Skocz do zawartości
xrealy

Zestaw PC 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych labowiczów.

 

Dokładnie dzisiaj mija 4 rok od zakupienia mojej wysłużonej już skrzynki, i tak jak te 4 lata temu brałem od was panowie poradę w sprawie zestawu, tak dzisiaj nie będzie inaczej.

Pany drogie, mam do dyspozycji około 4k ( bez gpu) lub 4,8k (z gpu) , w cene tego zestawu będzie wchodził monitor.

 

Myślałem póki co nie kupować GPU i posiedzieć na 950gtx (aktualna karta którą posiadam) do momentu wyjścia cyberpunka, wtedy siadłaby wymiana na coś mocnego. Portfel poczułby się lepiej może przy takim rozbiciu budżetu.

Decyzja taka bo zależy mi trochę na kasce, ale jeśli 950 z ryśkiem by się nie spisał w sporadycznym graniu w Pubga, csa/apexa, to mogę rozszerzyć ten budżet do 4,8k i wsadzić na już coś pokroju 2060s/5700/XT. Jakby pomysł bez gpu wypalił, to może by pomyślał o wqhd.

 

Do dnia dzisiejszego przemęczyłem jakimś cudem 1366x768 (950gtx lubi to) ale wreszcie monitor padł i bez sentymentu mogę się przesiąść na coś sensownego.

Nie czuję że potrzebuje GPU na teraz. Wszystko zależy jak ten mały pryk by się spisał w cieższej rozdziałce (1080p) ale z nowym supportem.

 

Ze starego PC zostaje dysk talerzowy i ssd transcenda 128gb (który swoją drogą chyba zdycha, bo mu prędkości na odczycie i zapisie bardzo drastycznie spadły), zastanawiałem się nad zostawieniem PSU, ale raz że mało WATów, dwa, jest dosyć stary i wysłużony. Obudowa (Zalman z1) myślę że piec.

Sprzedam dziada i ew. zostawie te 950gtx. Możecie przy okazji pomóc wycenić mój stary zestaw.

 

Na razie skroiłem coś takiego - https://proline.pl/koszyk/7430002d

 

Czekam cierpliwie na porady, pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM weź 2x https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-8gb-ddr4-3000-cl15-bls8g4d30aesbk-p1372112

 

Oszczędzoną kasę dorzuć do coolera na CPU: https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-p1346645

 

Zasilacz warto zmienić, stare VS-y to nie były dobre konstrukcje.

 

Co do karty, w CS da radę, w PUBG / Apex szału nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę na razie coś takiego - https://proline.pl/koszyk/71e046d0

GPU dokupię z czasem, nie śpieszy mi się. Prawdopodobnie siądzie jakiś RTX 2070.

650W zasilacz na przyszłość.

Co do płyty, podobno mniej problematyczna niż te wszystkie msi maxy. Trzeba będzie aktualizować BIOS samodzielnie?

Jak ogólnie wychodzi ten zestaw waszym zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składam podobny zestaw, tylko z gpu. Wydaje się ok moim zdaniem. Musisz poprosić o aktualizację biosu, ew. wrzucić do koszyka upgrade biosu, ale być może zrobią za darmo. RAMy jak kręcisz to ok, jak nie to też ok, chociaż ja nie kręcę i dorzucam do hyperx'ów 3200, wersja bez rgb. Pytałem ostatnio i odświeżone Seasonic'i GX mają być w proline dopiero w grudniu. W xkom już są :o Ale też biorę dokładnie ten zasilacz - długa gwarancja i zapas mocy na przyszłość na plus.

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zamówiony, akurat dzisiaj rano wyrwałem tego AORUSA ELITE po przecenie za 319, także nie obijałem się i brałem :)

Obudowę jedynie zamawiam z xkomu, bo zdecydowałem się na premierową be quiet pure base 500 (po reckach można sądzić że jest spoko).

Dość siedzenia na 2 rdzeniach i ledwo żyjącym transcendzie, mam nadzieje że zestaw da kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu piekarnik- ja bym nie ryzykował zakrytego frontu, nawet jak są jakies kratki - masz Meshify c , masz p400a.

 

 

Nie przypominam sobie naprawdę dobrej budki BQ z dobrą wentylacją czy miejscem na lc. Robią od lat fajne zasilacze, chłodzenia też raczej ok ale budy :hmm:

 

 

 

Jedyne co ma fajne to miejsce na chłodzenie cpu - 99% nawet nowych bud nie mieści d15 z 2 wentylami, a tutaj wersal - do 19cm

 

 

Druga sprawa wielokrotnie naciąłem się na xkom przy towarach niby dostępnych od reki-

karty gtx 1070 i 1070ti mi anulowali, na rtx 2070 czekałem 3 tyg i kupiłem gdzie indziej itp.

