Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję komputera w kwocie do 3800zł i chciałbym prosić was o pomoc. Na ten moment złożyłem taki oto zestaw www.x-kom.pl/lista/qcwvrls0d (minus gra za 299zł)

Chciałbym żeby to był zestaw na intelu i nie musi mieć możliwości podkręcania.

Posiadam monitor iiyama G2730HSU i na ten moment nie zapowiada się na zmiany.

Patrząc na ten zestaw zastanawiam się nad kilkoma rzeczami

- jakiego rtx-a wybrać (tego z listy wybrałem z racji ceny i tego że przewija się w większości polecanych zestawów)

- czy ta płyta mATX nie będzie źle wyglądała w obudowie ze szkłem (względy wizualne nie są na pierwszym miejscu jak już mogę wybrać to żeby to jakoś się kleiło )

Jeżeli ktoś ma zupełnie inną wizję zestawu do 3800 chętnie się z nią zapoznam (na intelu i nvidi i nie odbiegający zbytnio od ustalonej kwoty)

Edytowane przez Lukasz1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RTX 2060 lepszy jest ten wiekszy WindForce - https://www.x-kom.pl/p/492336-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-2x-oc-6gb-gddr6.html

 

Buda jest mała więc tragedii nie będzie ale pełne ATX na pewno prezentowałoby się okazalej.

 

Musi być Intel? W tej cenie dałoby się mieć wydajniejszego Ryzena 5 3600 + RTX 2060.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między tymi rtx-ami?

Jaką płytę można by wziąć jako alternatywę w ATX

Może mało racjonalnie ale kiedyś miałem komputer na AMD i był problematyczny , gorący chodź zmieniałem boxowe chłodzenie , niestabilny i wieczne problemy ze sterownikami tutaj mowa o zestawie amd+radoen dawno temu ale w pamięci zostało.

Edytowane przez Lukasz1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty - lepsze chłodzenie, zobacz sobie nawet "na oko" - w tym WindForce co podałem masz wyraźnie większy radiator

 

Obecnie to generalnie Intele słyną z wysokich temperatur, choć naturalnie 9400f to nie dotyczy bo nie pracuje przy wysokich taktowaniach.

 

Z oferty X-Kom - https://www.x-kom.pl/p/422200-plyta-glowna-socket-1151-msi-b360-a-pro.html (choć już trochę drogo jak na B360...)

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna którą wybrałem poza walorami estetycznymi jest w porządku ?

Kartę zmieniłem na tą od ciebie oraz ram bez większego powodu. Obecnie zestaw wygląda tak www.x-kom.pl/lista/kmtkrghuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza walorami estetycznymi, jest ok.

 

Chociaż w sumie to nawet można wziąć coś tańszego na H310 - https://www.x-kom.pl/p/485226-plyta-glowna-socket-1151-msi-h310m-pro-vh-plus.html - bo na tej B360 i tak możliwości dalszej rozbudowy o lepszy CPU są raczej nieporywające z uwagi na przeciętną sekcję zasilania (do i5 spokojnie wystarczy).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK skoro zestaw jest dograny to teraz jeszcze jak to jest z aktualizacją BIOS ? Trzeba gdzieś dodawać tą opcję w sklepie? (xkom) Ogólnie składać będę sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy napisać w komentarzu do zamowienia prosbe o aktualizacje, jak zamawiasz zestaw z CPU to nie powinni robic problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że uzyskałem wszystkie odpowiedzi. Dziękuję bardzo za pomoc (#Dirian) !!! Jutro po południu zamawiam. Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś zastrzeżenia proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz spokojnie można składać zestaw na AMD. Czasy prymu Intela w zestawach do gier minęły. AMD jest bardzo konkurecyjne. W przypadku AMD i Ryzena 5 2600 na plus masz dodatkowe wątki na przyszłość + lepsze wyjście z płytą AM4 pod przyszłe modernizacje CPU. I jakby tutaj pokombinował to by skończył na Ryzen 5 2600 i RX 5700 czyli wydajność GPU bliska RTX 2060 Super - RTX 2070.

 

https://proline.pl/koszyk/f5e14fbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...