.

 

Zacząłbym od kupna jakiejś (nawet używanej karty dzwiękowej) i potem szukał słuchawek.

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja HyperX i Arctis bym sobie całkowicie odpuścił.

 

Idąc po kolei - brałbym:

AKG k240 II

ISK HP9999

Somic V2

ISK HP8500

 

Szukasz słuchawek do słuchania muzyki czy "gejmingowych"? Bo jedno i drugie za wiele ze sobą wspólnego nie mają...

Bo HyperX Alpha i SS Arctis do muzyki nadadzą się po prostu... słabo. Z HyperX tylko i tylko pierwszy model Cloud. Żadne Alphy, Cloud II - powiadam Ci - Cloud I. Ze steelseries poleciłbym tylko i wyłącznie Siberie V2, a i to trzeba w nich trochę pogrzebać dla dobrego dźwięku.

 

Poza tym - jak dobrze zauważył kolega wyżej - pod co je podepniesz? Bo jeśli pod płytę główną, to mimo, że ma super-hiper układ dźwiękowy reklamowany jako cud przez MSI, to jest to tylko stary realtek ALC892... Lipa troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moim zdaniem nie ma sensu pchać się w jakies słychawki droższe niż 300 (a nawet 200zł) i na pewno nie kupować żadnych o wyższej impedancji.

 

Zacząłbym od kupna jakiejś (nawet używanej karty dzwiękowej) i potem szukał słuchawek.

 

A jaki koszt takiej karty byłby? Więc, które słuchawki do integry by były dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozsądnej cenie?

FiiO E10K Olympus

FiiO E17 Alpen/Alpen2 (uwaga na wyświetlacz!)

FXAudio DAC X3 i X6

DragonFly Black/Red

SMSL Idol (nie znam z odsłuchu, ale ma bardzo dobre opinie!)

Tak na szybko... Polecam głównie do muzyki, nie wiem, jak będą sprawować sie w grach (mało gram).

Edytowane przez zaroowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego AKG jaki by wystarczył?

 

jesli mówisz o AKG 240 Studio to z najtańszych opcji myslę ze np ten

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audioquest-dragonfly-black-v1-5/

 

wg recenzji napędza słuchawki z impedancją do 300 Ohm-ów (więc 55 Ohmowe AKG 240 Studio spokojnie mieszczą sie w tym zakresie)

 

chyba że wolisz troszke drożej to np

 

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

(ale to już jakbyś chciał się bawić w jakieś droższe słuchawki w przyszłosci np takie za 500-1000 zł oraz w modowanie karty dzwiękowej op-ampami (temat im poswiecony masz przypięty na górze))

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Praktycznie zdecydowałem się na zakup nowych słuchawek - HyperX Cloud Alpha (przesiadając się z już wysłużonych Sennheiser HD201). Jednak, aby lepiej "odczuć" ową wymianę, myślę nad zakupem "jakiejś" karty dźwiękowej/DACa. Obecnie korzystam z zintegrowanej karty Realtek ALC1150.

I teraz zastanawiam się, czy inwestować w coś lepszego np. Aim SC8000, czy pójść troszkę dalej i zakupić wzmacniacz słuchawkowy FiiO E10k Olympus2? Myślałem też nad Audiotrak Prodigy Cube Black Edition ale to już prawie 4 stówki. Nie jestem audiofilem. Teoretycznie integra mi wystarczała jednakże nie miałem możliwości posłuchać muzyki/zagrać na czymś "lepszym", polegam wyłącznie na opiniach innych...

Czytałem także recenzję HyperX Cloud Alpha kontra ISK HD-9999 + Zalman ZM-MIC1 – test porównawczy i tam najbardziej utkwił mi w pamięci tekst: "Brzmienie HyperX Cloud Alpha przypadło nam do gustu nawet wtedy, kiedy działały pod kontrolą układu Realtek ALC1150. Podłączenie zestawu do karty Audiotrak Prodigy Cube BE sprawiło, że spodobało nam się ono jeszcze bardziej. O ile zmiana źródła jest słyszalna, o tyle nie powoduje „opadu szczęki”.

Co radzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie zdecydowałem się na zakup nowych słuchawek - HyperX Cloud Alpha

 

Łomatko... Zaprawdę powiadam Ci... Nie kupuj tego.

Jak chcesz inwestować w coś pokroju AIM8000 czy FiiO E10k - nie kupuj tych słuchawek, weź lepiej ISK HP9999.

 

A tekst

Brzmienie HyperX Cloud Alpha przypadło nam do gustu nawet wtedy, kiedy działały pod kontrolą układu Realtek ALC1150. Podłączenie zestawu do karty Audiotrak Prodigy Cube BE sprawiło, że spodobało nam się ono jeszcze bardziej
można sobie wsadzić w buty. Redakcja napisze dobrze, bo to medialny produkt i dobrze się musi sprzedać i to fajne takie i gejmerskie.

I może przy okazji ktoś po prostu za tę "recenzję" zapłacił.

 

A tak na serio to...

 

Te słuchawki są po prostu kiepskie, ostatnio miałem okazję odsłuchać kilka par w porównaniu z CAL (chodziły w podobnej cenie) - lipa. W porównaniu do pierwszej wersji Cloud (która była naprawdę niezła) - po prostu lipa.

 

Serio - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...