Częsciej tam nic nie dostaje niz dostaje :E

 

Z ostatnich zakupów trafił sie chromecast audio i monitor (ale po 1,5 tyg była na niego lepsza promka z Koputroniku :E ).

Jeszcze te 2 lata temu byli spoko

 

 

Teraz jeszcze wyskrob na jakąś rafe w stylu rtx 2060 superrtx 2070 i zestaw całkiem fajny (chyba że wolisz 5700xt)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad obudową się może jeszcze zastanowię, przy dobrych wiatrach zestaw dojdzie jeszcze w ten piątek, także mam czas :)

Co do update'u BIOS'u - warto przepłacać taką usługę? Chyba że naprawdę można coś spartolić samemu. Nigdy nie robiłem, ale chyba tym razem spróbuję zrobić to sam - jestem słabym negocjatorem i wołali 5 dyszek za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

Nad obudową się może jeszcze zastanowię, przy dobrych wiatrach zestaw dojdzie jeszcze w ten piątek, także mam czas :)

Co do update'u BIOS'u - warto przepłacać taką usługę? Chyba że naprawdę można coś spartolić samemu. Nigdy nie robiłem, ale chyba tym razem spróbuję zrobić to sam - jestem słabym negocjatorem i wołali 5 dyszek za to.

Powiem tak, jxxxxxxxx biedę i do przodu byku, te 5 dyszek to wydasz jutro na żarcie i picie, oddasz w toalecie i tyle, zjedz jutro chleba ze solą też da się przeżyć, a usługę dostaniesz zrobiona, będziesz Panem rozumiesz? Dajesz 5 dyszek, a usługa ma być obskoczona haha, nie tracisz na własny prąd itp. :DDD

Edytowane przez RyszardGTS
wulg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up wszysy w domu :hmm:

 

Co do update'u BIOS'u - warto przepłacać taką usługę? Chyba że naprawdę można coś spartolić samemu. Nigdy nie robiłem, ale chyba tym razem spróbuję zrobić to sam - jestem słabym negocjatorem i wołali 5 dyszek za to.

 

Ta płyta wstanie z tym prockiem ew masz stary na podmiankę ?

 

Sam update czy to z windowsa czy z pena to nic trudnego - byle prąd w gniazdku był i nie robić niespodziewanych resetów ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

@Up wszysy w domu :hmm:

 

 

 

Ta płyta wstanie z tym prockiem ew masz stary na podmiankę ?

 

Sam update czy to z windowsa czy z pena to nic trudnego - byle prąd w gniazdku był i nie robić niespodziewanych resetów ;)

Ze spokojem mistrzu, troszkę humorystycznie napisałem to. ;O

 

Jednak to Wy jesteście tutaj kotami więc ja się tylko przyglądam. (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 5 dyszek żeby potem zbroi nie pobrudzić przy składaniu/instalowaniu :)

Tak jak kolega pisał, jeden dzień o chlebie i wodzie nie zaszkodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios powinni zaktulizować za free. Wystarczy się upomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazali zapłacić za BIOS jak tylko im o tym powiedziałem, ale jeśli faktycznie robili to za darmo to wychodzi na to że cienko negocjuje :)

Trochę żałuję że nie wziąłem odświeżonej wersji Focusa (GX), ale za późno się dowiedziałem o jej istnieniu.

Przymierzam się do obudowy jutro.

P400A phanteksa wygląda zjawiskowo, tyle że na razie nie dostępne. Nie podoba mi się Meshify C od fractala (wizualnie), choć biała wersja jest ok. Te siatki z frontu elegancko będą zbierać kurz :E byleby to łatwe do usunięcia było.

Pójdę chyba tym razem na przekór moim przyzwyczajeniom i wezmę białą budę. Phanteks p400S wygląda fajnie ale front zamknięty - https://www.x-kom.pl/p/344316-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass-bialy.html

 

Na razie decyduje się raczej na Meshify C w wersji białej, ale mam jeszcze cały wieczór na wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła - Phanteks Enthoo Pro M uzupełni setup. Bardziej mi podpada jego wygląd względem Meshify C. Do tego zamówione wentyle PURE WINGS 2 w dwóch sztukach po promocji w komputroniku. Powinno być chłodno, przewiewnie i przyszłościowo :)

Dzięki za pomoc, jeszcze będzie okazja się pochwalić sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...